Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Edukacja
  3. Jak korzystać z Nearpoda w wirtualnej lub bezpośredniej klasie?

 

Jak korzystać z Nearpoda w wirtualnej lub bezpośredniej klasie?

  • 5 minut czytania  •  10 stycznia 2023

 

Ponieważ wirtualne nauczanie staje się coraz bardziej popularne, ważne jest, aby korzystać z najlepszych narzędzi, aby zajęcia były jak najbardziej udane i przyjemne. Nearpod to wiodące narzędzie do wirtualnej klasy, które zmieniło sposób, w jaki nauczyciele mogą przesyłać strumieniowo treści w środowisku wirtualnym . ja

W tym poście na blogu odkryjemy 7 niesamowitych hacków Nearpod, które pomogą Ci ulepszyć wirtualną klasę. Ale zanim to nastąpi, przyjrzyjmy się, czym jest Nearpod, jakie ma zalety i jak go używać.

Czym jest Nearpod?

Nearpod to wielokrotnie nagradzana interaktywna platforma klasowa, która zapewnia wciągającą naukę, która angażuje i inspiruje uczniów. Łączy w sobie interaktywne slajdy, treści od wiodących wydawców oraz zestaw narzędzi do współpracy, które pozwalają nauczycielom tworzyć wciągające doświadczenia dydaktyczne, które sprzyjają zaangażowaniu i współpracy uczniów.

Dzięki Nearpod nauczyciele mogą śledzić postępy uczniów, tworzyć raporty i uzyskiwać dostęp do danych w czasie rzeczywistym, które pomagają w nauczaniu. Nearpod jest dostępny na iOS, Androida, przeglądarki internetowe, Chromebooki i urządzenia z systemem Windows.

Rodzaje treści dostępnych na Nearpod

Dzięki Nearpod nauczyciele mają dostęp do szerokiej gamy typów treści, w tym interaktywnych slajdów, ankiet, quizów, wirtualnych wycieczek terenowych i nie tylko. Nearpod oferuje również możliwość zbierania odpowiedzi uczniów w czasie rzeczywistym, monitorowania i oceny zaangażowania uczniów oraz przekazywania informacji zwrotnych.

Nauczyciele mogą używać Nearpod do tworzenia lekcji obejmujących takie tematy, jak nauki ścisłe, matematyka, nauki społeczne, języki, a nawet muzyka i sztuka. Dzięki Nearpod nauczyciele mogą łatwo tworzyć wciągające i interaktywne lekcje, które pomogą uczniom uczyć się i utrwalać ważne fakty i umiejętności.

Korzyści z używania Nearpoda

Dzięki Nearpod nauczyciele mogą dostosowywać swoje cyfrowe lekcje, a także uzyskiwać dostęp do biblioteki angażujących, gotowych do użycia ćwiczeń i szablonów. Platforma umożliwia również nauczycielom dostęp do danych o wynikach uczniów w czasie rzeczywistym i zbieranie informacji na temat zrozumienia przez uczniów.

Dzięki Nearpod nauczyciele mogą tworzyć znaczące doświadczenia edukacyjne dla swoich uczniów, wykorzystując moc technologii. Korzystanie z Nearpoda ma wiele zalet, w tym:

1. Połącz się zdalnie z uczniami:Nearpod zapewnia narzędzia do interakcji i łączenia się z uczniami w sali lekcyjnej i poza nią.

2. Wzbogać naukę dzięki interaktywnym zajęciom:zajęcia i funkcje Nearpod ułatwiają nauczycielom tworzenie wciągających i interaktywnych lekcji.

3. Uzyskaj dostęp do danych uczniów i analizuj je w czasie rzeczywistym:Dzięki Nearpod nauczyciele mogą uzyskiwać dostęp do danych uczniów i analizować je w czasie rzeczywistym oraz uzyskiwać wgląd w zrozumienie uczniów.

4. Oszczędność czasu:Nearpod eliminuje potrzebę tworzenia cyfrowych lekcji od podstaw przez nauczycieli, oszczędzając im cenny czas i energię.

Sposoby wykorzystania Nearpoda w różnych sytuacjach w klasie

Nearpod może być używany w różnych warunkach klasowych i jest szczególnie przydatny do wirtualnego uczenia się. Oto pięć sposobów wykorzystania Nearpoda w różnych kontekstach klasowych:

1. Lekcje na żywo:Nearpod może być używany do prowadzenia lekcji na żywo dla uczniów w dowolnej klasie. Nauczyciele mogą angażować swoich uczniów za pomocą interaktywnych slajdów, quizów i zajęć.

2. Zadania: nauczyciele mogą przydzielać lekcje Nearpod jako zadania lub samodzielne zajęcia. Uczniowie mają dostęp do Nearpod na dowolnym urządzeniu z połączeniem internetowym, co ułatwia wykonywanie zadań w domu.

3. Nauka wirtualna:Nearpod to idealne narzędzie do nauki wirtualnej, ponieważ nauczyciele mogą prowadzić interaktywne lekcje w czasie rzeczywistym, nie martwiąc się o problemy technologiczne.

4. Odwrócone klasy: Nearpod może być używany do tworzenia odwróconych klas. Nauczyciele mogą przydzielać lekcje przed zajęciami, dzięki czemu mogą spędzać więcej czasu z uczniami, odpowiadając na pytania i przekazując opinie osobiście.

5. Ocena: dzięki Nearpod nauczyciele mogą tworzyć oceny i quizy, aby mierzyć zrozumienie i zaangażowanie uczniów. Mogą również śledzić wyniki swoich uczniów w czasie rzeczywistym, umożliwiając im

Jak zacząć korzystać z Nearpoda

Platforma umożliwia nauczycielom prowadzenie lekcji na żywo, przydzielanie i ocenianie prac uczniów oraz śledzenie postępów uczniów. Aby rozpocząć korzystanie z Nearpod, musisz najpierw utworzyć konto. Można to zrobić poprzez bezpłatny okres próbny lub kupując roczną subskrypcję.

Po utworzeniu konta i zalogowaniu się możesz zacząć dodawać treści do swojej biblioteki i tworzyć własne lekcje. Możesz także współpracować z innymi nauczycielami, aby udostępniać zasoby i współpracować przy projektach. Po utworzeniu lekcji możesz zaprosić uczniów do przyłączenia się i rozpoczęcia nauczania!

Integracja Nearpoda z innymi narzędziami

Nearpod umożliwia łatwą integrację z innymi narzędziami, których możesz już używać. Daje to możliwość korzystania z funkcji Nearpod, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości korzystania z narzędzi i usług, które już znasz i kochasz. Możesz zintegrować Nearpod z szeroką gamą innych narzędzi i usług, w tym Google Classroom, Canvas, Huśtawka, Zoom i nie tylko.

Możesz także zintegrować inne popularne narzędzia, takie jak Dropbox, Microsoft Teams, a nawet YouTube. Dzięki możliwościom integracji Nearpod możesz dostosować swoje środowisko nauki do swoich potrzeb i maksymalnie wykorzystać swoje narzędzia cyfrowe.

7 niesamowitych hacków Nearpod, które ulepszą Twoją klasę

Od tworzenia interaktywnych lekcji po upraszczanie oceniania, Nearpod zapewnia różnorodne funkcje, które mogą sprawić, że wirtualne nauczanie będzie bardziej efektywne i wciągające. Zanurzmy się więc i dowiedzmy, w jaki sposób te hacki mogą przenieść Twoją wirtualną klasę na wyższy poziom!

1. Korzystanie z funkcji tablicy

Funkcja tablicy w Nearpod to świetny sposób na utrzymanie zaangażowania uczniów i umożliwienie im wspólnej pracy. Tablicy można używać do tworzenia wirtualnych arkuszy kalkulacyjnych, udostępniania slajdów i nie tylko. Ta funkcja umożliwia uczniom rysowanie, pisanie na klawiaturze i dodawanie adnotacji we wspólnej przestrzeni cyfrowej.

Tablicy można również używać jako miejsca do współpracy, w którym uczniowie mogą współpracować nad projektami i przeprowadzać burze mózgów. Tablica to skuteczny sposób na zaangażowanie uczniów i sprawienie, by ich głosy były słyszalne.

2. Korzystanie z funkcji timera

Funkcja timera w Nearpod to fantastyczny sposób na maksymalizację czasu zajęć i utrzymywanie uczniów na właściwej drodze. Pozwala ustawić minutnik dla dowolnej czynności, aby uczniowie wiedzieli, kiedy muszą zakończyć i przejść do następnego zadania. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku zajęć grupowych, ponieważ zachęca do współpracy i zapewnia wszystkim dostęp do informacji.

Dodatkowo można go użyć, aby uniemożliwić uczniom zbytnie wyprzedzanie lub pozostawanie w tyle. Korzystanie z funkcji timera to świetny sposób na zapewnienie produktywnej i zorganizowanej wirtualnej klasy.

3. Odkrywanie funkcji ankiet

Funkcja głosowania w Nearpod to świetny sposób na zaangażowanie uczniów i zaangażowanie ich w wirtualną klasę. Używany prawidłowo, może być nieocenionym sposobem oceny zrozumienia uczniów, zbierania danych i lepszego zrozumienia, jak się czują Twoi uczniowie. Oto trzy wskazówki, jak przenieść grę ankietową na wyższy poziom:

1. Zadawaj trudne pytania:zamiast zadawać uczniom proste pytania „tak”. lub „nie”, wymyśl bardziej złożone pytania, które zmuszą ich do głębszego myślenia.

2. Twórz ankiety z wieloma opcjami wyboru: pozwól uczniom wybierać spośród wielu opcji, zamiast dawać tylko dwie możliwości. To da im większą swobodę wyrażania opinii.

3. Dołącz pole komentarza: daj uczniom możliwość napisania komentarza do swojej odpowiedzi, aby zapewnić szerszy kontekst. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć, co naprawdę myślą Twoi uczniowie.

4. Skorzystaj z funkcji pytań otwartych

Dzięki tej funkcji możesz zadawać uczniom pytania i otrzymywać natychmiastowe informacje zwrotne. To świetny sposób na sprawdzenie zrozumienia i zaangażowanie uczniów.

Możesz użyć tej funkcji do tworzenia ankiet, ankiet i innych rodzajów pytań otwartych. Możesz także dostosować rodzaj odpowiedzi, jaką mogą udzielić uczniowie, na przykład wielokrotnego wyboru, krótką odpowiedź lub dowolną formę.

Dzięki Nearpod możesz angażować uczniów w klasie i uzyskiwać informacje zwrotne w czasie rzeczywistym na temat zrozumienia przez nich materiału.

5. Łatwe udostępnianie dokumentów dzięki funkcji udostępniania plików

Funkcja udostępniania plików w Nearpod to świetny sposób na łatwe udostępnianie dokumentów swojej klasie. Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać plik, wybrać, komu chcesz go udostępnić, a oni będą mogli uzyskać dostęp do pliku.

Świetnie nadaje się do udostępniania arkuszy roboczych, artykułów, filmów instruktażowych lub innych materiałów, których chcesz użyć w swojej wirtualnej klasie. To także świetny sposób, aby wszyscy uczniowie mieli dostęp do materiałów, z których korzystasz, nawet jeśli nie mają połączenia z Internetem ani urządzenia.

Dzięki funkcji udostępniania plików możesz łatwo udostępniać wszystkie materiały potrzebne do płynnego działania wirtualnej klasy.

6. Integracja funkcji tablicy współpracy

Korzystając z tej funkcji, możesz tworzyć i przydzielać zadania różnym grupom uczniów, śledzić ich postępy i przekazywać informacje zwrotne.

Aby skorzystać z tej funkcji, po prostu kliknij opcję „tablica współpracy” na pulpicie nawigacyjnym Nearpod. Stamtąd możesz tworzyć różne tablice i przydzielać zadania określonym grupom uczniów. Następnie uczniowie mogą pracować razem, aby wykonać zadania. Ta funkcja pozwala śledzić postępy uczniów i w razie potrzeby przekazywać informacje zwrotne.

Dzięki funkcji tablicy do współpracy możesz pomóc swoim uczniom rozwinąć umiejętności rozwiązywania problemów i współpracy.

7. Nagrywaj swoje prezentacje za pomocą funkcji wideo

To świetny sposób dla uczniów, aby wrócić i przejrzeć prezentację po zajęciach lub dla tych, którzy mogli przegapić prezentację. Dzięki funkcji nagrywania możesz przechwycić całą prezentację, w tym audio i wideo, dzięki czemu niczego nie przegapisz.

Możesz także udostępnić nagrania uczniom, którzy nie mogli na nie przybyć lub wykorzystać je jako materiał do nauki. Ta funkcja jest łatwa w użyciu i ułatwia śledzenie tego, czego uczyłeś w swojej wirtualnej klasie.

Podsumowując, te 7 hacków Nearpod opisanych w tym poście na blogu z pewnością pomoże Ci stworzyć wciągające środowisko wirtualnej klasy. Dzięki tym hackom możesz spersonalizować swoje lekcje i uczynić je bardziej interaktywnymi i przyjemnymi dla uczniów.

Dzięki Nearpod możesz rozwinąć umiejętności potrzebne do zostania skutecznym instruktorem wirtualnej klasy. Skorzystaj więc z porad i wskazówek zawartych w tym poście na blogu i przenieś swoją wirtualną klasę na wyższy poziom!

Powiązane artykuły