Up

Bu özelliği kullanabilmek için lütfen sayfayı tarayıcınızda açın.

Close

 1. Yardım
 2. Temeller
 3. Çevrimiçi bir makaleyi özetleyin

 

Çevrimiçi bir makaleyi özetleyin

 • 1 dakika okuma  •  30 Nisan 2022

 

İnternette günde çok fazla makale okuyanlardan mısınız? Çok uzun bir çevrimiçi makaleyi özetlemek ister misiniz? Resoomer ile anında özetler alarak bu uzun yazıları saniyeler içinde sindirebileceksiniz. Şimdi, çalışma sürenizi optimize etmek için çevrimiçi araştırmanızı ve okumanızı kolaylaştırın.

Öğenizi içe aktarın

 1. Makalenizin http URL’sini kopyalayın;
 2. Makalenizin önceden herhangi bir kimlik doğrulaması olmadan erişilebilir olduğundan emin olun. Aksi takdirde, sistemimiz öğeye erişemeyecektir. Bu nedenle, orijinal makalenizin metnini mutlaka kopyalamanız gerekecektir;
 3. Makale URL’nizi Resoomer’a yapıştırın ve “Resoomer”a tıklayın;
 4. Hazır: Artık makalenizin çevrimiçi bir özetine sahipsiniz.

Bir makaleyi yabancı dilde özetleme

Makaleniz, uzman olmadığınız bir yabancı dilde mevcut mu? Metninizin bir özetini ve çevirisini ister misiniz? Sorun değil ! 66 dil ile uyumlu olan Resoomer, makalenizin özetini ve çevirisini de alacaksınız. Nasıl yapılır ?

 1. Özetiniz oluşturulduktan sonra, özetinizin altındaki seçeneklerde “Çevir”e tıklayın;
 2. Açılan açılır pencerede, sağ üstteki açılır menüden çeviriniz için kullanmak istediğiniz dili seçin;
 3. Özetinizi tercüme ettirin;

Araştırmanız ve okumanız için metinlerinizde artık dil engeli yok. Artık, çalışma çalışmanızda öğrenmenizi artıracak otomatik olarak çevrilmiş özetlere erişebilirsiniz.

Sayfanıza ulaşamıyor musunuz?

Bazı durumlarda makale sayfanıza teknik olarak erişilemeyebilir. Ya sistemimiz hedef siteye erişemiyor ya da hedef siteye erişilemiyor. Panik yapmayın, hiçbir şey kaybolmaz! Bu durumda, çevrimiçi makalenizin metnini kopyalayabilir ve ardından otomatik olarak özetlemek için onu Resoomer’a yapıştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler