Up

Bu özelliği kullanabilmek için lütfen sayfayı tarayıcınızda açın.

Close

  1. Yardım
  2. Çevrimiçi araçlar
  3. ProWritingAid’in yardımıyla başarılı bir yazar olun!

 

ProWritingAid’in yardımıyla başarılı bir yazar olun!

  • 3 dakika okuma  •  9 Ocak 2023

 

Bir profesyonel gibi yazmak ister misiniz? ProWritingAid sizi bekliyor!  Bu harika AI yazma yardımcısı yazılımı, öğrenciler, öğretmenler, yaratıcı yazarlar ve daha fazlası için yazma becerilerini geliştirmek için en iyi arkadaştır.  Dilbilgisi kontrolü ve sözcük geliştirme araçları gibi kullanışlı özellikler sunmanın yanı sıra canlı eğitim etkinliklerine de ev sahipliği yapar.

Bu yazıda, bu harika yazma aracı, kullanışlı özellikleri ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeyi vurgulayacağız. Daha fazla uzatmadan, hadi dalışa geçelim!

ProWritingAid hakkında bilinmesi gerekenler?

Düşünceli, anında fikir üreten bir zihne sahip olmak bir nimettir, ancak düşüncelerinizi ve fikirlerinizi kelimelere çevirmek için doğru becerilere sahip değilseniz işe yaramaz. Bu uzmanlık eksikliği sinir bozucu çünkü yazınız düşüncelerinizin hakkını vermiyor gibi görünüyor. Siz de benzer bir durum yaşıyor musunuz? ProWritingAid’i deneyin!

Bununla birlikte, fikirlerinizi yazınızda ideal bir şekilde mutlak bir güvenle temsil edebilir ve fark edilmeyeceğine inanabilirsiniz. ProWritingAid ile uzmanları tarafından yazılmış 3000’den fazla video ve açıklama alabileceğiniz için, tüm bu çılgın gramer kurallarını hatırlayarak zaman kaybetme ihtiyacını da ortadan kaldırır.

ProWritingAid yazınızı nasıl destekler?

Bu araçtan yardım almanın iki yolu vardır. Hadi bir bakalım!

  • Uygulamalı Otomatik Öneriler – Yazdıklarınıza, amacına ve hedef kitlenize göre kişiselleştirilmiş yazma ipuçları oluşturur.
  • Profesyonel Yazarlardan İlham Alın – ProWritingAid’in özel ekibi, NY Times’ın en çok satan yazarları, önde gelen üniversite profesörleri, önde gelen endüstri profesyonelleri ve daha fazlasını içerir. Uzman tavsiyeleri, ister bir makale, ister tez, fantastik epik veya kapak hikayesi yazın, yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.
  • Farklı Uygulamalarla Çalışır –  Kopyalamaya gerek yok -Araç farklı uygulamalarla çalışabileceğinden, yazılı içeriğinizi ProWritingAid uygulamasına yapıştırın veya çalıştırın. Bunlar arasında  Google Docs, Word Document, Outlook ve Gmail, çalışanlar, çalışanlar vb. tarafından zamanlarının %75’inden fazlasını kullanan uygulamalar yer alır.

ProWritingAid kullanmanın faydaları nelerdir?

ProWritingAid, farklı alanlarla ilgili kişilere farklı faydalar ve özellikler sunar. Burada, etki alanı kategorileriyle ilgili tüm bunları özetledik.

Yaratıcı bir yazarın en iyi arkadaşı

ProWritingAid, ham bir taslaktan prezentabl, yayına hazır bir el yazması oluşturabilir. Noktalama işaretleri, baştan savma yazım hataları ve dilbilgisi sorunları gibi yüzeysel hataları hızlı bir taramayla ortadan kaldırarak zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olur.

İyileştirilmiş ilerleme hızı ve duyusal raporları analiz ederek okuyucularınızın bağlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Hepsinden öte, bu araç, düzenleme sırasında düzeltilebilecek küçük hataları tespit etmeyi oldukça kolaylaştırır. Tespit edildikten sonra, içeriğinizi hassaslaştırmak için ifadelerinizi hassaslaştırabilirsiniz.

Sanayi çalışanları için önemli bir araç

Hangi sektörde çalışıyor olursanız olun, ProWritingAid, belgenizi profesyonel bir okuma haline getirmek için size kesin düzeltmeler sunacaktır. Bu düzeltmeler, jargon azaltmalarını, ayrıntılı okunabilirlik hedeflerini, netlik önerilerini, ton algılamayı ve daha fazlasını içerir. Sektör gereksinimlerinize göre hazırlanmış snippet’ler, özel kurallar ve uyarılarla çalışanların yazma deneyimlerini özelleştirmelerine olanak tanır.

Bir endüstri çalışanı olarak çalışırken, içeriği hatasız hale getirmek için saatlerce düzenleme yapmanın çok daha sinir bozucu göründüğünü hepimiz biliyoruz. Bu sizin için de geçerliyse, ProWritingAid sizi korur.

Öğrenciler için oyun değiştirici

Bu, öğrenciler için oyunun kurallarını değiştirir; onunla tezden dergilere ve daha fazlasına kadar her şeyi mükemmelleştirebilirler. Bu, teslim edilmeden önce bir tür ön cephe savunmasıdır ve gözden kaçırması kolay her hatayı tanımlayabileceğiniz yapay zeka destekli nihai bir dilbilgisi denetleyicisidir.

Hiç şüphe yok ki akademik içerik yazmak ve okunabilirlik ile güvenilirlik arasındaki dengeyi korumak zor olabilir. Ancak ProWriting Aid’in resmi olmayan dil uyarıları, analitik dil hedefleri ve güçlü fiil önerileri bu hedefe kolayca ulaşılmasını sağladı.

AI destekli öğretim asistanı

ProWritingAid, öğretmenleri destekleyerek tüm materyallerini öğrenciler ve velilerle güvenle paylaşmalarına olanak tanır. İster öğrenci bildirileri, veliler için taslak e-postalar veya iş yazışmaları olsun, her şeyin hatasız, kısa ve net olduğundan emin olabilirsiniz.

Ayrıca, öğrencilerinin zayıf noktalarını görmelerini ve önerilerin ayrıntılı bir açıklamasını almalarını sağlar. Bu ayrıntılar, yazma becerilerini geliştirmede kesinlikle faydalı olacaktır.

Yerli Olmayan Yazarlar İçin Güven Oluşturma

Son olarak, anadili İngilizce olmayan kişiler, en iyi AI yazma araçlarından biri olan ProWritingAid’i kullanarak anadili İngilizce olanlar gibi yazabilir. İngilizce yazmak, İngilizce konuşmaktan çok daha zor olsa da, bu çevrimiçi kursla bir profesyonel gibi yazabilirsiniz.

Çalışmanıza daha fazla dikkat çekmenize ve daha iyi yazmanıza yardımcı olmak için okunabilirlik önerileri verir ve pasif sesin kullanımını işaretler. Nerede yanlış yaptığınızı ve bunu nasıl iyileştirebileceğinizi anlamak için önerilerin ayrıntılarını gözden geçirin.

ProWritingAid ile İyi Yazmanın Üç Adımı

Bu üç adımı izleyin ve tek ProWritingAid ile bir profesyonel gibi yazın!

1 : Adım: Kaydolun

ProWritngAid ile yolculuğunuza başlamanın ilk adımı kaydolmaktır. 30 saniyeden fazla sürmez ve kredi kartı bilgilerinizi gerektirmez.

2 : Adım: Yazınızı geliştirin

İçeriğinizi net ve hatasız hale getirmek için bu AI aracı tarafından oluşturulan önerileri inceleyin.

3 : Adım: Çalışmanızı paylaşın

Çalışmanızın mükemmelliğinden emin olun ve güvenle gönder düğmesine basın.

Hatırlanması gerekenler

Her şey ProWritingAid’in yazma becerilerinizi nasıl geliştirebileceğiyle ilgiliydi. Çeşitli önerileri ve ayrıntılarını anlamak ve analiz etmek, yazma becerilerinizi geliştirmenize ve anlaşılması zor gramer kurallarını bile öğrenmeden bir profesyonel olmanıza yardımcı olacaktır. İçeriğinizi daha net ve gösterişli hale getirmek için en iyi kısaltma olarak adlandırılır.

İlgili Makaleler