Up

Bu özelliği kullanabilmek için lütfen sayfayı tarayıcınızda açın.

Close

  1. Yardım
  2. Pratik tavsiye
  3. Daha fazla ve hızlı belge okuyun

 

Daha fazla ve hızlı belge okuyun

  • 2 dakika okuma  •  28 Nisan 2022

 

İnternet size parmaklarınızın ucunda bir bilgi dünyası sunar.
Ancak, sizin için neyin önemli olduğunu anlamak için bir makaledeki her bir kelimeyi eleyip sıralayacak vaktiniz var mı? Bu sorunun cevabı hayır muhtemelen.
Sonunda, muhtemelen hiçbir şey elde etmeden sayfalar ve bilgi sayfaları arasında akılsızca gezinirken bulacaksınız ve haklı olarak.
İşte burada, bilgilere göz atma şeklinizi sonsuza kadar değiştirecek bir metin özetleme aracı olan Resoomer devreye giriyor.

Resoomer ile hızlıca okuyun!

Resoomer basittir, kullanıcının ihtiyaçlarına odaklanır ve temel olarak iki eksendedir:

  • metnin hızlı bir şekilde anlaşılması için önemli bilgiler
  • bu bilgilerin resmi sunumu

Tüm önemli bilgileri, gerçekleri ve verileri korurken, bilgi dağlarını sindirilebilir uzunluklarda yoğunlaştırır.
Okumak için 1000 kelimelik bir makaleniz ve sadece birkaç dakikanız mı var? Resoomer kurtarmaya geliyor.
Daha hızlı okumanıza, daha fazlasını öğrenmenize ve belgelerinizdeki doğru bilgilere ulaşmanıza yardımcı olur!
Ayrıca, okumalarınızı, aramalarınızı ve metin analizlerinizi kolaylaştırmak için çeşitli yoğunlaştırma ve çıkarma işlevlerine sahipsiniz. 66’dan fazla dille uyumlu, dil engelleriyle ilgili herhangi bir kısıtlamanız olmayacak.

Manuel veya otomatik olarak özetleyin

Resoomer sadece bir özetleme aracı değildir, size metin üzerinde kontrol sağlar. Bu, özeti düzenlemenize de izin verdiği anlamına gelir. Otomatik özet veya manuel özet arasında geçiş yaparak nihai özetin nasıl görüneceğini seçebilirsiniz.
Otomatik özet özelliği, sizin tarafınızdan kesinlikle hiçbir müdahale gerektirmez. Sadece kaynak belgeyi sağlayın ve Resoomer her şeyi otomatik olarak orijinal parçanın en uygun yüzdesine indirecektir. Bu, bir bakıma, sağlanan kaynak içerik için Resoomer tarafından belirlenen optimal uzunluk olarak görülebilir.
Öte yandan, manuel özet özelliği, son metin için bir yüzde belirlemenize yardımcı olur. Bu, özellikle belirli bir kelime sayısına bağlı kalmanız gereken durumlarda kullanışlıdır. Özetin kontrolünü size vererek , okuma metninizi okuma isteğinize göre de uyarlayabilirsiniz . Ancak Resoomer daha da ileri gidiyor!

Bilgileri daha hızlı okumak için optimize edin

Resoomer, yalnızca kaynak içeriğin uzunluğunu değiştirmek yerine okumak istediğiniz bilgileri optimize eder.
İsterseniz, belirli içerik konularına özellikle dikkat etmek için özetinizi Resoomer’da düzenleyebilirsiniz! Sadece hızlı okumanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda uzun bir metin içinde en sevdiğiniz konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya odaklanmanıza yardımcı olur.
Resoomer’ın size sunduğu bu basit optimizasyon özelliği ile, yalnızca ilginizi çekenlere göz atarak belgelerinizi okuyabilecek ve yeniden okuyabileceksiniz. Bu nedenle öğrenmenizi optimize eder ve okuma sürenizi iyileştirirsiniz.

Daha hızlı okuma için metin analizi

Ekranda daha kısa metin olması güzel olsa da, daha iyi bir okuma bağlamı istediğiniz zamanlar vardır. Bu, metni özetlemek istemediğiniz, ancak tamamını okumak da istemediğiniz anlamına gelir. Bu durumda, Resoomer, her şeyin üzerinde gezinmenize izin vererek işinizi kolaylaştırır!
Metin analizi aracı, daha fazla okuyarak daha az okumanıza yardımcı olur.
Nasıl çalıştığını bilmiyor musun? Olma! Resoomer, sağladığınız kaynak belgeyi analiz edecek ve okunacak önemli bölümleri ve alanları vurgulayacaktır. Hızlı bir şekilde anlamak için vurgulanan metinlere özellikle dikkat ederek makalenizi gözden geçirebilirsiniz. Bundan daha pratik olamaz!

Okuyun, göz atın, değiştirin, analiz edin

Bilgi dünyasında dolaşın ve okuma oyununuzu geliştirin. Öğrenci, öğretmen, araştırmacı, iş uzmanı veya arama motoru aracılığıyla sorgu gönderen basit bir kişi olun, Resoomer ile etkili ve verimli bir şekilde okuyabilirsiniz!

İlgili Makaleler