Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Edukacja
  3. Sprawdź 10 najlepszych hacków Google Classroom, które zwiększą Twoją produktywność

 

Sprawdź 10 najlepszych hacków Google Classroom, które zwiększą Twoją produktywność

  • 4 minut czytania  •  10 stycznia 2023

 

Jako nauczyciel wiesz, jak trudno być zorganizowanym i produktywnym podczas nauczania online. Od zarządzania zadaniami i oceniania po utrzymywanie zaangażowania i motywacji uczniów — jest wiele rzeczy do żonglowania. Jeśli czujesz się przytłoczony i zdezorganizowany podczas nauczania online, być może nadszedł czas, aby sprawdzić najlepsze hacki Google Classroom, które zwiększą Twoją produktywność.

Google Classroom to potężne narzędzie, które może usprawnić przepływ pracy i zwiększyć efektywność nauczania online. Oto 10 hacków, które musisz znać:

1. Użyj funkcji oceniania, aby zaoszczędzić czas na ocenianiu.

Jednym z najbardziej czasochłonnych zadań każdego nauczyciela jest ocenianie prac domowych. Na szczęście Google Classroom ma wbudowaną funkcję oceniania, która pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Dzięki tej funkcji możesz szybko i łatwo oceniać zadania i przekazywać uczniom informacje zwrotne.

Aby z niej skorzystać, po prostu kliknij zadanie, które chcesz ocenić, a następnie wprowadź ocenę i komentarze, które chcesz zostawić uczniowi. Możesz także użyć funkcji oceniania, aby zwrócić ocenione projekty uczniom, aby mogli natychmiast zobaczyć swoje oceny i opinie.

2. Korzystaj z funkcji ogłoszeń, aby skutecznie komunikować się ze studentami.

Skuteczna komunikacja jest kluczem do sukcesu każdego kursu online. Google Classroom ma funkcję ogłoszeń, która pozwala szybko i łatwo wysyłać wiadomości do uczniów. Możesz użyć tej funkcji do ogłaszania nowych zadań, udostępniania zasobów i informowania uczniów na bieżąco o tym, co dzieje się na Twoim kursie.

Aby utworzyć reklamę, po prostu kliknij zakładkę „Reklamy” w menu głównym i kliknij „Utwórz reklamę”. Wpisz wiadomość, dodaj załączniki lub linki, które chcesz dołączyć, a następnie kliknij „Opublikuj”. Twoje ogłoszenie zostanie wysłane do wszystkich Twoich uczniów i oni otrzymają powiadomienie.

Aby w pełni wykorzystać funkcję ogłoszeń, ważne jest, aby używać jej regularnie i przedstawiać ogłoszenia w sposób jasny i zwięzły. Musisz także uważać na ton, którego używasz, ponieważ może to mieć duży wpływ na to, jak Twoi uczniowie postrzegają Twoją wiadomość.

Na koniec pamiętaj, aby zachęcić uczniów do zadawania pytań lub wyrażania opinii w sekcji komentarzy, ponieważ może to pomóc w budowaniu poczucia wspólnoty i zaangażowania.

3. Skorzystaj z integracji z Dyskiem Google, aby zachować porządek.

Google Classroom jest zintegrowany z Dyskiem Google, co ułatwia przechowywanie i porządkowanie materiałów szkoleniowych. Dysk Google to usługa przechowywania w chmurze, która umożliwia przechowywanie, udostępnianie i współpracę nad plikami. Dzięki Dyskowi Google możesz przesyłać pliki dowolnego typu, tworzyć dokumenty i prezentacje oraz udostępniać zasoby uczniom.

Jedną z zalet używania Dysku Google z Google Classroom jest możliwość przechowywania wszystkich materiałów szkoleniowych w jednym miejscu. Pomoże Ci utrzymać porządek i zapewni łatwy dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz na kursie. Możesz tworzyć foldery dla różnych jednostek lub tematów, a także dodawać pliki, dokumenty i łącza do każdego folderu. Może to ułatwić uczniom znalezienie tego, czego potrzebują, a także pomóc w utrzymaniu porządku.

Aby korzystać z Dysku Google z Google Classroom, po prostu kliknij kartę „Zadania” w menu głównym, a następnie kliknij kartę „Dysk Google”. Stamtąd możesz utworzyć nowy folder lub przesłać plik. Możesz także udostępnić plik lub folder swoim uczniom, klikając przycisk „Udostępnij”.

4. Skorzystaj z funkcji kalendarza, aby być na bieżąco z terminami i wydarzeniami.

Funkcja kalendarza Google Classroom to świetny sposób, aby być na bieżąco z terminami i wydarzeniami. Możesz go używać do planowania wirtualnych spotkań, ustalania terminów prac domowych i tworzenia wydarzeń dla uczniów.

Aby uzyskać dostęp do kalendarza, kliknij zakładkę „Kalendarz” w menu głównym. Stamtąd możesz utworzyć nowe wydarzenie, klikając „Utwórz wydarzenie” i wypełniając szczegóły.

5. Korzystaj z aplikacji mobilnej, aby pozostać w kontakcie w podróży.

Jeśli jesteś w ciągłym ruchu, aplikacja mobilna Google Classroom jest koniecznością. Umożliwia dostęp do kursów i zarządzanie nimi ze smartfona lub tabletu, dzięki czemu możesz pozostawać w kontakcie i produktywnie, gdziekolwiek jesteś. Dzięki aplikacji możesz przeglądać zadania, publikować ogłoszenia i oceniać zadania, a wszystko to na swoim urządzeniu mobilnym.

6. Użyj funkcji „Pytania”, aby ułatwić dyskusję.

Funkcja pytań Google Classroom to świetny sposób na ułatwienie dyskusji z uczniami. Możesz go użyć do rozpoczęcia dyskusji na określony temat lub możesz pozwolić uczniom zadawać pytania i odpowiadać na nie. Może to pomóc w rozwijaniu krytycznego myślenia i zachęcaniu uczniów do zaangażowania. Aby uzyskać dostęp do funkcji „Pytania”, kliknij zakładkę „Zadania” w menu głównym, a następnie kliknij zakładkę „Pytania”.

7. Użyj strony „Zadania”, aby uporządkować zadania i materiały.

Strona Zadania w Google Classroom to świetny sposób na organizowanie zadań i materiałów na zajęcia. Pozwala tworzyć foldery dla różnych jednostek lub przedmiotów, a także dodawać zadania, quizy i zasoby do każdego folderu. Może pomóc Twoim uczniom zachować porządek i łatwo uzyskać dostęp do wszystkiego, czego potrzebują na kursie.

Aby skorzystać ze strony „Zadania”, kliknij zakładkę „Zadania” w menu głównym. Tutaj możesz zobaczyć listę wszystkich zadań i materiałów w swoim kursie. Aby utworzyć nowy folder, kliknij przycisk „Dodaj folder” i nadaj mu nazwę. Następnie możesz dodać zadania i materiały do ​​swojego folderu, klikając przycisk „Dodaj” i wybierając rodzaj materiału, który chcesz dodać (taki jak zadanie lub quiz).

Jedną z zalet korzystania ze strony Zadania jest możliwość tworzenia struktury kursu. Organizując pracę domową i materiały w folderach, możesz pomóc uczniom zobaczyć całościowy obraz i zrozumieć, jak wszystko do siebie pasuje. Może to być szczególnie przydatne w przypadku kursów online, na których uczniom może być trudniej dostrzec powiązania między różnymi tematami.

Oprócz tworzenia folderów oraz dodawania zadań i materiałów możesz też dostosować wygląd strony „Zadania”. Możesz na przykład zmienić kolor i motyw swojej strony lub zmienić kolejność folderów i zadań. Może pomóc w stworzeniu atrakcyjnego wizualnie i przyjaznego dla uczniów kursu.

8. Użyj karty „Ludzie”, aby zarządzać dostępem uczniów i rolami.

Karta Osoby w Google Classroom pozwala zarządzać dostępem uczniów i rolami w klasie. Może to być szczególnie przydatne, jeśli uczysz dużą klasę lub masz wiele sekcji tego samego kursu. Na karcie „Osoby” możesz zapraszać uczniów do kursu, usuwać uczniów, którzy nie są już zapisani, oraz przypisywać uczniom role (takie jak nauczyciel, uczeń lub asystent).

Aby uzyskać dostęp do zakładki „Ludzie”, kliknij zakładkę „Ludzie” w menu głównym. Tutaj możesz zobaczyć listę wszystkich studentów na Twoim kursie. Aby zaprosić ucznia do kursu, kliknij przycisk „Zaproś uczniów” i wprowadź adres e-mail ucznia. Będziesz mieć również możliwość wysłania spersonalizowanej wiadomości do ucznia.

Jeśli chcesz usunąć ucznia ze swojego kursu, kliknij jego nazwisko, a następnie kliknij przycisk „Usuń”. Możesz także zmienić rolę ucznia, klikając przycisk „Zmień rolę”. Na przykład możesz przyznać uprawnienia nauczycielowi, który pomaga ci prowadzić zajęcia.

9. Użyj funkcji „Analytics”, aby śledzić postępy uczniów.

Funkcja „Analytics” Google Classroom umożliwia śledzenie postępów uczniów i identyfikowanie obszarów wymagających poprawy. Możesz zobaczyć, jak uczniowie radzą sobie z zadaniami domowymi, quizami i testami, a także zobaczyć, którzy uczniowie mogą potrzebować dodatkowej pomocy. Może to pomóc w dostosowaniu nauczania do potrzeb uczniów i upewnieniu się, że wszyscy robią postępy.

10. Użyj funkcji „Integracje”, aby połączyć się z innymi narzędziami.

Funkcja „Integracje” Google Classroom umożliwia łączenie się z innymi narzędziami, takimi jak aplikacje G Suite. Pomoże Ci to udoskonalić nauczanie i uczynić lekcję bardziej interaktywną. Na przykład możesz użyć integracji z Google Forms do tworzenia ankiet i quizów lub możesz użyć integracji z Google Maps do tworzenia interaktywnych map.

Ogólnie rzecz biorąc, funkcja ogłoszeń jest potężnym narzędziem do informowania i angażowania uczniów, więc pamiętaj, aby używać jej regularnie.

Wniosek

Te hacki Google Classroom opisane w tym artykule mogą pomóc usprawnić przepływ pracy, zwiększyć produktywność i zwiększyć efektywność nauczania online. Od korzystania z funkcji oceniania w celu zaoszczędzenia czasu na wystawianiu ocen po korzystanie z funkcji „Integracje” w celu łączenia się z innymi narzędziami — istnieje wiele sposobów na maksymalne wykorzystanie możliwości Google Classroom. Więc jeśli czujesz się przytłoczony i zdezorganizowany podczas nauczania online, wypróbuj te hacki i zobacz, jak mogą zmienić twoje nauczanie.

Nie bój się eksperymentować i znajdź to, co będzie najlepsze dla Ciebie i Twoich uczniów. Piękno Google Classroom polega na tym, że jest to elastyczna i konfigurowalna platforma, dzięki czemu możesz dostosować ją do swoich potrzeb i preferencji. A jeśli masz inne hacki Google Classroom, które zadziałały, zachęcamy do podzielenia się nimi w sekcji komentarzy.

Powiązane artykuły