Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

  1. Pomoc
  2. Praktické rady
  3. Argumentace a hledání argumentů v textu

 

Argumentace a hledání argumentů v textu

  • 2 minut čtení  •  28 dubna 2022

 

Při psaní úkolu, který vyžaduje, abyste argumentovali textem a podpořili nebo vyvrátili tezi, budete muset nutně najít myšlenky nebo zdroje informací, které váš názor zdůvodní. Hledání textu se může zdát obtížnější, pokud musíte přečíst několik stránek, abyste našli několik malých úryvků textu, které se týkají témat, jež vás zajímají. Není snadné číst stránky a stránky dlouhých textů a pak je stručně spojit a rozvinout argumentaci, že?

Argumentace články není snadný úkol! Pokud totiž v závěrečné eseji použijete umění demonstrace, budete muset na podporu svých myšlenek poskytnout „důkazy“ z různých zdrojů.
A právě zde přichází na řadu Sumarizující textový nástroj Resoomer, který splní všechny vaše potřeby při vyhledávání a analýze dokumentů, abyste měli co nejméně informací. Určitě ušetříte více času tím, že budete zveřejňovat témata, která vás zajímají, a rozvíjet tak své argumenty, než tím, že budete číst dlouhý text a ztrácet čas tématy, která vás nezajímají. Je jen otázkou strategie a metody, jak být v této fázi výzkumu produktivní při psaní.

Optimalizovaný souhrn pro snadnější syntézu

Optimalizovaná funkce shrnutí shromažďuje pasáže ze zdrojového článku, které se vztahují k tématu vašeho zájmu.
Při použití této funkce se vás nástroj zeptá na preferované téma (témata). Jakmile zadáte téma, Resoomer vyhledá všechny relevantní pasáže ve vašem zdrojovém dokumentu a porovná je za vás. Tyto pasáže pak můžete jednoduše použít k rozvinutí svých argumentů v souvislém textu a poté dojít k závěru.
Funkci rozšířeného shrnutí můžete využít také jako pokročilé shrnutí zaměřené na vaše témata. Díky tomu máte k dispozici řešení pro kondenzaci textu, které optimalizuje dobu čtení a pomáhá vám efektivně shrnout zpracovávaná témata.

Analýza k argumentaci textu

Můžete se také rozhodnout, že místo shrnutí zdrojového dokumentu provedete pouze obecnou analýzu. V tomto případě bude funkce analýzy textu velmi užitečná.
Místo toho, abyste ze zdrojového dokumentu získali informace o vámi preferovaném tématu, funkce analýzy textu zvýrazní všechny cenné informace, kterými můžete argumentovat.
Může jít o klíčová fakta a čísla nebo obecné informace, které jsou pro shrnutí článku zásadní. Zvýrazněný text je užitečný při procházení dlouhých článků bez ztráty informací.

Nástroj, který vám pomůže najít argumenty v textu

Pokud potřebujete najít klíčové myšlenky nebo pasáže v mnoha dokumentech, abyste mohli argumentovat, Resoomer vám bude skvělým pomocníkem. Usnadní vám to práci s vyhledáváním informací v dokumentech, které vám pomohou při vytváření argumentů, shrnutí, komentářů nebo jiných písemných projevů. Doba vyhledávání klíčových informací se může výrazně zkrátit díky optimalizovanému souhrnu a souhrnu textové analýzy, které vám pomohou procházet informace. Bude to pro vás velmi dobrý způsob, jak zvýšit svou produktivitu v této argumentační fázi práce.

Související články