Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Praktyczne porady
  3. Argumentowanie i wyszukiwanie argumentów w tekście

 

Argumentowanie i wyszukiwanie argumentów w tekście

  • 2 minut czytania  •  28 kwietnia 2022

 

W zadaniu pisemnym wymagającym argumentowania tekstu w celu poparcia lub obalenia tezy, trzeba znaleźć pomysły lub źródła informacji, które uzasadnią nasz punkt widzenia. Takie wyszukiwanie tekstu może wydawać się trudniejsze, jeśli masz do przeczytania kilka stron, aby znaleźć kilka małych fragmentów tekstu, które dotyczą interesujących Cię tematów. Nie jest łatwo przeczytać wiele stron długiego tekstu, a następnie zebrać je w zwięzłą całość, aby rozwinąć argument, prawda?

Argumentowanie artykułów to niełatwe zadanie! W końcu, jeśli w końcowym wypracowaniu wykorzystasz sztukę demonstracji, będziesz musiał przedstawić „dowody” z różnych źródeł na poparcie swoich pomysłów.
W tym miejscu z pomocą przychodzi Narzędzie do Streszczania Tekstu firmy Resoomer, który spełnia wszystkie potrzeby związane z wyszukiwaniem i analizą dokumentów, aby ograniczyć ilość informacji do minimum. Z pewnością zaoszczędzisz więcej czasu, zamieszczając tematy, które Cię interesują, aby rozwinąć swoje argumenty, niż czytając długi tekst i tracąc czas na tematy, które Cię nie interesują. Jest to tylko kwestia strategii i metody, aby być produktywnym na tym etapie badań nad pisaniem.

Zoptymalizowane podsumowanie ułatwiające syntezę

Zoptymalizowana funkcja podsumowania zbiera te fragmenty artykułu źródłowego, które są istotne dla interesującego użytkownika tematu.
Podczas korzystania z tej funkcji narzędzie poprosi o podanie preferowanego tematu (tematów). Po podaniu tematu Resoomer wyszukuje wszystkie odpowiednie fragmenty w dokumencie źródłowym i zestawia je dla użytkownika. Następnie można po prostu wykorzystać te fragmenty do rozwinięcia swoich argumentów w spójny tekst, a następnie dojść do konkluzji.
Można również w pełni wykorzystać funkcję rozszerzonego podsumowania, używając jej jako zaawansowanego podsumowania zorientowanego na wybrane tematy. Dzięki temu można uzyskać rozwiązanie do kondensacji tekstu, które optymalizuje czas czytania i pomaga skutecznie podsumować opracowywane tematy.

Analiza w celu uargumentowania tekstu

Można również zdecydować się na przeprowadzenie ogólnej analizy, a nie streszczenia dokumentu źródłowego. W takim przypadku niezwykle przydatna okaże się funkcja analizy tekstu.
Zamiast wyodrębniać z dokumentu źródłowego informacje na ulubiony temat, funkcja analizy tekstu podkreśli wszystkie wartościowe informacje, aby u argumentować tekst.
Mogą to być kluczowe fakty i liczby lub ogólne informacje istotne dla streszczenia artykułu. Podkreślony tekst jest przydatny do przeglądania długich artykułów bez utraty informacji.

Narzędzie pomagające znaleźć argumenty w tekście

Jeśli musisz znaleźć kluczowe idee lub fragmenty w wielu dokumentach, aby uargumentować tekst, Resoomer będzie bardzo pomocny. Ułatwiona zostanie praca polegająca na wyszukiwaniu informacji w dokumentach w celu rozwinięcia argumentów, streszczeń, komentarzy lub innych tekstów. Czas wyszukiwania kluczowych informacji można znacznie skrócić dzięki zoptymalizowanemu streszczeniu i streszczeniu z analizą tekstu, ponieważ pomagają one w przeglądaniu informacji. Będzie to dla Ciebie bardzo dobry sposób na zwiększenie wydajności na tym argumetalnym etapie pracy.

Powiązane artykuły