Up

Bu özelliği kullanabilmek için lütfen sayfayı tarayıcınızda açın.

Close

 1. Yardım
 2. Temeller
 3. Bir belgeyi çevrimiçi olarak özetleme

 

Bir belgeyi çevrimiçi olarak özetleme

 • 1 dakika okuma  •  28 Nisan 2022

 

Araştırma için uzun belgelerle çalışmak çok zaman ve enerji gerektirebilir. Kaynak belgeyi derinlemesine okumak için gereken çaba size zahmetli görünüyor mu? Aşırı bilgi yüklemesi aynı zamanda işinize çok fazla bilgiyi dahil etmekte zorlandığınız anlamına gelir. Ayrıca, zaten yapmanız gereken o kadar çok şey var ki, her şeyi defalarca okumak için gerçekten zamanınız olmuyor. İşte bu yüzden hayatınızı kolaylaştıracak bir Resoomer’ınız var!

Belgenizi içe aktarın

 1. Resoomer’a gidin;
 2. Belgeleri içe aktar simgesine tıklayın;
 3. Belgenizi bulun ve siteye yükleyin

Resoomer, sizin için bir metin özeti oluşturmak için metni belgenizden çıkarmakla ilgilenecektir.

Not : Siteye aktarılan tüm belgeler, metin çıkarıldıktan sonra sistemimiz tarafından otomatik olarak silinir.

Oluşturulan özetleri düzenle

Oluşturulan özetlerin formatını zengin bir şekilde düzenlemek ve çok çeşitli metin düzenlemelerinden yararlanmak istiyorsanız, özetinizi .doc formatında indirebilir, ardından MS Word veya OpenOffice gibi açık ve açık olan kelime işlemci yazılımınızda açabilirsiniz. Bedava.

Hangi belgeler uyumludur?

İster bir e-kitap, bir kurs, bir deneme, hatta bir dijital kitap olsun, Resoomer’da çevrimiçi bir belgeyi içe aktarmak ve özetlemek ücretsizdir ve ücretsizdir. Şu anda, içe aktarma belgeleriyle uyumlu dosyalar şunlardır:

 • PDF
 • EPUB
 • DOCX
 • ODT
 • TXT

Belgenizi içe aktaramıyorsanız veya çok büyük görünüyorsa, belgenizin tamamını kopyalayabilir ve ardından onu Resoomer’a yapıştırabilirsiniz. Resoomer’ın belgeleri içe aktarmak için karakter sınırı yoktur. Oluşturulan özetler basit kopyala-yapıştır yoluyla alınabilir veya PDF veya DOC olarak indirilebilir.

Çevrimiçi PDF belgeleriniz varsa, http URL’sini kopyalayıp Resoomer’a yapıştırarak bunları özetleyebilirsiniz. Belgenizin erişilebilir olduğundan ve ona erişmek için herhangi bir kimlik doğrulama gerektirmediğinden emin olun.

Resoomer, tüm komutları parmaklarınızın ucuna getirir

İstediğiniz özetin uzunluğunu ayarlayabilir, daha hızlı okumak için belgeyi analiz etmeyi seçebilir veya seçtiğiniz konularda optimize edilmiş bir özet seçebilirsiniz. Resoomer, belgelerle çalışırken hayatınızı kolaylaştırabilecek her konuda size yardımcı olabilir. Bu nedenle Resoomer, profesyonellerin, yazarların, editörlerin, gazetecilerin, öğrencilerin ve hatta öğretmenlerin favori aracıdır!

İlgili Makaleler