Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

  1. Pomoc
  2. Praktické rady
  3. „Více se učit“: Jak rozšířit své znalosti?

 

„Více se učit“: Jak rozšířit své znalosti?

  • 3 minut čtení  •  13 května 2022

 

Ve světě, kde znalosti znamenají moc, může jejich pěstování a využívání v mnoha ohledech zlepšit váš život.
Ať už jde o váš každodenní osobní život, vztahy, finanční situaci, zdraví, osobní rozvoj nebo pracovní situaci, všechny tyto věci můžete zkvalitnit tím, že získáte znalosti a uplatníte je v praxi.
Jak ale můžete v dnešní době dezinformací efektivně využívat své bohaté znalosti, když máte k dispozici celou řadu zdrojů?
Zde je 15 jednoduchých, snadných a praktických způsobů, jakzvýšit své znalosti:

Buďte vždy zvědaví

Zvídavá mysl je plná otázek, myšlenek a nápadů. Není proto divu, že usiluje o poznání a připravuje půdu pro celoživotní vzdělávání.
Začněte se ptát na to, co, kdo, kde, proč a jak, a brzy zjistíte, že víte víc než většina ostatních. Abyste získali hluboké znalosti v různých oblastech, musíte si vybudovat pevné základy, na kterých budete dále stavět. Nejdříve si tedy osvojte základy a pak pokračujte dál.

Čtěte knihy!

Knihy jsou plné vědomostí o minulosti, přítomnosti a dokonce i budoucnosti. Pokud tedy musíte někde začít, zvolte četbu knih – s nimi prostě nemůžete udělat chybu.
Knihy můžete získat z mnoha zdrojů, ať už jde o knihy zdarma na internetu, nebo o knihy v tvrdých deskách v knihovně. Čtěte také o široké škále témat, a to i o těch, o kterých nic nevíte. A nezapomeňteprozkoumat různé žánry knih, od klasiky přes romány a svépomocné knihy až po autobiografie.
Koneckonců, knihy jsou skvělým způsobem, jak se dozvědět o různých tématech, protože je rozdělují a poskytují klíčové informace.
Pokud jedna kniha nefunguje, není na škodu zkusit jinou!

Denně čtěte články a blogy

Články a blogy jsou nejlepší alternativou ke knihám. Stačí navštívit oblíbené a důvěryhodné webové stránky a rozšířit si znalosti o vybraných tématech. Najdete zde články a blogy doslova na každé téma.
Ať už jde o to, jak zajistit své zdraví a pohodu, tipy a triky pro rozvoj podnikání nebo nejnovější trendy a vývoj ve světě, všechny potřebné znalosti získáte jednoduchým čtením článků a blogů.
P.S. Rychlost čtení článků a blogů můžete zvýšit, abyste je četli rychleji. To znamená, že můžete číst více a získat více znalostí. Není to přesně to, co chcete?

Přijmout výzkumný přístup

Při čtení se dozvíte spoustu informací a získáte mnoho nových myšlenek. Tady se opět zapojuje zvídavá mysl.
Nyní máte v rukávu více otázek a vnitřní motivaci pátrat hlouběji. Zde by se měly projevit vaše rešeršní schopnosti.
Nyní je třeba prozkoumat další zdroje, prozkoumat, co jste se dozvěděli, navázat kontakt se znalostními lídry a číst, číst a číst. Nezapomeňte, že když čtení spojíte s výzkumem, jste na dobré cestě kzískání nových znalostí.

Poslouchejte podcasty

Ne, ne všechny informace jsou obsaženy v knihách. Cenné znalosti můžete získat už jen tím, že budete poslouchat rozhovory znalých lidí.

Například podcasty jsou ideálním způsobem, jak pohodlně a vhodně sbírat znalosti i na cestách. Výběr je navíc tak široký, že můžete najít vzdělávací obsah doslova na jakékoli téma od odborníků.

A pro vaši informaci, podcasty také poskytují zjednodušené a snadno pochopitelné znalosti. Žádné technické detaily nebo hlouposti, kterým byste nerozuměli.

Pravidelně se účastnit kurzů nebo školení

Chcete-li si rozšířit obzory a rozvíjet své dovednosti, musíte investovat do učení se tomu, co je důležité, užitečné a žádané. Jedním z nejjistějších způsobů, jak toho dosáhnout, je zapsat se do kurzu nebo školení, ať už online nebo offline.

Díky tomu si vyzkoušíte něco nového a zajímavého a zároveň si rozšíříte své znalosti a dovednosti.

Snažte se proto každý měsíc absolvovat nový kurz nebo školení. Určitě rozšíří vaše znalosti tak, že si to ani nedokážete představit.

Přidat odrůdu do seznamu sledovaných položek

Ano, někdy je těžké odolat sledování epizod na Netflixu, ale proč si to trochu nezpestřit?
Další znalosti získáte, když si po dlouhém dni prostě lehnete na pohovku a budete sledovat vzdělávací obsah. Ano, je to tak!
K dispozici je několik dokumentárních filmů, vzdělávacích videí, odborných kanálů a TED Talks, které vám pomohou rozšířit vaše znalosti.
Věděli jste také, že lidé si obvykle zapamatují téměř 80 % toho, co vidí, ale jen 20 % toho, co slyší?
Využijte sílu obrázků k uspokojení své touhy po vědění!

Související články