Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

  1. Pomoc
  2. Vzdělávání
  3. Podívejte se na 10 dokonalých hacků pro třídu Google, které zvýší vaši produktivitu

 

Podívejte se na 10 dokonalých hacků pro třídu Google, které zvýší vaši produktivitu

  • 5 minut čtení  •  10 ledna 2023

 

Jako učitel víte, jak těžké může být zůstat organizovaný a produktivní při online výuce. Od správy úkolů a známkování až po udržení studentů v zapojení a motivaci, je toho hodně, co se dá žonglovat. Pokud se cítíte zahlceni a neorganizovaní svou online výukou, možná je čas podívat se na nejlepší hacky Učebny Google, které zvýší vaši produktivitu.

Učebna Google je výkonný nástroj, který vám může pomoci zefektivnit váš pracovní postup a zefektivnit online výuku. Zde je 10 hacků, které potřebujete vědět:

1. Pomocí funkce hodnocení ušetříte čas při hodnocení.

Jedním z časově nejnáročnějších úkolů každého učitele je známkování domácích úkolů. Naštěstí má Učebna Google vestavěnou funkci hodnocení, která vám může ušetřit spoustu času. Pomocí této funkce můžete rychle a snadno hodnotit úkoly a poskytovat studentům zpětnou vazbu.

Chcete-li jej použít, jednoduše klikněte na úkol, který chcete ohodnotit, a zadejte skóre a komentáře, které chcete studentovi zanechat. Funkci hodnocení můžete také použít k vrácení ohodnocených úkolů studentům, aby okamžitě viděli svá hodnocení a zpětnou vazbu.

2. Pomocí funkce oznámení efektivně komunikujte se studenty.

Efektivní komunikace je klíčem k úspěchu každého online kurzu. Učebna Google má funkci oznámení, která vám umožní rychle a snadno odesílat zprávy svým studentům. Pomocí této funkce můžete oznamovat nové úkoly, sdílet zdroje a informovat studenty o tom, co se děje ve vašem kurzu.

Pro vytvoření inzerátu stačí kliknout na záložku „Reklamy“ v hlavním menu a kliknout na „Vytvořit inzerát“. Napište zprávu, přidejte přílohy nebo odkazy, které chcete zahrnout, a klikněte na „Publikovat“. Vaše oznámení bude zasláno všem vašim studentům a oni obdrží oznámení.

Chcete-li z funkce oznámení vytěžit maximum, je důležité ji používat pravidelně a učinit oznámení jasná a stručná. Musíte si také dávat pozor na tón, který používáte, protože to může mít velký vliv na to, jak vaši studenti vnímají vaše sdělení.

Nakonec nezapomeňte studenty povzbudit, aby kladli otázky nebo poskytovali zpětnou vazbu v sekci komentářů, protože to může pomoci posílit pocit komunity a zapojení.

3. Využijte integraci s Diskem Google, abyste měli pořádek.

Učebna Google je integrována s Diskem Google, což usnadňuje ukládání a organizaci materiálů kurzu. Disk Google je služba cloudového úložiště, která vám umožňuje ukládat, sdílet a spolupracovat na souborech. Pomocí Disku Google můžete nahrávat soubory jakéhokoli typu, vytvářet dokumenty a prezentace a sdílet zdroje se svými studenty.

Jednou z výhod používání Disku Google s Učebnou Google je, že můžete mít všechny materiály kurzu na jednom místě. Může vám pomoci udržet si pořádek a zajistit, že vše, co potřebujete pro váš kurz, je snadno dostupné. Můžete vytvářet složky pro různé jednotky nebo témata a do každé složky můžete přidávat soubory, dokumenty a odkazy. To může vašim studentům usnadnit nalezení toho, co potřebují, a také vám to může pomoci udržet si pořádek.

Chcete-li používat Disk Google s Učebnou Google, jednoduše klikněte na kartu „Práce ve třídě“ v hlavní nabídce a klikněte na kartu „Disk Google“. Odtud můžete vytvořit novou složku nebo nahrát soubor. Soubor nebo složku můžete také sdílet se svými studenty kliknutím na tlačítko „Sdílet“.

4. Použijte funkci kalendáře, abyste měli přehled o termínech a událostech.

Funkce kalendáře Učebny Google je skvělý způsob, jak mít přehled o termínech a událostech. Můžete jej použít k plánování virtuálních schůzek, nastavení termínů domácích úkolů a vytváření událostí pro své studenty.

Pro přístup do kalendáře klikněte na záložku „Kalendář“ v hlavním menu. Odtud můžete vytvořit novou událost kliknutím na „Vytvořit událost“ a vyplněním podrobností.

5. Pomocí mobilní aplikace zůstaňte ve spojení i na cestách.

Pokud jste stále na cestách, mobilní aplikace Učebna Google je nutností. Umožňuje vám přistupovat ke svým kurzům a spravovat je ze smartphonu nebo tabletu, takže můžete zůstat ve spojení a produktivní, ať jste kdekoli. Pomocí aplikace můžete prohlížet úkoly, zveřejňovat oznámení a hodnotit úkoly, to vše ze svého mobilního zařízení.

6. Pro usnadnění diskuse použijte funkci „Otázky“.

Funkce Otázky v Učebně Google je skvělý způsob, jak usnadnit diskuse se studenty. Můžete jej použít k zahájení diskuse na určité téma nebo můžete studentům umožnit klást otázky a odpovídat na ně. To může pomoci podpořit kritické myšlení a povzbudit zapojení studentů. Pro přístup k funkci „Otázky“ klikněte na záložku „Classwork“ v hlavním menu a klikněte na záložku „Questions“.

7. K uspořádání úkolů a materiálů použijte stránku Práce v kurzu.

Stránka Práce v kurzu v Učebně Google je skvělý způsob, jak organizovat úkoly a materiály pro váš kurz. Umožňuje vám vytvářet složky pro různé jednotky nebo předměty a do každé složky můžete přidávat úkoly, kvízy a zdroje. Pomůže vašim studentům udržet si pořádek a mít snadný přístup ke všemu, co pro váš kurz potřebují.

Chcete-li použít stránku „Práce ve třídě“, klikněte na kartu „Práce ve třídě“ v hlavním menu. Zde můžete vidět seznam všech úkolů a materiálů ve vašem kurzu. Chcete-li vytvořit novou složku, klikněte na tlačítko „Přidat složku“ a pojmenujte složku. Poté můžete do složky přidat úkoly a materiály kliknutím na tlačítko „Přidat“ a výběrem typu materiálu, který chcete přidat (například úkol nebo kvíz).

Jednou z výhod používání stránky Práce v kurzu je, že vám umožňuje vytvořit strukturu pro váš kurz. Uspořádáním domácích úkolů a materiálů do složek můžete svým studentům pomoci vidět celkový obraz a pochopit, jak do sebe vše zapadá. To může být užitečné zejména u online kurzů, kde může být pro studenty těžší vidět souvislosti mezi různými tématy.

Kromě vytváření složek a přidávání úkolů a materiálů můžete také přizpůsobit vzhled své stránky „Práce v kurzu“. Můžete například změnit barvu a téma své stránky nebo můžete změnit pořadí svých složek a úkolů. Může vám pomoci vytvořit vizuálně přitažlivý a uživatelsky přívětivý kurz pro vaše studenty.

8. Pomocí karty „Lidé“ můžete spravovat přístup a role studentů.

Karta Lidé v Učebně Google vám umožňuje spravovat přístup studentů a role ve vašem kurzu. To může být zvláště užitečné, pokud učíte velkou třídu nebo máte více částí stejného kurzu. Na kartě „Lidé“ můžete pozvat studenty, aby se připojili k vašemu kurzu, odebírat studenty, kteří již nejsou zapsáni, a přidělovat studentům role (jako je učitel, student nebo TA).

Chcete-li se dostat na kartu „Lidé“, klikněte na kartu „Lidé“ v hlavní nabídce. Odtud můžete vidět seznam všech studentů ve vašem kurzu. Chcete-li pozvat studenta, aby se připojil k vašemu kurzu, klikněte na tlačítko „Pozvat studenty“ a zadejte e-mailovou adresu studenta. Budete mít také možnost poslat personalizovanou zprávu studentovi.

Pokud potřebujete odebrat studenta ze svého kurzu, klikněte na jméno studenta a poté klikněte na tlačítko „Odebrat“. Roli studenta můžete také změnit kliknutím na tlačítko „Změnit roli“. Můžete například udělit oprávnění studentovi učitele, pokud vám pomůže vést třídu.

9. Pomocí funkce „Analytics“ můžete sledovat pokrok studentů.

Funkce „Analytics“ Učebny Google vám umožňuje sledovat pokrok studentů a identifikovat oblasti, které je třeba zlepšit. Můžete vidět, jak si studenti vedou s domácími úkoly, kvízy a testy, a můžete vidět, kteří studenti mohou potřebovat další pomoc. To vám může pomoci přizpůsobit výuku potřebám vašich studentů a zajistit, aby všichni postupovali.

10. Pomocí funkce „Integrace“ se můžete připojit k dalším nástrojům.

Funkce „Integrace“ Učebny Google vám umožňuje připojit se k dalším nástrojům, jako jsou aplikace G Suite. To vám může pomoci zlepšit výuku a učinit vaši lekci interaktivnější. Můžete například použít integraci s Google Forms k vytváření průzkumů a kvízů nebo můžete použít integraci s Google Maps k vytváření interaktivních map.

Celkově je funkce oznámení mocným nástrojem pro informování a zapojení vašich studentů, takže ji používejte pravidelně.

Závěr

Tyto hacky Učebny Google uvedené v tomto článku vám mohou pomoci zefektivnit váš pracovní postup, zvýšit produktivitu a zefektivnit online výuku. Existuje mnoho způsobů, jak využít Učebnu Google na maximum, od používání funkce hodnocení, která vám ušetří čas při hodnocení, až po použití funkce „Integrace“ pro propojení s dalšími nástroji. Takže pokud se cítíte zahlceni a neorganizovaní svou online výukou, vyzkoušejte tyto hacky a uvidíte, jak mohou změnit vaši výuku.

Nebojte se experimentovat a zjistěte, co nejlépe vyhovuje vám a vašim studentům. Krása Učebny Google spočívá v tom, že je to flexibilní a přizpůsobitelná platforma, takže si ji můžete přizpůsobit svým potřebám a preferencím. A pokud máte nějaké další hacky Učebny Google, které se vám osvědčily, doporučujeme vám je sdílet v sekci komentářů.

Související články