Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Podstawy
  3. Słyszalne podsumowanie: Maksymalizacja czasu i wydajności w dążeniu do wiedzy

 

Słyszalne podsumowanie: Maksymalizacja czasu i wydajności w dążeniu do wiedzy

  • 6 minut czytania  •  15 kwietnia 2022

 

Uwielbiasz czytać, ale potrzebujesz więcej czasu. Nie martw się; Tu z pomocą przychodzą podsumowania dźwiękowe. Na pewno słyszałeś audiobooki, które ostatnio stały się dość modne. Możesz ich słuchać w podróży i nie musisz wkładać tyle wysiłku, aby przeczytać. Co jednak zrobić, gdy nie masz wystarczająco dużo czasu, aby przesłuchać całą książkę lub nawet ją przeczytać?

Dzięki dźwiękowemu podsumowaniu możesz skondensować swoją książkę w małych fragmentach, które obejmują najważniejsze punkty, i nie musisz nawet siadać i czytać streszczenia. Możesz go słuchać w drodze do pracy lub prac domowych. Posunął się o krok dalej w podsumowaniach AI. Jest wydajny i wygodny, a kluczowe idee można łatwo przyswoić w ciągu kilku minut.

Omówiliśmy, w jaki sposób podsumowania dźwiękowe sprawiły, że zdobywanie wiedzy stało się łatwiejsze, wydajne i oszczędzało czas.

Era oszczędności czasu

Teraz, gdy wszystko stało się tak szybkie i mechaniczne, ledwo mamy czas do stracenia. Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, na uczelni, czy wykonujesz prace domowe, czas leci. Zaczynasz robić jedną rzecz, a nawet nie będziesz wiedział, ile godzin minęło. W takich sytuacjach każdy z nas szuka sposobów na zaoszczędzenie czasu, a podsumowania dźwiękowe są świetną opcją.

Załóżmy, że masz prezentację w swoim biurze i nie masz czasu na jej przygotowanie. Jeśli masz dźwiękowe podsumowanie wszystkich danych, które przedstawisz, możesz go odsłuchać w drodze do pracy. Oszczędza Ci to kłopotów z czytaniem tego wszystkiego. W innej sytuacji czekasz na przyjaciela na lunch i masz kilka minut do stracenia; W tym czasie możesz odsłuchać dowolne dźwiękowe podsumowanie.

Nauka w podróży

Pomyśl, ile czasu spędzasz na dojazdach z pracy do domu taksówkami lub metrem. Nie możesz teraz czytać z powodu ciągłego ruchu, ale możesz słuchać. Przejrzenie tematów, które przedstawisz lub których musisz się nauczyć, zajmie zaledwie 5 minut.

Mogę podać przykład. Miałem test na studiach i przypomniałem sobie, że muszę się do niego przygotować. Miałem dziesięć minut, żeby się do tego przygotować, a słyszalne podsumowanie uratowało mi życie. Dźwiękowe podsumowanie całego tematu trwało niecałe pięć minut, co wystarczyło, abym przeszedł przez kluczowe punkty.

Możesz nawet słuchać podsumowań audio podczas gotowania. Nie utrudni to gotowania, ponieważ nie będziesz musiał siedzieć ani czytać, ale słuchać go jednocześnie.

Oda do dostępności

Dostępność to jedna z najlepszych rzeczy w podsumowaniach dźwiękowych. Możesz mieć je na swoich telefonach i laptopach, co ułatwia dostęp w dowolnym miejscu i czasie. Kolejną wspaniałą rzeczą jest to, że jest łatwy do zrozumienia, dzięki czemu jest dostępny dla każdego. Jeśli jesteś osobą, która ma trudności z czytaniem, najlepszym rozwiązaniem jest podsumowanie dźwiękowe. Nie musisz spędzać godzin na czytaniu i rozumieniu tekstu, skoro możesz go zrozumieć w ciągu kilku minut.

Musiałeś widzieć ludzi, którzy mają mniejszą koncentrację uwagi, a czytanie w ogóle jest dla nich trudne. Mogą poprawić swoją koncentrację dzięki dźwiękowemu podsumowaniu, ponieważ jest ono łatwe do zrozumienia, na temat i zajmuje kilka minut, abyś poznał całą koncepcję.

Skupienie i retencja

W dzisiejszych czasach nasz czas spędzany przed ekranem jest żenująco długi, a najgorsze jest to, że nie możemy nic zrobić, aby go skrócić. Niezależnie od tego, czy jest to nasza praca, nauka, czy czas wolny na oglądanie Netflixa, wszystko sprowadza się do zwiększonego czasu spędzanego przed ekranem. Średnio osoba spędza ponad siedem godzin dziennie na swoim telefonie. Po tak długim czasie spędzonym na telefonie nikt nie może zwrócić uwagi na to, co czyta, ponieważ kiedy twoje oczy nie mogą tego znieść, jak twój mózg to przetworzy?

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby to zmniejszyć, jest skorzystanie z audiobooków lub dźwiękowych podsumowań. Pomaga się zrelaksować, a nawet daje oczom trochę czasu na relaks. Po prostu odłóż telefon na kilka minut, zamknij oczy i posłuchaj dowolnego z ulubionych dźwiękowych podsumowań. Nie tylko daje czas na wyciszenie, ale także zanurza w świecie wyobraźni.

Udowodniono naukowo, że słuchanie pomaga lepiej zrozumieć i zapamiętać niż czytanie. Skupiasz się bardziej na tym, co jest mówione, poprawiając swoją zdolność do zatrzymywania się.

Bogactwo informacji Kondensacja

Niektórzy z was mogą pomyśleć, że dźwiękowe podsumowania wybierają lub podkreślają ważne punkty, a tekst nie będzie miał płynności, więc może być trudny do zrozumienia. Pozwól, że wyjaśnię, że dźwiękowe podsumowanie, które otrzymujesz za pośrednictwem Resoomer PRO , jest łatwe do zrozumienia dzięki płynnemu przepływowi zdań.

W dźwiękowym podsumowaniu wszystkie główne punkty i wydarzenia są opisane chronologicznie, zachowując najważniejsze szczegóły i pomijając wszelkie inne wątki fabularne. Tak więc historia pozostaje taka sama. Jest po prostu skondensowany.

W badaniu udowodniono, że słuchanie audiobooków poprawia zdolność rozumienia nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych, a nie u czytania tekstu. Więc kiedy coś jest już podsumowane i usłyszysz to, jak bardzo poprawi to twoje wszechstronne umiejętności? Nie przesadzam, ale możesz zapamiętać historię książki, słuchając raz jej dźwiękowego streszczenia.

Wspieranie kultury czytelniczej

Wraz z coraz powszechniejszymi filmami w krótkim formacie i odcinkami seriali, ludzie zrezygnowali z czytania. Jednym z głównych powodów jest to, że ludzie myślą, że czytanie zajmuje tak dużo czasu i nie chcą inwestować tyle czasu w jakąś książkę lub artykuł, który nie jest pomocny.

Dźwiękowe podsumowanie może pomóc Ci lepiej zdecydować, którą książkę przeczytać. Po prostu umieść swoją książkę w aplikacji do streszczania dźwiękowego, takiej jak Resoomer PRO, a otrzymasz piętnastominutowe streszczenie całej książki. Teraz posłuchaj tego i zdecyduj, czy chcesz przeczytać książkę. Nawet jeśli przeczytasz tylko część książki, możesz przynajmniej mieć mgliste pojęcie o tym, o czym jest.

Wielu moich znajomych, którzy ledwo lubili czytać książki, zaczęło czytać z powodu tych słyszalnych podsumowań. Nie rozwinie się w ciągu dnia lub dwóch, ale powoli i w końcu zobaczysz, jak pozytywnie wpływa to na Twoje nawyki czytelnicze.

Poruszanie się po różnorodności

Istnieją setki i tysiące książek dostępnych w formacie podsumowania dźwiękowego, co oznacza, że możesz mieć morze opcji do wyboru. Jeśli znasz interesujący Cię gatunek, możesz znaleźć wiele książek z tego gatunku, ale jeśli chcesz poeksperymentować z innym gatunkiem, najlepszym rozwiązaniem jest słyszalne podsumowanie.

Streszczenia trwają najwyżej 15 lub 20 minut, a wysłuchanie jednego lub dwóch może sprawić, że zdecydujesz, czy ten gatunek jest dla Ciebie, czy nie. Jak to mówią, nie oceniaj książki po okładce, ale z pewnością możesz ją ocenić po jej słyszalnym streszczeniu.

Jedną z rzeczy, o których musisz pamiętać podczas poruszania się po wszystkich tych gatunkach, jest słuchanie książki, o której słyszałeś najczęściej. Da ci to przewagę w czytaniu i odkrywaniu więcej tego samego gatunku.

Magia powtórzeń i powtórek

Czasami, gdy przeczytałeś już książkę, ale minęło już trochę czasu i nie pamiętasz dobrze wydarzeń, zamiast ponownie przeczytać całą książkę, możesz posłuchać jej słyszalnego streszczenia. Pomoże ci przypomnieć sobie wszystkie wydarzenia i główną historię bez spędzania tak dużej ilości czasu.

Podsumowania dźwiękowe są doskonałe, ponieważ pomijają wszystkie powtarzające się i niepotrzebne szczegóły, których nie musisz znać, przeglądając je lub mając mało czasu. Dają również drugą perspektywę na książkę, którą już przeczytałeś.

Tak więc streszczenia dźwiękowe są nie tylko dla tych, którzy nie chcą czytać, ale możesz nawet przypomnieć sobie i zrecenzować książkę na pierwszy rzut oka, którą już przeczytałeś lub dowolny tekst, który planujesz przeczytać.

Resoomer PRO: Dźwiękowe podsumowanie produktywności

Teraz, gdy wiesz już, jak podsumowania dźwiękowe mogą być tak korzystne pod względem skuteczności, oszczędności czasu, poprawy wszechstronnych umiejętności i tak dalej, musisz pomyśleć o dowolnej aplikacji lub rozszerzeniu, które zapewni Ci dobre podsumowania dźwiękowe.

Resoomer PRO jest odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby. Biorąc pod uwagę jego przystępną cenę, oto kilka innych funkcji Resoomer PRO, które czynią go najlepszym spośród wszystkich innych.

Zaawansowane i wszechstronne podsumowania

Jedną z najważniejszych cech jest wszechstronność Resoomer PRO. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podsumowania dźwiękowego, podsumowania dokumentu, podsumowania tekstu napisanego na obrazie, czy podsumowania wideo na YouTube, możesz uzyskać to wszystko. Musisz wpisać swój tekst lub źródło wideo, a podsumowanie otrzymasz w ciągu kilku chwil.

Ta wszechstronność i zaawansowana funkcja odróżnia go od wielu innych, ponieważ możesz uzyskać to wszystko z jednego źródła.

Spersonalizowany asystent czytania

Czasami niektóre części dokumentu lub tekstu wymagają pomocy w zrozumieniu, a czasami nie rozumiesz podsumowania opracowanego przez Resoomer. Istnieje spersonalizowany asystent czytania, który upewni się, że o tym wiesz. Musisz podkreślić część, której potrzebujesz pomocy w zrozumieniu. Asystent czytania odpowie natychmiast, upewniając się, że tekst jest dobrze zrozumiany i zrozumiany przez czytelnika lub słuchacza.

Posiadanie spersonalizowanego asystenta czytania przyspiesza tempo pracy, dzięki czemu jest on łatwo zrozumiały i szybki do zrozumienia. Możesz nawet skorzystać z jego pomocy przy wyjaśnianiu konkretnego punktu tekstu.

Maksymalizacja produktywności

Mówiliśmy o dźwiękowych streszczeniach książek, które czytają głównie ludzie. Jednak najtrudniejsze do zrozumienia są dokumenty prawne i artykuły dotyczące warunków. Są najgorsze do nauczenia się i zwykle trzeba przejść przez to wszystko, aby zrozumieć. Nawet wtedy, jeśli jesteś kimś takim jak ja, kto nie ma doświadczenia w dokumentach prawnych, będziesz musiał przeczytać go ponownie, aby zrozumieć.

Ale Resoomer PRO ułatwi Ci to. Podsumowanie będzie w formacie łatwym do zrozumienia dla laika. Zwiększa to produktywność i oszczędza czas podczas przeglądania wszystkich takich dokumentów w pracy. Po prostu zdobądź ich podsumowania, a zrozumiesz, o co chodzi. Ta skuteczna interpretacja nie tylko pomoże w lepszym zrozumieniu, ale także pomoże w kontaktach biznesowych i innych sprawach związanych z pracą.

Zobowiązanie do zachowania poufności

Jedną z rzeczy, która niepokoi większość ludzi podczas korzystania z rozszerzenia online, jest zaangażowanie osób trzecich, które mogą sabotować Twoje bezpieczeństwo. Całkowicie rozumiemy takie obawy, ponieważ w sieci jest tak wiele miejsc, w których próbuje się włamać do Twoich danych osobowych. Ale dzięki Resoomer PRO nie musisz się o to martwić. Jest całkowicie zaszyfrowany i bezpieczny, dzięki czemu wszystkie Twoje dokumenty i dane są poufne. Są one przechowywane z dowolnego źródła zewnętrznego i możesz umieścić wszystkie swoje prywatne dokumenty, nie martwiąc się o naruszenie lub problemy z bezpieczeństwem.

Konkluzja

Długie treści, zwłaszcza książki, stają się coraz trudniejsze do czytania, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy masz mało czasu i musisz zająć się tak wieloma innymi rzeczami. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest podsumowanie dźwiękowe. Zrozumiesz istotę całej książki, z wyłączeniem wszystkich dodatkowych szczegółów, które nie składają się na główny temat książki, i łatwiej będzie ją zapamiętać.

Dźwiękowe podsumowania stały się trendem, ponieważ nie musisz ich czytać, a możesz ich słuchać w podróży, wykonywać prace domowe, a nawet wtedy, gdy chcesz dać oczom przerwę od koncentracji. Treści audio nie tylko poprawiają umiejętności mówienia, ale także mają wpływ na poprawę naturalnej zdolności zapamiętywania mózgu.

Powiązane artykuły