Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Edukacja
  3. Jak wykorzystać Edpuzzle do tworzenia interaktywnych lekcji?

 

Jak wykorzystać Edpuzzle do tworzenia interaktywnych lekcji?

  • 4 minut czytania  •  10 stycznia 2023

 

Edpuzzle to interaktywna platforma i narzędzie do nauki online, które rewolucjonizuje sposób, w jaki edukacja jest zapewniony. Umożliwiając nauczycielom szybkie tworzenie i udostępnianie interaktywnych i wciągających lekcji i zajęć, EDpuzzle pomaga przyspieszyć cyfrową transformację sektora edukacji.

Ponadto Edpuzzle pozwala nauczycielom łatwo śledzić postępy uczniów i analizować dane, ułatwiając identyfikację obszarów wymagających poprawy i dostosowywanie instrukcji do potrzeb uczniów.

W tym poście na blogu zbadamy funkcje i zalety Edpuzzle oraz omówimy, jak go używać do tworzenia wciągających i udanych lekcji. Ale najpierw, jak działa Edpuzzle?

Jak działa Edpuzzle

Edpuzzle to platforma internetowa, która umożliwia nauczycielom tworzenie i dostosowywanie interaktywnych lekcji wideo. To świetny sposób na zaangażowanie uczniów i pomoc w nauce.

Korzystanie z Edpuzzle jest proste: najpierw nauczyciele muszą wyszukać filmy edukacyjne na YouTube, Vimeo, Khan Academy itp., a następnie dostosować je za pomocą osadzonych pytań, narracji dźwiękowej i innych elementów multimedialnych. Mogą również dodawać własne filmy.

Po zakończeniu nauczyciele mogą przypisać lekcję wideo swoim uczniom, którzy mogą ją obejrzeć i odpowiedzieć na pytania. Nauczyciele mogą monitorować postępy uczniów i zobaczyć, jak ich uczniowie reagują na wideo.

Korzyści z używania Edpuzzle

Oto niektóre z głównych zalet korzystania z Edpuzzle:

1. Zaangażowanie: Edpuzzle pomaga zaangażować uczniów i skupić ich na materiale. Umożliwia nauczycielom wstrzymywanie filmów i dodawanie pytań w celu oceny zrozumienia przez uczniów.

2. Analityka:Edpuzzle zapewnia nauczycielom wskaźniki i dane, które pomagają mierzyć postępy uczniów.

3. Automatyzacja:Edpuzzle automatyzuje oceny i ocenianie, ułatwiając nauczycielom monitorowanie wyników uczniów.

4. Integracja:Edpuzzle łatwo integruje się z innymi narzędziami, takimi jak Google Classroom i Schoology, aby zapewnić bezproblemową naukę.

Jak zacząć z Edpuzzle

Rozpoczęcie pracy z Edpuzzle jest łatwe! Najpierw utwórz konto na stronie Edpuzzle.

Następnie znajdź filmy do wykorzystania jako podstawa do układanki Edpuzzle. Po znalezieniu filmu możesz go edytować za pomocą różnych narzędzi, takich jak dodawanie pytań, quizów i podkładów głosowych.

Wreszcie, możesz udostępnić swoje Edpuzzle swoim uczniom lub wykorzystać je jako sposób oceny zrozumienia przez uczniów. Edpuzzle pozwala również śledzić postępy uczniów i przeglądać ich wyniki.

8 hacków Edpuzzle, które zmienią Twoje nauczanie

W tej sekcji omówimy niektóre z najlepszych hacków Edpuzzle, aby pomóc nauczycielom w pełni wykorzystać tę niesamowitą platformę.

1. Używaj narracji dźwiękowej, aby utrzymać zaangażowanie uczniów

Narracja dźwiękowa to świetny sposób na utrzymanie zaangażowania uczniów podczas korzystania z Edpuzzle. Jest to interaktywny sposób na zapewnienie studentom pełniejszego zrozumienia materiału.

Dzięki narracji dźwiękowej możesz kierować uczniów do odpowiednich stron internetowych lub obrazów i wyjaśniać złożone koncepcje w łatwy do zrozumienia sposób.

To także świetny sposób na motywowanie uczniów i stawianie im wyzwań, ponieważ muszą aktywnie słuchać narracji i angażować się w materiał. Narracja dźwiękowa to świetny sposób, aby uczynić Edpuzzle jeszcze potężniejszym narzędziem edukacyjnym.

2. Zmień prędkość wideo, aby spowolnić lub przyspieszyć wideo

Jednym ze świetnych hacków, których możesz użyć w Edpuzzle, jest możliwość zmiany szybkości wideo. Niezależnie od tego, czy chcesz spowolnić złożoną koncepcję, czy przyspieszyć długi film, Edpuzzle ułatwia to zadanie.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć oś czasu wideo, a zobaczysz suwak kontroli prędkości. Po prostu przeciągnij suwak do żądanej prędkości, a wideo zostanie odpowiednio dostosowane. Otwiera to różnorodne możliwości skuteczniejszego nauczania i uczenia się.

3. Twórz pytania w całym filmie, aby zachęcić uczniów do odpowiedzi

To zachęca uczniów do krytycznego myślenia o treści i głębszego zaangażowania się w materiał. Daje to również możliwość sprawdzenia, jak uczniowie rozumieją film.

Możesz tworzyć pytania, które wymagają odpowiedzi tekstowej, odpowiedzi wielokrotnego wyboru lub odpowiedzi typu prawda-fałsz. Pomaga to lepiej zrozumieć, jak radzą sobie Twoi uczniowie i czy rozumieją materiał.

4. Używaj Edpuzzle do wirtualnych zajęć lub quizów online

Dzięki interaktywnym narzędziom wideo możesz łatwo tworzyć wciągające lekcje z pytaniami osadzonymi w filmie. Możesz go również używać do przydzielania uczniom lekcji wideo i śledzenia ich postępów. Pozwala przekazywać opinie na temat odpowiedzi uczniów i oceniać ich odpowiedzi, dzięki czemu jest przydatna zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

Ponadto możesz użyć Edpuzzle do łatwego tworzenia interaktywnych quizów z pytaniami typu „przeciągnij i upuść”, pytaniami wielokrotnego wyboru i pytaniami z krótką odpowiedzią, aby sprawdzić zrozumienie ucznia.

5. Użyj narzędzi do rysowania, aby zilustrować kluczowe punkty

Możesz użyć narzędzi do rysowania, aby podkreślić i wyróżnić ważne informacje, a także wyjaśnić pojęcia. Co więcej, możesz użyć narzędzi do rysowania, aby tworzyć niestandardowe kształty lub obrazy, które przyciągną uwagę widza i wyróżnią Twój film.

Narzędzia do rysowania są szczególnie przydatne podczas tworzenia filmu, który wymaga wielu wyjaśnień lub gdy zajmujesz się złożonym tematem.

6. Wstaw obrazy, filmy i dźwięki, aby spersonalizować wideo

Pomoże Ci to w bardziej dynamicznej interakcji z uczniami, ponieważ będą oni mieli element dźwiękowy lub wizualny towarzyszący treściom. Możesz dodawać obrazy, aby wizualnie wyjaśnić koncepcje, filmy wideo, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, oraz klipy audio, aby wyjaśnić koncepcję w bardziej wciągający sposób.

Ponadto ta personalizacja gwarantuje, że Twoi uczniowie skupią się na lekcji i będą odnosić się do treści.

7. Dodaj dodatkowe zasoby do głębszej nauki

Można to zrobić, włączając dodatkowe zasoby, takie jak filmy, artykuły lub inne działania interaktywne.

Dodanie dodatkowych zasobów do głębszej nauki daje uczniom możliwość bardziej szczegółowego zbadania tematu i zachęca do głębszej eksploracji. Może również pomóc w zainicjowaniu dyskusji i współpracy między uczniami, co może przynieść korzyści w nauce.

Pamiętaj, aby dołączyć zwięzłe opisy każdego zasobu i połączyć je bezpośrednio z Edpuzzle, aby uczniowie mieli do nich łatwy dostęp.

8. Pozwól uczniom odpowiadać na pytania w ich własnym języku

Dzięki temu uczniowie czują się bardziej komfortowo i angażują się w proces uczenia się, ponieważ mogą wyrażać się w swoim ojczystym języku.

Dodatkowo może pomóc uczniom lepiej zrozumieć materiał, którego się uczą, ponieważ mogą używać języka, który znają. Ponadto pomaga nauczycielom lepiej oceniać zrozumienie przez uczniów, umożliwiając im odpowiadanie na pytania w ich własnym języku.

Ogólnie rzecz biorąc, umożliwienie uczniom odpowiadania na pytania w ich własnym języku to świetny sposób na stworzenie bardziej włączającego i angażującego doświadczenia edukacyjnego.

Niektóre często zadawane pytania dotyczące EdPuzzle

Czy mogę używać Edpuzzle dla dowolnego przedmiotu lub poziomu?

Edpuzzle może być używane w wielu różnych przedmiotach i klasach, pod warunkiem, że znajdziesz lub utworzysz odpowiednie treści wideo dla swoich uczniów. Edpuzzle ma bibliotekę filmów, które obejmują różne tematy i poziomy, ale możesz także przesyłać własne filmy lub wyszukiwać filmy z innych źródeł do wykorzystania na lekcjach.

Jak tworzyć i przypisywać lekcje wideo z Edpuzzle?

Aby utworzyć i przypisać lekcje wideo z Edpuzzle, musisz zalogować się na swoje konto i postępować zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć nową lekcję. Musisz wybrać film i dodać elementy interaktywne, takie jak podkłady głosowe, pytania lub notatki. Po utworzeniu lekcji możesz przypisać ją swoim uczniom za pośrednictwem Edpuzzle lub udostępniając link do lekcji.

Czy mogę śledzić postępy moich uczniów za pomocą Edpuzzle?

Tak, Edpuzzle zapewnia nauczycielom narzędzia do śledzenia postępów uczniów poprzez lekcje wideo. Możesz przeglądać raporty o tym, ile filmów obejrzał każdy uczeń, jak odpowiadali na pytania i jakie mieli ogólne oceny z lekcji. Te informacje pomogą Ci zidentyfikować obszary, w których Twoi uczniowie mogą mieć trudności, i odpowiednio dostosować nauczanie.

Wnioski dotyczące hacków Edpuzzle

Edpuzzle to świetne narzędzie, którego nauczyciele mogą używać do angażowania uczniów w swoje lekcje. Dzięki szerokiej gamie funkcji i konfigurowalnym opcjom może być używany w każdym środowisku edukacyjnym.

Korzystanie z hacków edpuzzle opisanych w tym poście na blogu może pomóc uczniom skupić się na zadaniu i aktywnie uczestniczyć w lekcji. Z pomocą Edpuzzle nauczyciele mogą uczynić swoje lekcje bardziej wciągającymi i efektywnymi.

Powiązane artykuły