Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

 1. Pomoc
 2. Jak vidíme věci my...
 3. Sumarizující textový nástroj

 

Sumarizující textový nástroj

 • 2 minut čtení  •  28 dubna 2022

 

Ano, je obtížné rychle číst a porozumět dlouhým textům, zejména pokud jsou součástí vědeckých článků a historických prací. V každém případě je však třeba je interpretovat. Proč? Protože musíte umět následující věci:

 • Vytvářet smysluplné závěry z pokročilé četby.
 • Mějte přehled o autorových myšlenkách, abyste mohli rozvíjet své argumenty.
 • Vytvářejte souhrnné texty.
 • shromažďování klíčových informací z různých zdrojů pro osobní nebo profesní použití.
 • Rychle analyzujte a vyhodnocujte.

A tady přichází na pomoc náš shrnovač textu!

Co je to nástroj pro automatické shrnutí?

Nástroj pro shrnutí je nástroj pro zpracování jazyka založený na algoritmech nebo umělé inteligenci, který převádí dlouhé části textu na malé stravitelné kousky. Poskytne vám shrnutí textu, které bude v podstatě mnohem stručnější verzí původního dokumentu a zdůrazní všechny hlavní body a podstatu textu. Čemu dáte přednost: textu dlouhému 1500 slov nebo automatickému shrnutí o 500 slovech, které poskytne všechny podstatné informace? Není těžké zvolit druhou možnost, že? V tomto případě bude velmi užitečné použít automatický shrnující nástroj.

Jak funguje nástroj pro shrnutí textu?

Sumarizační nástroje jsou poháněny algoritmy umělé inteligence, které analyzují a interpretují mnoho faktorů a vytvářejí stručné, jasné a ucelené shrnutí textu.

První věcí je výběr důležitých bodů. Za tímto účelem kontroluje klíčová slova v textu nebo dokumentu.
Při zkrácení textu do kratší verze budou zachovány všechny klíčové pasáže, které jsou nezbytné pro porozumění a které program považuje za nezbytné.

Druhou věcí je odmítnutí informací, které nejsou v původním textu považovány za užitečné. Program toho může dosáhnout odstraněním některých příkladů, zbytečných informací, přechodných výrazů, detailů a nadbytečných vysvětlení.

Celkově shrnovač textu funguje tak, že označuje, zachovává, odstraňuje a nahrazuje slova.

Proč je automatický shrnující nástroj nezbytný?

V době, kdy je nutné více číst a více se učit, jsou automatické nástroje pro shrnutí velmi užitečné. Zde je důvod, proč je automatické shrnutí naléhavě nutné:

 • Studenti na vysokých školách a univerzitách musí absolvovat spoustu akademických prací a přednášek, zejména při psaní výzkumných prací v posledních ročnících.
 • Učitelé musí projít několik zdrojů a knih, aby získali užitečné informace, které mohou zahrnout do svých hodin.
 • Redaktoři a spisovatelé musí rozluštit důkazy a detaily případů, které se staly hlavními titulky novin, a to tak, že se skrývají v hlubinách zpráv a dokumentů.
 • Čtenáři knih nemají v tomto rychlém světě čas přečíst celou knihu. Chtějí rychlou metodu, kde mají před sebou hlavní body knihy, aby mohli přejít k dalšímu a ušetřili čas.
 • Odborníci mají málo času a musí rychle a efektivně shrnout velké množství informací z různých zdrojů.

Související články