Up

Bu özelliği kullanabilmek için lütfen sayfayı tarayıcınızda açın.

Close

  1. Yardım
  2. Pratik tavsiye
  3. Bir metindeki argümanları tartışın ve bulun

 

Bir metindeki argümanları tartışın ve bulun

  • 2 dakika okuma  •  28 Nisan 2022

 

Bir tezi desteklemek veya çürütmek için bir metni tartışmanızı isteyen bir editoryal çalışma içindeyken, mutlaka bakış açınızı haklı çıkaracak fikirler veya bilgi kaynakları bulmanız gerekecektir. Bu metinsel arama, ilginizi çeken konularla ilgili birkaç küçük metin alıntısını bulmak için okunacak birkaç sayfanız varsa daha zor görünebilir. Sayfalarca uzun metinleri okumak ve sonra bunları özlü bir şekilde birleştirerek bir argüman geliştirmek kolay değil, değil mi?

Makaleleri tartışmak kolay bir iş değil! Ne de olsa, son denemenizde gösterme sanatını kullanırsanız, fikirlerinizi desteklemek için çeşitli kaynaklardan “kanıt” getirmeniz gerekecektir.
İşte tam bu noktada, bilgileri en aza indirgemek için belgelerinizi araştırmak ve ayrıştırmak için tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere Resoomer Metin Özet Aracı devreye giriyor. Argümanlarınızı geliştirmek için ilginizi çeken konuları yayınlayarak, uzun metninizi okumaktan ve böylece ilginizi çekmeyen konularla zaman kaybetmekten kesinlikle daha fazla zaman kazanacaksınız. Yazınız için bu araştırma aşamasında üretken olmak yalnızca bir strateji ve yöntem sorunudur.

Daha kolay bir sentez için optimize edilmiş özet

Optimize edilmiş özet işlevi, ilgilendiğiniz konuyla ilgili kaynak makalenin pasajlarını bir araya getirir.
Bu işlevi kullandığınızda araç, tercih ettiğiniz konu(lar)ı sorar. Konu sağlandıktan sonra, Resoomer kaynak belgenizdeki ilgili tüm pasajları bulur ve sizin için bir araya getirir. Ardından, sonuca varmak için tutarlı bir metinde argümanlarınızı geliştirmek için bu pasajları kullanabilirsiniz.
Ayrıca, konularınıza yönelik gelişmiş bir özet olarak kullanarak gelişmiş özet özelliğinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bununla, okuma sürenizi optimize eden ve üzerinde çalıştığınız konuları etkili bir şekilde sentezlemenize yardımcı olan bir metin yoğunlaştırma çözümüne sahip olursunuz.

Bir metni tartışmak için analiz

Ayrıca kaynak belgenizin bir özeti yerine genel bir analiz yapmayı da seçebilirsiniz. Bu durumda metin analizi işlevi son derece işinize yarayacaktır.
En sevdiğiniz konuyla ilgili bilgileri kaynak belgenizden çıkarmak yerine, metin analizi özelliği, metninizi tartışmak için değerli bilgileri vurgulayacaktır.
Bu, makalenin özeti için gerekli olan temel gerçekler ve rakamlar veya genel bilgiler olabilir. Vurgulanan metin, bilgi kaybetmeden uzun makalelerde gezinmek için kullanışlıdır.

Bir metinde argüman aramak için yardımcı bir araç

Bir metni tartışmak için çok sayıda belgede fikir veya anahtar pasajlar bulmanız gerekiyorsa, Resoomer size çok yardımcı olacaktır. Belgelerinizdeki bu bilgi araştırması, argümanlarınızı, özetlerinizi, yorumlarınızı veya diğer herhangi bir yazınızı geliştirmek için kolaylaştırılacaktır. Anahtar bilgileri bulmak için araştırma süreniz, bilgileri gözden geçirmenize yardımcı olabileceğinden, optimize edilmiş özet ve metin analizi özeti ile büyük ölçüde azaltılabilir. Bu, çalışmanızın bu tartışmacı aşamasında üretkenliğinizi artırmanız için çok iyi bir yol olacaktır.

İlgili Makaleler