Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Narzędzia online
  3. Rewolucja w sposobie tworzenia filmów: potęga sztucznej inteligencji

 

Rewolucja w sposobie tworzenia filmów: potęga sztucznej inteligencji

  • 5 minut czytania  •  8 maja 2023

 

Wraz z rozwojem technologii zmienia się również sposób, w jaki tworzymy i konsumujemy treści. Jednym z obszarów, który odnotował znaczny wzrost w ostatnich latach, jest marketing wideo. Wraz z rozwojem mediów społecznościowych i zapotrzebowaniem na angażujące treści wizualne, marki i firmy zwracają się ku wideo, aby połączyć się z odbiorcami. Jednak tworzenie filmów może być czasochłonnym i kosztownym procesem, szczególnie dla osób bez doświadczenia w edycji wideo. Tu właśnie pojawia się Lumen5.

Ale Lumen5 to nie tylko narzędzie dla osób prywatnych lub małych firm. Jego możliwości automatyzacji sprawiają, że jest to potężne rozwiązanie dla marek, które muszą tworzyć filmy na dużą skalę. W rzeczywistości, według niedawnej ankiety, 85% firm używa teraz wideo jako narzędzia marketingowego, a 92% marketerów, którzy używają wideo, twierdzi, że jest to ważna część ich strategii marketingowej. Dzięki Lumen5 firmy te mogą szybko i wydajnie tworzyć angażujące filmy, oszczędzając czas i zasoby na inne ważne zadania.

W tym poście na blogu przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób Lumen5 zrewolucjonizował świat tworzenia wideo i jak możesz go wykorzystać do ulepszenia swojej strategii marketingowej. Zaczynamy!

Przedstawiamy Lumen5 Video Creator

Treści wideo zyskują na popularności, co wskazuje, że stają się niezbędnym narzędziem dla firm, aby zostać zauważonym i zwiększyć swoje zaangażowanie w mediach społecznościowych. Niestety, tworzenie treści wideo to skomplikowany proces, który wymaga znacznego czasu i wysiłku. W rezultacie wiele organizacji traci potencjał dotarcia do szerszego grona odbiorców.

Lumen5 zapewnia rozwiązanie. Jest to innowacyjna platforma do tworzenia wideo, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do przekształcania tekstu w treści wideo. Jest to rozwiązanie oparte na chmurze, które jest przeznaczone dla firm, które chcą wykorzystać wideo do wzmocnienia swojej marki lub promowania swoich produktów lub usług.

Dzięki Lumen5 użytkownicy mogą wprowadzić link do dowolnego posta na blogu lub artykułu z wiadomościami, a platforma automatycznie utworzy wideo na podstawie treści. Ułatwia to właścicielom firm i zespołom marketingowym szybkie tworzenie atrakcyjnych filmów.

Ponadto platforma oferuje zaawansowane możliwości automatyzacji, takie jak przetwarzanie wsadowe i edycja oparta na szablonach, aby tworzyć filmy z wyprzedzeniem i planować ich dostawę. Wszystkie te funkcje sprawiają, że tworzenie profesjonalnych filmów, które wyróżniają się z tłumu i robią trwałe wrażenie na widzach, są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak działa Lumen5?

Lumen5 wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do przekształcania treści tekstowych w wysokiej jakości filmy. Aby rozpocząć, wystarczy połączyć platformę z postem na blogu, artykułem lub inną treścią cyfrową. Lumen5 następnie przeanalizuje zawartość i przekształci ją w profesjonalny film z wizualizacjami i muzyką.

Ułatwia to szybkie i wydajne tworzenie filmów. Dostęp do platformy można również uzyskać w chmurze, co oznacza, że możesz tworzyć i publikować wideo w ciągu kilku minut bez konieczności przechodzenia przez kłopoty z pobieraniem jakichkolwiek aplikacji.

Kto korzysta z Lumen5?

Lumen5 został zaprojektowany specjalnie dla firm, które chcą zwiększyć swój zasięg i nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami za pomocą treści wideo. Platforma jest również odpowiednia dla każdego, kto chce tworzyć wysokiej jakości filmy – od agencji marketingowych, przez małe firmy, po osoby prywatne.

Korzyści ze stosowania Lumen5

Dzięki Lumen5 otrzymujesz zaawansowaną technologię tworzenia wideo opartą na sztucznej inteligencji i wiele zaawansowanych funkcji.

Kreator wideo oparty na sztucznej inteligencji

Podstawową zaletą Lumen5 jest możliwość łatwego tworzenia filmów szybko i skutecznie. Oparty na technologii sztucznej inteligencji, Lumen5 może przekształcić dowolny artykuł lub post w profesjonalny film w ciągu kilku minut. Eliminuje to potrzebę czasochłonnej i trudnej edycji wideo. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić treść i pozwolić sztucznej inteligencji zrobić resztę.

Łatwy w użyciu

Lumen5 sprawia, że tworzenie filmów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie wymagają żadnego wcześniejszego doświadczenia z edycją wideo, ponieważ sprawiły, że proces ten jest niezwykle intuicyjny. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać szablon, wstawić treść, a następnie dostosować wideo. Prosty interfejs użytkownika Lumen5, każdy może być gotowy do pracy w mgnieniu oka.

Opcje automatyzacji i skalowalności

Kolejną świetną cechą Lumen5 jest to, że oferuje potężne opcje automatyzacji dla firm, które chcą tworzyć filmy na dużą skalę. Dzięki Lumen5 możesz szybko tworzyć filmy w partiach i zarządzać nimi z jednego scentralizowanego pulpitu nawigacyjnego. Jest to nie tylko świetne rozwiązanie dla firm, ale także pozwala użytkownikom skrócić czas spędzony na tworzeniu filmów i w pełni wykorzystać swoje zasoby.

Typy filmów, które można tworzyć za pomocą Lumen5

Lumen5 oferuje szereg opcji tworzenia atrakcyjnych treści. W tej sekcji omówimy różne typy filmów, które możesz tworzyć za pomocą Lumen5.

1. Reklamy w mediach społecznościowych

Reklamy w mediach społecznościowych to krótkie filmy, które mają na celu przyciągnięcie uwagi i zachęcenie potencjalnych klientów do podjęcia działania. Lumen5 oferuje szereg szablonów i narzędzi, które ułatwiają projektowanie atrakcyjnych filmów na platformy mediów społecznościowych, takie jak Instagram, Facebook i YouTube. Dzięki kreatorowi wideo opartemu na sztucznej inteligencji użytkownicy mogą szybko generować profesjonalnie wyglądające filmy przy minimalnym wysiłku.

2. Filmy promocyjne

Filmy promocyjne to świetny sposób na reklamę produktu lub usługi i przyciągnięcie nowych klientów. Zautomatyzowane narzędzia Lumen5 umożliwiają użytkownikom szybkie tworzenie filmów promocyjnych zoptymalizowanych pod kątem różnych platform mediów społecznościowych. Dzięki kreatorowi wideo opartemu na sztucznej inteligencji użytkownicy mogą również włączać unikalne efekty wizualne i głosowe, aby jeszcze bardziej poprawić jakość swoich filmów.

3. Krótkie samouczki instruktażowe

Samouczki instruktażowe doskonale nadają się do dostarczania widzom przydatnych informacji. Korzystając z Lumen5, użytkownicy mogą szybko tworzyć profesjonalnie wyglądające filmy instruktażowe, które można wykorzystać do zademonstrowania możliwości ich produktów lub usług. Funkcje automatyzacji platformy umożliwiają również użytkownikom szybkie tworzenie filmów na dużą skalę.

4. Filmy podsumowujące

Filmy podsumowujące świetnie nadają się do szybkiego podsumowywania tematów w zabawny sposób. Biblioteka wizualna Lumen5 oferuje szereg opcji projektowania urzekających filmów podsumowujących, które zawierają obrazy, filmy i tekst. Oparty na sztucznej inteligencji twórca wideo platformy może również pomóc użytkownikom szybko tworzyć filmy podsumowujące przy minimalnym wysiłku.

Najlepsze praktyki dotyczące tworzenia niesamowitych filmów za pomocą Lumen5

Ważne jest, aby upewnić się, że filmy są zgodne z określonymi sprawdzonymi metodami, aby zwiększyć ich skuteczność.

Oto niektóre z najlepszych praktyk, o których należy pamiętać podczas tworzenia filmów za pomocą Lumen5:

Profesjonalny wygląd

Ważne jest, aby upewnić się, że Twój film wygląda tak profesjonalnie, jak to tylko możliwe. Oznacza to zapewnienie, że grafika, projekt i tekst wydają się schludne i zorganizowane ze spójnym brandingiem. Film powinien również zawierać wezwanie do działania i logo firmy.

Zgodne z estetyką marki

Twój film powinien być zgodny z ogólnym stylem, motywem i marką Twojej firmy. Używanie kolorów i czcionek powiązanych z Twoją marką ułatwi widzom kontakt z filmem.

Zachowaj zwięzłość

Kluczowe znaczenie ma utrzymanie filmu tak krótkiego i zwięzłego, jak to tylko możliwe. Większość widzów nie ma dużo czasu i nie ogląda długich filmów. Celuj w długość 1 minuty lub mniej, jeśli to możliwe.

Postaw na jakość ponad ilość

Podczas tworzenia treści wideo ważne jest, aby skupić się na jakości, a nie na ilości. Upewnij się, że każdy film jest dobrze przygotowany i przekazuje jasny komunikat. Filmy niskiej jakości, które wyglądają amatorsko lub niechlujnie, mogą zaszkodzić wizerunkowi Twojej marki i wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Priorytet przyciągających wzrok efektów wizualnych

Korzystanie z efektów wizualnych jest niezbędne do tworzenia angażujących treści wideo. Niezależnie od tego, czy są to zdjęcia, filmy, GIF-y czy ilustracje, upewnij się, że używasz elementów wizualnych, które przyciągają uwagę odbiorców. Wybierz elementy wizualne zgodne z przekazem filmu i zwróć szczególną uwagę na takie czynniki, jak oświetlenie, kolor i kompozycja.

Włączanie wezwań do działania

Dodanie wezwania do działania na końcu filmu może zwiększyć zaangażowanie. Może to być tak proste, jak skierowanie widzów na konkretną stronę w Twojej witrynie lub poinformowanie ich o specjalnej ofercie. Korzystaj z wezwań do działania, które są skuteczne i istotne dla odbiorców.

Cennik Lumen5

Podstawowy: Plan podstawowy kosztuje 19 USD miesięcznie przy rocznym rozliczeniu. Ten plan jest odpowiedni dla tych, którzy muszą tworzyć proste, niemarkowe filmy. Dzięki temu planowi użytkownicy uzyskują dostęp do rozdzielczości wideo 480p, 10 pobrań wideo miesięcznie oraz dostęp do biblioteki muzycznej Lumen5.

Rozrusznik: Plan początkowy kosztuje 59 USD miesięcznie przy rozliczaniu rocznym, co stanowi 25% zniżki w porównaniu z ceną miesięczną. Ten plan jest idealny dla indywidualnych twórców treści, którzy muszą regularnie tworzyć filmy. Dzięki planowi Starter użytkownicy uzyskują dostęp do rozdzielczości wideo 720p, 25 pobrań wideo miesięcznie, dostęp do biblioteki muzycznej Lumen5, możliwość usunięcia znaku wodnego Lumen5 i wsparcie e-mail.

Profesjonalny: Plan Professional kosztuje 149 USD miesięcznie przy rozliczaniu rocznym, co stanowi 25% zniżki w porównaniu z cenami miesięcznymi. Ten plan jest odpowiedni dla profesjonalnych gawędziarzy wideo, którzy muszą tworzyć wysokiej jakości filmy z zaawansowanymi funkcjami. Dzięki planowi Professional użytkownicy uzyskują dostęp do rozdzielczości wideo 1080p, nieograniczonej liczby pobrań wideo, dostępu do biblioteki muzycznej Lumen5, możliwości usuwania znaku wodnego Lumen5, niestandardowych czcionek i kolorów, możliwości przesyłania niestandardowych czcionek, priorytetowej obsługi poczty e-mail i zarządzania kontem.

Przedsiębiorstwo: Plan Enterprise jest przeznaczony dla zespołów marketingu wideo i oferuje niestandardowe ceny w oparciu o potrzeby użytkownika. Ten plan obejmuje wszystkie funkcje planu Professional, a także niestandardowe oznakowanie marki, narzędzia do współpracy zespołowej, priorytetową pomoc telefoniczną i dedykowanego menedżera konta.

Streszczenie

Lumen5 zrewolucjonizował sposób tworzenia filmów – dzięki czemu tworzenie atrakcyjnych treści wideo jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ta wszechstronna platforma oferuje szereg funkcji, w tym kreator wideo oparty na sztucznej inteligencji, możliwości automatyzacji i łatwy w użyciu interfejs.

Zapewnia również użytkownikom możliwość tworzenia różnych typów filmów, takich jak reklamy w mediach społecznościowych, filmy promocyjne, krótkie samouczki i filmy podsumowujące.

Ponadto Lumen5 pomaga użytkownikom tworzyć skuteczne treści wideo, koncentrując się na wysokiej jakości wizualizacjach i wezwaniach do działania.

Wreszcie, użytkownicy powinni postępować zgodnie z najlepszymi praktykami optymalizacji swoich filmów pod kątem maksymalnego zaangażowania, takimi jak skupienie się na jakości nad ilością i priorytetowe traktowanie przyciągających wzrok efektów wizualnych. Dzięki Lumen5 tworzenie treści wideo nigdy nie było łatwiejsze – pozwalając firmom wyróżnić się na tle konkurencji i dotrzeć do nowych odbiorców.

Powiązane artykuły