Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

  1. Pomoc
  2. Vzdělávání
  3. Jak používat Nearpod ve vaší virtuální nebo osobní třídě?

 

Jak používat Nearpod ve vaší virtuální nebo osobní třídě?

  • 6 minut čtení  •  10 ledna 2023

 

Vzhledem k tomu, že se virtuální výuka stává stále populárnější, je důležité zajistit, abyste využívali ty nejlepší nástroje, aby byla vaše třída co nejúspěšnější a nejpříjemnější. Nearpod je přední nástroj pro virtuální učebny, který změnil způsob, jakým mohou učitelé streamovat obsah ve virtuálním prostředí. . Já

V tomto příspěvku na blogu objevíme 7 úžasných hacků Nearpod, které vám pomohou vylepšit vaši virtuální učebnu. Ještě předtím se ale podívejme, co je Nearpod, jeho výhody a jak jej používat.

Co je Nearpod?

Nearpod je oceňovaná interaktivní platforma pro výuku, která poskytuje pohlcující vzdělávací zážitky, které studenty zaujmou a inspirují. Kombinuje interaktivní snímky, obsah od předních vydavatelů a sadu nástrojů pro spolupráci, které učitelům umožňují vytvářet pohlcující výukové zážitky, které podporují zapojení studentů a spolupráci.

S Nearpod mohou učitelé sledovat pokrok studentů, vytvářet zprávy a přistupovat k datům v reálném čase, která pomáhají při výuce. Nearpod je k dispozici pro iOS, Android, webové prohlížeče, Chromebooky a zařízení se systémem Windows.

Typy obsahu dostupné na Nearpodu

S Nearpodem mají pedagogové přístup k široké škále typů obsahu, včetně interaktivních diapozitivů, anket, kvízů, virtuálních exkurzí a dalších. Nearpod také nabízí možnost shromažďovat odpovědi studentů v reálném čase, sledovat a vyhodnocovat zapojení studentů a poskytovat zpětnou vazbu.

Učitelé mohou pomocí Nearpodu vytvářet lekce, které pokrývají témata jako věda, matematika, sociální studia, jazykové umění a dokonce i hudba a umění. S Nearpod mohou učitelé snadno vytvářet poutavé a interaktivní lekce, které studentům pomohou naučit se a udržet si důležitá fakta a dovednosti.

Výhody používání Nearpodu

S Nearpodem mají učitelé možnost přizpůsobit si své digitální lekce a také mají přístup ke knihovně poutavých aktivit a šablon připravených k použití. Platforma také umožňuje učitelům přístup k údajům o výkonu studentů v reálném čase a shromažďování informací o porozumění studentů.

S Nearpod mohou učitelé vytvářet smysluplné vzdělávací zážitky pro své studenty využitím síly technologie. Používání Nearpodu má mnoho výhod, včetně:

1. Spojte se se studenty na dálku:Nearpod poskytuje nástroje pro interakci a spojení se studenty v učebně i mimo ni.

2. Vylepšete učení pomocí interaktivních aktivit:Aktivity a funkce Nearpodu usnadňují učitelům vytvářet poutavé a interaktivní lekce.

3. Přístup k datům studentů a jejich analýza v reálném čase:S Nearpodem mohou učitelé přistupovat k datům o výkonu studentů a analyzovat je v reálném čase a získat přehled o porozumění studentů.

4. Úspora času:Nearpod eliminuje potřebu učitelů vytvářet digitální lekce od začátku, čímž jim šetří cenný čas a energii.

Způsoby použití Nearpodu v různých prostředích učebny

Nearpod lze použít v různých třídách a je zvláště užitečný pro virtuální učení. Zde je pět způsobů, jak používat Nearpod v různých kontextech učebny:

1. Živé lekce:Nearpod lze použít k poskytování živých lekcí studentům v jakékoli třídě. Učitelé mohou své studenty zapojit pomocí interaktivních diapozitivů, kvízů a aktivit.

2. Úkoly: Učitelé mohou přidělovat lekce Nearpod jako úkoly nebo samostatné studijní aktivity. Studenti mají přístup k Nearpodu na jakémkoli zařízení s připojením k internetu, což usnadňuje plnění úkolů doma.

3. Virtuální výuka:Nearpod je ideální nástroj pro virtuální výuku, protože učitelé mohou poskytovat interaktivní lekce v reálném čase, aniž by se museli starat o technologické problémy.

4. Převrácené třídy: Nearpod lze použít k vytvoření převrácených tříd. Učitelé mohou před vyučováním přidělovat lekce, což jim umožňuje trávit více času se studenty, odpovídat na otázky a poskytovat osobní zpětnou vazbu.

5. Hodnocení: S Nearpod mohou učitelé vytvářet hodnocení a kvízy k měření porozumění a zapojení studentů. Mohou také sledovat výkon svých studentů v reálném čase, což jim umožňuje

Jak začít s Nearpodem

Platforma umožňuje učitelům pořádat živé lekce, přidělovat a hodnotit práci studentů a sledovat pokrok studentů. Chcete-li začít s Nearpodem, musíte si nejprve vytvořit účet. To lze provést buď prostřednictvím bezplatné zkušební verze, nebo zakoupením ročního předplatného.

Jakmile si vytvoříte účet a přihlásíte se, můžete začít přidávat obsah do své knihovny a vytvářet vlastní lekce. Můžete také spolupracovat s ostatními učiteli a sdílet zdroje a spolupracovat na projektech. Jakmile dokončíte vytváření lekce, můžete pozvat své studenty, aby se připojili a začali učit!

Integrace Nearpodu s dalšími nástroji

Nearpod vám umožňuje snadnou integraci s dalšími nástroji, které již používáte. To vám dává možnost využívat funkce Nearpodu a přitom stále používat nástroje a služby, které již znáte a máte rádi. Nearpod můžete integrovat s celou řadou dalších nástrojů a služeb, včetně Google Classroom, Canvas, Seesaw, Zoom a dalších.

Můžete také integrovat další oblíbené nástroje, jako je Dropbox, Microsoft Teams a dokonce i YouTube. S integračními schopnostmi Nearpod si můžete přizpůsobit své výukové prostředí tak, aby vyhovovalo vašim potřebám, a využít své digitální nástroje na maximum.

7 neuvěřitelných hacků Nearpod pro vylepšení vaší třídy

Od vytváření interaktivních lekcí až po zjednodušení hodnocení, Nearpod poskytuje řadu funkcí, které vám mohou pomoci zefektivnit a zaujmout vaši virtuální výuku. Pojďme se tedy ponořit a zjistit, jak tyto hacky mohou posunout vaši virtuální učebnu na další úroveň!

1. Pomocí funkce tabule

Funkce tabule na Nearpodu je skvělý způsob, jak udržet své studenty v zapojení a dát jim příležitost spolupracovat. Pomocí tabule můžete vytvářet virtuální tabulky, sdílet snímky a další. Tato funkce umožňuje studentům kreslit, psát a přidávat poznámky do sdíleného digitálního prostoru.

Tabuli můžete také použít jako prostor pro spolupráci pro studenty ke spolupráci na projektech a brainstormingu nápadů. Tabule je efektivní způsob, jak přimět své studenty, aby se vzájemně zapojili a aby jejich hlasy byly slyšet.

2. Pomocí funkce časovač

Funkce časovače na Nearpodu je fantastický způsob, jak maximalizovat čas ve třídě a udržet studenty na správné cestě. Umožňuje vám nastavit časovač pro jakoukoli aktivitu, takže studenti vědí, kdy musí skončit a přejít k dalšímu úkolu. Tato funkce je užitečná zejména pro skupinové aktivity, protože podporuje spolupráci a udržuje všechny na stejné stránce.

Navíc jej lze použít k tomu, aby se studenti nedostali příliš dopředu nebo zaostávali. Použití funkce časovače je skvělý způsob, jak zajistit produktivní a organizovanou virtuální učebnu.

3. Prozkoumání funkce anket

Funkce hlasování v Nearpodu je skvělý způsob, jak zapojit studenty a zapojit je do vaší virtuální třídy. Při správném použití může být neocenitelným způsobem, jak posoudit porozumění studentů, shromažďovat data a lépe porozumět tomu, jak se vaši studenti cítí. Zde jsou tři tipy, jak posunout hru s průzkumem na další úroveň:

1. Pokládejte náročné otázky:Místo toho, abyste studentům kladli jednoduché otázky typu „ano“. nebo „ne“, vytvářejte složitější otázky, které je nutí hlouběji přemýšlet.

2. Vytvářejte ankety s více možnostmi: Nechte své studenty vybrat si z více možností, místo aby dávali pouze dvě možnosti. To jim poskytne větší svobodu vyjádřit své názory.

3. Zahrňte pole komentáře: Dejte studentům možnost napsat komentář ke své odpovědi, aby získali více kontextu. To vám umožní lépe porozumět tomu, co si vaši studenti skutečně myslí.

4. Profiter de la fonction de questions ouvertes

Pomocí této funkce můžete svým studentům klást otázky a získat okamžitou zpětnou vazbu. Je to skvělý způsob, jak ověřit porozumění a zapojit své studenty.

Tuto funkci můžete použít k vytváření anket, průzkumů a dalších typů otevřených otázek. Můžete si také přizpůsobit typ odpovědi, kterou mohou vaši studenti dát, například výběr z více možností, krátká odpověď nebo volný tvar.

S Nearpodem můžete zapojit a zapojit své studenty do třídy a získat zpětnou vazbu v reálném čase o jejich porozumění materiálu.

5. Snadno sdílejte dokumenty pomocí funkce sdílení souborů

Funkce sdílení souborů na Nearpodu je skvělý způsob, jak snadno sdílet dokumenty s vaší třídou. Jediné, co musíte udělat, je nahrát soubor, vybrat, s kým jej chcete sdílet, a ten bude mít k souboru přístup.

Je to skvělé pro sdílení pracovních listů, článků, instruktážních videí nebo jakýchkoli jiných materiálů, které chcete použít ve své virtuální třídě. Je to také skvělý způsob, jak zajistit, aby všichni studenti měli přístup k materiálům, které používáte, i když nemají připojení k internetu nebo zařízení.

Pomocí funkce sdílení souborů můžete snadno sdílet všechny materiály, které potřebujete, aby vaše virtuální učebna fungovala hladce.

6. Integrace funkce kolaborativní desky

Pomocí této funkce můžete vytvářet a přidělovat úkoly různým skupinám studentů, sledovat jejich pokrok a poskytovat zpětnou vazbu.

Chcete-li tuto funkci použít, jednoduše klikněte na možnost „nástěnka pro spolupráci“ na ovládacím panelu Nearpod. Odtud můžete vytvářet různé nástěnky a přidělovat úkoly konkrétním skupinám studentů. Studenti pak mohou spolupracovat na plnění úkolů. Tato funkce vám umožňuje mít přehled o pokroku studentů a v případě potřeby poskytovat zpětnou vazbu.

Pomocí funkce tabule pro spolupráci můžete svým studentům pomoci rozvíjet jejich dovednosti při řešení problémů a spolupráci.

7. Nahrajte své prezentace pomocí funkce videa

Je to skvělý způsob, jak se mohou studenti vrátit a zkontrolovat vaši prezentaci po hodině nebo pro ty, kteří prezentaci možná zmeškali. Díky funkci nahrávání můžete zachytit celou svou prezentaci, včetně zvuku a videa, takže vám nic neunikne.

Nahrávky můžete také sdílet se studenty, kteří se nemohli zúčastnit, nebo je použít jako studijní materiál. Tato funkce se snadno používá a usnadňuje sledování toho, co jste ve své virtuální třídě učili.

Závěrem lze říci, že těchto 7 hacků Nearpod uvedených v tomto příspěvku na blogu vám určitě pomůže vytvořit poutavé prostředí virtuální třídy. Pomocí těchto hacků můžete přizpůsobit své lekce a učinit je interaktivnějšími a zábavnějšími pro vaše studenty.

S Nearpodem můžete rozvíjet dovednosti potřebné k tomu, abyste se stali efektivním instruktorem virtuální třídy. Takže neváhejte použít tipy a triky sdílené v tomto příspěvku na blogu a posuňte svou virtuální učebnu na další úroveň!

Související články