Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

  1. Pomoc
  2. Praktické rady
  3. Jak to udělat z knihy do PDF?

 

Jak to udělat z knihy do PDF?

  • 4 minut čtení  •  2 ledna 2023

 

Existuje několik způsobů, jak přejít z knihy do PDF. Můžete použít skener, aplikaci pro skenování dokumentů v telefonu nebo počítači, online službu skenování dokumentů, multifunkční tiskárnu nebo online kopírovací službu. V tomto článku vám každou z těchto metod podrobně představíme a vysvětlíme, jak ji použít k převodu knihy do souboru PDF.

Použití skeneru

Prvním způsobem, jak převést papírovou knihu do souboru PDF, je použití skeneru. Skener je zařízení, které skenuje dokumenty a ukládá je jako digitální soubory. Chcete-li knihu převést do formátu PDF, jednoduše naskenujte jednotlivé stránky knihy a uložte je jako samostatné soubory.

Na trhu je mnoho skenerů s různými funkcemi a pro různé potřeby. Některé skenery jsou určeny pro domácí použití, jiné jsou profesionálnější a lze je používat ve firmách nebo organizacích. Ať už si vyberete jakýkoli typ skeneru, umožní vám rychle a přesně skenovat dokumenty.

Po naskenování všech stránek knihy můžete pomocí softwaru pro úpravu PDF spojit všechny soubory do jednoho dokumentu PDF. Existuje mnoho bezplatných programů, které to umožňují, například Adobe Acrobat nebo Nitro PDF. Tyto programy také umožňují upravovat soubory, například přidávat text nebo obrázky, nebo chránit dokument heslem.

Použití aplikace pro skenování dokumentů

Pro telefony a počítače je k dispozici mnoho aplikací pro skenování dokumentů. Většina těchto aplikací umožňuje vyfotit knihu fotoaparátem a poté ji převést do souboru PDF. Tyto aplikace se často snadno používají a mohou představovat rychlý a pohodlný způsob skenování knih.

Chcete-li používat aplikaci pro skenování dokumentů, musíte si ji nejprve stáhnout do telefonu nebo počítače. Po otevření aplikace je třeba vyfotografovat každou stránku knihy. Některé aplikace umožňují pořídit více fotografií každé stránky najednou, což vám může ušetřit čas. Po vyfotografování všech stránek je aplikace automaticky sestaví do souboru PDF.

Je důležité dbát na správné zarámování fotografií, abyste se vyhnuli ořezávání textu nebo obrázků v knize. Pokud používáte aplikaci pro skenování dokumentů, měli byste před uložením souboru PDF také zkontrolovat kvalitu skenu. Pokud je kvalita špatná, bude možná nutné některé stránky naskenovat znovu nebo použít jinou metodu skenování.

Použití služby skenování dokumentů online

Další možností přechodu z knih do PDF jsou online služby skenování dokumentů. Tyto služby umožňují nahrát dokumenty na jejich webové stránky, kde budou automaticky převedeny do souboru PDF. Tato metoda je často rychlejší a přesnější než použití aplikace pro skenování dokumentů, protože profesionální skenovací služby mají vysoce kvalitní skenery a používají pokročilý software pro rozpoznávání textu.

Chcete-li použít službu skenování dokumentů online, musíte nejprve přejít na její webové stránky a postupovat podle pokynů k nahrání dokumentů. Většina služeb vás požádá o stažení každé stránky knihy zvlášť, některé však umožňují stáhnout několik stránek najednou. Po nahrání všech stránek knihy je služba automaticky převede do souboru PDF.

Před odesláním dokumentů je důležité zkontrolovat podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů každé služby online skenování dokumentů. Některé služby mohou vaše dokumenty využívat ke komerčním účelům nebo je sdílet s třetími stranami, proto je důležité, abyste se před použitím služby ujistili, že vám tyto podmínky vyhovují.

Použití multifunkční tiskárny

Ke skenování knih a jejich převodu do souboru PDF lze použít také multifunkční tiskárnu. Většina moderních multifunkčních tiskáren má zabudovanou funkci skenování, která umožňuje skenovat přímo do počítače nebo telefonu. Tato metoda je často rychlá a pohodlná, zejména pokud již máte doma multifunkční tiskárnu.

Chcete-li použít multifunkční tiskárnu ke skenování knihy, musíte nejprve zajistit, aby byla tiskárna připojena k počítači nebo telefonu. Poté podle pokynů tiskárny spusťte funkci skenování. Většina multifunkčních tiskáren vás požádá o výběr typu dokumentu, který chcete skenovat (např. „kniha“), a výstupního formátu (např. „PDF“).

Po zahájení skenování postupujte podle pokynů tiskárny a naskenujte každou stránku knihy. Některé multifunkční tiskárny umožňují skenovat více stránek najednou, což vám může ušetřit čas. Po naskenování všech stránek knihy tiskárna automaticky sestaví obrázky do souboru PDF. Poté byste měli mít možnost uložit tento soubor do počítače nebo telefonu.

Použití online kopírovací služby

Další možností přechodu z knih do PDF jsou online kopírovací služby. Tyto služby vám umožní nechat si knihu profesionálně okopírovat a získat naskenované kopie ve formátu PDF. Tato metoda může být dražší než ostatní možnosti, ale může být praktickým řešením, pokud nemáte přístup ke skeneru nebo multifunkční tiskárně.

Chcete-li využít službu online kopírování, musíte nejprve přejít na její webové stránky a postupovat podle pokynů pro odeslání knihy. Většina online kopírovacích služeb vás požádá o vyplnění online formuláře, ve kterém uvedete počet požadovaných kopií a typ papíru, který preferujete. Poplatek za službu musíte zaplatit online.

Po odeslání knihy a zaplacení poplatku za službu vám služba knihu okopíruje a naskenované kopie vám zašle ve formátu PDF. Soubor PDF byste měli obdržet e-mailem nebo stáhnout z jejich webových stránek. Před odesláním knihy je důležité zkontrolovat podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů každé online kopírovací služby, abyste se ujistili, že vám jejich podmínky vyhovují.

Vyhledávání na platformách specializovaných na digitalizaci knih

Než provedete některou z výše uvedených činností, můžete také na internetu vyhledat, zda vaše kniha již nebyla digitalizována a zda je k dispozici ke stažení. Existují online platformy, kde si můžete stáhnout již digitalizované knihy nebo dokumenty. Je jich hodně, ale zde je krátký seznam některých platforem, kde můžete najít populární knihy.

  1. Projekt Gutenberg(https://www.gutenberg.org/): tato stránka nabízí tisíce digitalizovaných knih zdarma, především literární klasiku.
  2. Internet Archive(https://archive.org/details/texts): tato stránka nabízí rozsáhlou sbírku digitalizovaných knih a dalších online dokumentů a médií.
  3. Free-eBooks(https://www.free-ebooks.net/): Tato stránka nabízí široký výběr bezplatných digitalizovaných knih v různých kategoriích a také e-knihy ke koupi.
  4. eBookDB(https://ebookdb.org/): Tato stránka nabízí širokou škálu bezplatných digitalizovaných knih v mnoha kategoriích a také recenze a hodnocení čtenářů.
  5. Otevřená knihovna(https://openlibrary.org/): cílem této stránky je vytvořit online knihovnu přístupnou všem, kde jsou k dispozici miliony digitalizovaných knih ke stažení zdarma.

Související články