Up

Bu özelliği kullanabilmek için lütfen sayfayı tarayıcınızda açın.

Close

  1. Yardım
  2. Temeller
  3. Bir makalenin otomatik özetini çevrimiçi paylaşın

 

Bir makalenin otomatik özetini çevrimiçi paylaşın

  • 3 dakika okuma  •  27 Nisan 2022

 

Bir araştırma makalesi, haber parçası veya blog gönderisi okuduğunuzda veya yazdığınızda ve bunu birisiyle paylaşmak istediğinizde, kısa ve öz bir sürüm sunmanız önemle tavsiye edilir. Basitleştirilmiş ve doğru bilgileri paylaşın büyük bir fark yaratabilir.

Sonuçta, metniniz çok uzunsa, okuyucularınız odaklarını kaybedebilir. Uzun içeriği okumayı sadece bunaltıcı bulmayacaklar, aynı zamanda zaman ve enerji kaybı olarak da algılayabilirler.

Hala ikna olmadın mı? Bunun neden önemli olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. kilit noktalara odaklan ve bunu tek bir tıklamayla nasıl kolayca yapabileceğiniz.

Otomatik özetleme sayesinde içerik basitleştirme

Kısa ve öz bir şekilde bir metni kısaltmak istiyorsanız doğru sitedesiniz. Resoomer basit ve kullanımı kolaydır. Çalışmanızı önemli ölçüde geliştirmenize yardımcı olabilir. Ve uğraşmak zorunda kaldığımızda büyük içerik miktarları , teknoloji saatinde veya medya saatinde olduğu gibi, çok pratik olabilir. O halde bazılarına bakarak başlayalım. basitleştirilmiş bilgi paylaşımının faydaları .

Özet içeriği paylaşmanın faydaları

Başkaları için daha hızlı öğrenmeyi kolaylaştırır

Özetlenmiş bilgileri paylaşmanın, öğrenmeye yaklaşımınızı ve okuma becerilerinizi geliştirmenize önemli ölçüde yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Evet bu doğru.
Bir özet üzerinden geçtiğinizde konuyu bir bütün olarak net bir şekilde yorumlayabilir ve tüm pasajları anladıkça ilerleyebilirsiniz. Otomatik bir özetleme aracı bunu başarmanıza yardımcı olabilir.
anlamanızı da sağlar üretim temelleri herhangi bir akademik veya profesyonel ortamda gerekli olan temel uygulamalardan biri olan uzun bir metnin kısaltılmış bir versiyonunun.

İçeriğin hızlı bir önizlemesini sunar

Sadeleştirilmiş bilginin en önemli özelliği, içeriğin gözden geçirilmesini kolaylaştırmasıdır. Redaksiyon, sadece zaman harcayan yaygın bir sorundur. Dikkatinizi vermeden bir belge denizini gözden geçirmeyi deneyebilir ve işiniz bittiğinde, ne okuduğunuz hakkında hiçbir fikriniz olmaz. Hepimiz oradaydık, değil mi? Daha sonra makaleye geri dönmek ve yeniden başlamak için…

Bu sorunu cevaplamak için, onu anlamak ve bilgileri işlemek esastır. diyagramlar ve özetler kullanarak .

Hızlı bir çevrimiçi özet, gereksiz materyalleri çıkararak öğrendiklerinizi kolayca gözden geçirmenize yardımcı olabilir ve okumaktan bunaldığınız zamanlarda faydalı olabilir.

Bilgi paylaşımını teşvik eder

Bilgi paylaşımı, bir grup insanın bilgi, fikir ve bilgilerini herkes tarafından erişilebilir kılmak için bir havuzda toplama eylemidir.

izin verdiği için önemlidir. entelektüel kaynakların kullanımını en üst düzeye çıkarmak bir organizasyonun. Bilgiler paylaşıldığında birden fazla kişi tarafından kullanılabilir ve yeniden kullanılabilir. yeni fikirlere ve yeniliklere öncülük etmek . Bilgi paylaşımı da teşvik etmek için gereklidir işbirliği ve işbirliği projelerin kalitesini iyileştirebilen ve üretkenliği artırabilen bir organizasyon içinde.

Verimliliği artırır

Zamandan tasarruf ve üretkenlik işteki performansınızı artırmanın kalbinde . Ne kadar üretken olursanız, bir sonraki göreve o kadar hızlı geçebilirsiniz.

Özetler, başka açılardan perspektif kazanmanıza yardımcı olmak için son derece yararlı olsa da, manuel özetler yazmak için saatler harcamak aslında ters tepebilir.

Ne de olsa, bütün bir makaleyi okumak, onu yapısöküme uğratmak ve temel kavramları düz metinden ayırmak oldukça zaman alan bir süreç olabilir.

Otomatik özetler bu sorunu kesin olarak çözebilir çünkü çalışmanızı hızlı bir şekilde gözden geçirebilir ve size çok zaman kazandırabilirsiniz.

Ekran süresini azaltır

Yetişkinler için ortalama ekran süresinin neredeyse günde 7 saat ?

Çalışırken okumaya, araştırmaya ve ilgili bilgileri çıkarmaya harcadığınız zamanı buna ekleyin. Kulağa pek iyi gelmiyor.

Çok fazla ekran süresi, ruh halinizden ruh halinize kadar tüm vücudunuz üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. uyku alışkanlıkları . Bu nedenle, ekranınızdan uzaklaşmak, gözlerinizden daha fazlasını kurtarmanıza yardımcı olabilir.

İyi haber şu ki, otomatik metin özeti, ekran sürenizi önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olabilir çünkü büyük makaleler yerine kısa özetler okumak, aynı miktarda bilgiye sahip olurken okumaya daha az zaman ayırmanıza olanak tanır.

Bir makaleyi çevrimiçi paylaşın, ancak otomatik olarak özetleyin

Birlikte çalıştığınız kişilerin okumasını kolaylaştırmak ve basitleştirmek için bunu Resoomer’da hızlı ve ücretsiz olarak yapabileceksiniz. Hesap oluşturmanıza gerek yok, bu hızlı bir hizmettir!

  • Çevrimiçi makalenizin URL’sini yükleyin ve “Yeniden Başlat”ı tıklayın
  • Size uygun metin özetleme çözümünü seçin
  • Özetinizin altındaki “Paylaş” düğmesini tıklayın
  • Paylaşım ayarlarını onaylayın
  • Otomatik özetinizi çevrimiçi olarak sosyal ağlarınızda paylaşın veya otomatik özetin kısaltılmış URL’sini alarak editoryal çalışmanızda kullanın.

İlgili Makaleler