Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Podstawy
  3. Streszczanie tekstu

 

Streszczanie tekstu

  • 1 minuta czytania  •  1 maja 2022

 

Czy to z telefonu komórkowego, tabletu czy komputera – aby bezpłatnie streścić tekst online, wejdź na stronę Resoomer.com. Sposób użycia jest jasny, prosty i przystępny. Rozpoczęcie pracy jest szybkie i nie wymaga uwierzytelniania konta.

Do wyboru są dwa okna. Jeden z nich po lewej stronie służy do importowania tekstu, a drugi po prawej stronie do wyświetlania tekstu podsumowania.

Krok 1: Importuj tekst

Niezależnie od języka źródłowego tekstu i liczby zawartych w nim słów, można zaimportować tekst do programu Resoomer, po prostu kopiując go i wklejając. Nasze internetowe narzędzie do streszczania tekstów jest obecnie kompatybilne z 66 językami.

Na tym etapie nie trzeba przeprowadzać żadnej konfiguracji. Po prostu skopiuj i wklej swój tekst, a następnie kliknij przycisk „Resoomer”. Resoomer wykryje język źródłowy tekstu.

Krok 2: Gotowe!

W ciągu kilku sekund Resoomer wyświetli podsumowanie oryginalnego tekstu, domyślnie z automatycznym zmniejszeniem rozmiaru. Aby usprawnić pracę związaną z czytaniem, badaniami lub analizą, Resoomer oferuje kilka rozwiązań w zakresie streszczania tekstu, które pozwalają zmniejszyć objętość dokumentu i uprościć informacje w wygodny dla użytkownika sposób:

  • Automatycznie;
  • Ręcznie: redukcja do najistotniejszych elementów z dokładnym określeniem procentu redukcji;
  • Zoptymalizowany: zmniejszenie ilości informacji w tekście przy zachowaniu interesujących użytkownika tematów;
  • Analiza tekstu: nasze algorytmy wyróżniają kluczowe fragmenty tekstu i pomagają znaleźć istotne informacje. Dzięki temu można czytać szybko i po przekątnej bez utraty informacji.

Krok 3: Przeczytaj lub edytuj swoje podsumowanie

Po skonfigurowaniu lub wybraniu odpowiedniego dla siebie rozwiązania do czytania można przeczytać większą część tekstu, aby wykonać zadanie czytania.

Pod wygenerowanym podsumowaniem znajdują się opcje, które pozwolą Ci wydajnie pracować. Na przykład tłumaczenie, przepisywanie lub przesyłanie streszczenia.

Resoomer domyślnie generuje streszczenia tekstowe poprzez ekstrakcję i kompresję. Streszczenia abstrakcyjne (zawierające zdania, niekoniecznie zawarte w oryginale) można generować za pomocą narzędzi do parafrazowania i przepisywania, dostępnych w opcjach w sekcji Generowane streszczenia.

Powiązane artykuły