Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Podstawy
  3. Udostępnij automatyczne podsumowanie artykułu online

 

Udostępnij automatyczne podsumowanie artykułu online

  • 3 minut czytania  •  27 kwietnia 2022

 

Kiedy czytasz lub piszesz artykuł naukowy, artykuł informacyjny lub post na blogu i chcesz się nim z kimś podzielić, zdecydowanie zaleca się przedstawienie zwięzłej wersji. Udostępniaj uproszczone i dokładne informacje może zrobić ogromną różnicę.

W końcu, jeśli Twój tekst jest zbyt długi, Twoi czytelnicy mogą stracić koncentrację. Czytanie długich treści będzie dla nich nie tylko przytłaczające, ale może również postrzegać je jako stratę czasu i energii.

Nadal nie jesteś przekonany? Cóż, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to ważne skoncentruj się na kluczowych punktach i jak łatwo to zrobić jednym kliknięciem.

Uproszczenie treści dzięki automatycznemu podsumowaniu

Jeżeli chcesz zwięźle i szybko skrócić tekst to dobrze trafiłeś. Resoomer jest prosty i łatwy w użyciu. Może znacznie usprawnić pracę. A kiedy mamy do czynienia duży ilości zawartości , podobnie jak w przypadku zegarka technologicznego czy zegarka multimedialnego, może być bardzo praktyczny. Zacznijmy więc od przyjrzenia się niektórym z nich korzyści płynące z uproszczonego udostępniania informacji .

Korzyści z udostępniania podsumowań

Ułatwia szybszą naukę innym

Czy wiesz, że udostępnianie podsumowanych informacji może znacznie pomóc w poprawie podejścia do nauki i umiejętności czytania? Tak, to prawda.
Przeglądając podsumowanie, możesz wyraźnie zinterpretować temat jako całość i robić postępy w miarę rozumienia wszystkich fragmentów. Narzędzie do automatycznego podsumowania może Ci w tym pomóc.
Pozwala też zrozumieć podstawy produkcji skondensowanej wersji długiego tekstu, co jest jedną z podstawowych praktyk wymaganych w każdym środowisku akademickim lub zawodowym.

Oferuje szybki podgląd zawartości

Najważniejszą cechą uproszczonych informacji jest to, że ułatwiają przegląd treści. Korekta to powszechny problem, który po prostu marnuje czas. Możesz spróbować przejrzeć morze dokumentów bez zwracania uwagi, a kiedy skończysz, nie masz pojęcia, co właśnie przeczytałeś. Wszyscy tam byliśmy, prawda? Aby potem wrócić do artykułu i zacząć od nowa…

Aby odpowiedzieć na ten problem, niezbędne jest jego zrozumienie i przetworzenie informacji za pomocą diagramów i podsumowań .

Szybkie podsumowanie online może pomóc w łatwym przejrzeniu tego, czego się nauczyłeś, poprzez wycięcie niepotrzebnego materiału i może być przydatne, gdy jesteś przytłoczony lekturą.

Promuje dzielenie się wiedzą

Dzielenie się wiedzą to akt gromadzenia informacji, pomysłów i wiedzy grupy ludzi w celu udostępnienia ich wszystkim.

Jest ważny, bo pozwala maksymalne wykorzystanie zasobów intelektualnych organizacji. Kiedy informacje są udostępniane, mogą być wykorzystywane i ponownie wykorzystywane przez więcej niż jedną osobę, co może prowadzić do nowych pomysłów i innowacji . Dzielenie się wiedzą jest również niezbędne do wspierania współpraca i współpraca w organizacji, co może poprawić jakość projektów i zwiększyć produktywność.

Zwiększa produktywność

Oszczędność czasu i produktywność są w samym sercu poprawy wydajności w pracy . Im bardziej jesteś produktywny, tym szybciej możesz przejść do następnego zadania.

I chociaż streszczenia są poza tym niezwykle przydatne, pomagając uzyskać perspektywę, spędzanie godzin na pisaniu ręcznych podsumowań może w rzeczywistości przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

W końcu przeczytanie całego artykułu, jego dekonstrukcja i oddzielenie podstawowych pojęć od zwykłego tekstu może być dość czasochłonnym procesem.

Automatyczne podsumowania mogą rozwiązać ten problem raz na zawsze, ponieważ możesz szybko przejrzeć swoją pracę, oszczędzając mnóstwo czasu.

Skraca czas przed ekranem

Czy wiesz, że średni czas spędzany przed ekranem dla dorosłych to prawie 7 godzin dziennie ?

Dodaj do tego czas, który spędzasz na czytaniu, badaniu i wydobywaniu istotnych informacji podczas pracy. Nie brzmi to zbyt dobrze.

Zbyt długi czas przed ekranem może mieć negatywny wpływ na całe twoje ciało, od nastroju po twoje nawyki senne . Odejście od ekranu może więc pomóc zaoszczędzić nie tylko oczy.

Dobrą wiadomością jest to, że automatyczne podsumowanie tekstu może pomóc znacznie skrócić czas spędzany przed ekranem, ponieważ czytanie krótkich streszczeń zamiast obszernych artykułów pozwala poświęcić mniej czasu na czytanie przy tej samej ilości wiedzy.

Udostępnij artykuł online, ale streszczaj automatycznie

Aby ułatwić i uprościć czytanie tym, z którymi pracujesz, będziesz mógł to zrobić szybko i bezpłatnie na Resoomer. Nie musisz zakładać konta, to ekspresowa usługa!

  • Prześlij adres URL swojego artykułu online i kliknij „Resoom”
  • Wybierz rozwiązanie do podsumowania tekstu, które jest dla Ciebie odpowiednie
  • Kliknij przycisk „Udostępnij” pod podsumowaniem
  • Potwierdź ustawienia udostępniania
  • Udostępnij swoje automatyczne podsumowanie online w sieciach społecznościowych lub pobierz skrócony adres URL automatycznego podsumowania, aby wykorzystać go w swojej pracy redakcyjnej.

Powiązane artykuły