Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Edukacja
  3. 8 najważniejszych wskazówek dotyczących efektywnego zarządzania grupami Schoology i korzystania z nich

 

8 najważniejszych wskazówek dotyczących efektywnego zarządzania grupami Schoology i korzystania z nich

  • 4 minut czytania  •  10 stycznia 2023

 

Grupy schoologiczne mogą być niezwykle potężnym narzędziem ułatwiającym wspólne uczenie się w wirtualnej klasie. Tworząc platformę dla uczniów do wspólnej pracy, komunikacji i udostępniania zasobów, Schoology Groups może pomóc w budowaniu poczucia wspólnoty i promowaniu bardziej interaktywnego uczenia się.

Jednak efektywne zarządzanie grupami Schoology i korzystanie z nich może być nieco trudne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz korzystać z platformy.

W tym poście na blogu podzielimy się naszymi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi efektywnego zarządzania grupami Schoology i korzystania z nich.

Wskazówka nr 1: Jasno zdefiniuj cel i cele każdej grupy

Zanim nawet zaczniesz tworzyć swoje grupy Schoology, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na przemyślenie celu i celów każdej grupy. Co chcesz, aby twoi uczniowie osiągnęli poprzez pracę w grupie? Jakie umiejętności lub wiedzę mają nadzieję, że zdobędą? Jasno określając cele i cele każdej grupy, będziesz w stanie lepiej poprowadzić swoich uczniów do sukcesu i zapewnić, że czas spędzony na pracy w grupach będzie znaczący i produktywny.

Aby przekazać te cele swoim uczniom, dobrym pomysłem jest stworzenie deklaracji misji grupy lub zbioru zasad przewodnich. Może to być tak proste, jak kilka wypunktowanych punktów określających kluczowe cele grupy lub bardziej szczegółowy opis umiejętności i wiedzy, które mają nadzieję zdobyć uczniowie.

Porada nr 2: Podziel członków grupy na mniejsze podgrupy

Jeśli masz dużą klasę, możesz rozważyć zorganizowanie uczniów w mniejsze podgrupy w ramach każdej grupy Schoology. Może to ułatwić zarządzanie pracą w grupie i zapewnić każdemu uczniowi możliwość uczestniczenia i wnoszenia wkładu.

Istnieje kilka sposobów dzielenia uczniów na podgrupy. Jedną z opcji jest po prostu losowe podzielenie uczniów na mniejsze grupy. Alternatywnie możesz pozwolić uczniom na samodzielny wybór grup na podstawie ich zainteresowań lub umiejętności. Pomocne może być również od czasu do czasu pomieszanie składu podgrup, aby uczniowie mieli możliwość pracy z różnymi ludźmi i mieli różne perspektywy.

Wskazówka nr 3: Skorzystaj z wbudowanych narzędzi komunikacji grupowej Schoology

Schoology oferuje szereg wbudowanych narzędzi komunikacyjnych, które mogą być bardzo pomocne w ułatwianiu pracy grupowej. Na przykład możesz użyć funkcji czatu grupowego, aby umożliwić uczniom komunikację w czasie rzeczywistym, lub użyć forów dyskusyjnych, aby prowadzić bardziej szczegółowe rozmowy na określony temat.

Ważne jest ustalenie podstawowych zasad komunikacji grupowej, aby zapewnić, że pozostaje ona skoncentrowana i pełna szacunku. Możesz rozważyć ustawienie określonej godziny każdego dnia na czat grupowy lub ustalenie wytycznych dotyczących odpowiedniego języka i zachowania.

Wskazówka 4: Zachęcaj uczniów do udziału i zaangażowania

Jedną z głównych zalet grup Schoology jest to, że dają one uczniom możliwość współpracy i uczenia się od siebie nawzajem. Jednak może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy uczniowie aktywnie uczestniczą i angażują się w grupę.

Istnieje kilka strategii, których możesz użyć, aby zachęcić uczniów do udziału i zaangażowania w grupach Schoology. Jedną z możliwości jest przypisanie każdemu uczniowi określonej roli (np. facylitatora, osoby sporządzającej notatki itp.), co może pomóc mu w uzyskaniu poczucia własności i odpowiedzialności. Możesz także rozważyć użycie interaktywnych zajęć lub gier, aby praca w grupie była przyjemniejsza i bardziej wciągająca.

Wskazówka nr 5: Monitoruj aktywność i postępy grupy

Jako nauczyciel ważne jest, aby regularnie sprawdzać aktywność i postępy swoich grup Schoology, aby upewnić się, że są na dobrej drodze i robią postępy w realizacji swoich celów. Można to zrobić na kilka sposobów:

Jedną z opcji jest ustawienie regularnych meldunków lub raportów o postępach, za pośrednictwem czatu grupowego lub dedykowanego forum dyskusyjnego. Może to być dobry sposób, aby zorientować się, jak radzi sobie grupa i zidentyfikować obszary, które mogą wymagać większego wsparcia lub uwagi.

Inną opcją jest użycie wbudowanych narzędzi Schoology do oceniania i przekazywania informacji zwrotnych w celu śledzenia postępów grupy. Możesz na przykład skorzystać z funkcji rubryk, aby ocenić jakość pracy grupowej lub skorzystać z ocen online, aby przekazać informacje zwrotne na temat określonych przydziałów lub zadań.

Porada 6: Skorzystaj z narzędzi Schoology do współpracy

Jedną z zalet Schoology jest to, że oferuje szereg wbudowanych narzędzi do współpracy, które mogą ułatwić pracę grupową. Na przykład możesz użyć integracji z Dyskiem Google, aby umożliwić uczniom pracę nad udostępnionymi dokumentami w czasie rzeczywistym lub użyć funkcji wspólnego edytowania dokumentów, aby wspólnie pracować nad tym samym dokumentem.

Aby w pełni wykorzystać te narzędzia do współpracy, ważne jest ustalenie jasnych wytycznych dotyczących sposobu ich używania. Możesz chcieć ustawić określone godziny pracy grupowej lub ustalić zasady wprowadzania zmian w udostępnionych dokumentach.

Porada 7: Korzystaj z narzędzi Schoology do oceniania i przekazywania informacji zwrotnych

Schoology ma wiele wbudowanych narzędzi do oceniania i przekazywania informacji zwrotnych, które mogą być bardzo pomocne w zapewnieniu uczniom wsparcia i wskazówek, których potrzebują, aby odnieść sukces. Możesz na przykład skorzystać z funkcji rubryk, aby ocenić jakość pracy grupowej lub skorzystać z ocen online, aby przekazać informacje zwrotne na temat określonych przydziałów lub zadań.

Aby jak najlepiej wykorzystać te narzędzia do oceniania i przekazywania informacji zwrotnych, ważne jest ustalenie jasnych kryteriów tego, czego oczekujesz od uczniów. Możesz również rozważyć przekazanie opinii w różnych formatach (np. pisemnej, audio, wideo itp.), aby mieć pewność, że dotrzesz do wszystkich swoich uczniów.

Wskazówka nr 8: Zachęcaj do samozarządzania grupą

Jednym z kluczy do udanej pracy w grupie jest umożliwienie uczniom przejęcia odpowiedzialności za własną naukę i pracę. Zachęcając do samodzielnego zarządzania grupą, możesz pomóc uczniom rozwinąć ważne umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów, komunikacja i współpraca.

Istnieje kilka strategii, których możesz użyć, aby zachęcić do samodzielnego zarządzania grupą w grupach Schoology. Jedną z możliwości jest przypisanie każdemu uczniowi określonej roli (np. facylitatora, osoby sporządzającej notatki itp.), co może pomóc mu w uzyskaniu poczucia własności i odpowiedzialności. Możesz także rozważyć użycie interaktywnych zajęć lub gier, aby praca w grupie była przyjemniejsza i bardziej wciągająca.

Często zadawane pytania dotyczące tworzenia grup Schoology i zarządzania nimi

Co to jest grupa schologiczna?

Grupa Schoology to przestrzeń współpracy w ramach Schoology, w której członkowie mogą dzielić się zasobami, rozmawiać i wspólnie pracować nad projektami.

Jak utworzyć grupę Schoology?

Aby utworzyć grupę Schoology, przejdź do zakładki „Grupy” w menu głównym i kliknij przycisk „Utwórz grupę”. Stamtąd możesz nazwać swoją grupę i zaprosić członków.

Czy każdy może dołączyć do grupy Schoology?

To zależy od ustawień grupy. Niektóre grupy mogą być otwarte dla wszystkich, podczas gdy inne mogą wymagać zaproszenia lub zgody.

Czy grupa Schoology może mieć wielu nauczycieli?

Tak, grupa Schoology może mieć wielu nauczycieli. Ci nauczyciele będą mogli dodawać i usuwać członków, publikować ogłoszenia i oceniać zadania.

Czy mogę dostosować układ mojej grupy w Schoology?

Tak, możesz dostosować układ swojej grupy Schoology, dodając lub usuwając moduły na stronie głównej, takie jak kalendarz lub lista zasobów. Możesz także dostosować schemat kolorów i motyw swojej imprezy.

Czy mogę używać grup Schoology do nauki na odległość?

Tak, grupy Schoology to świetne narzędzie do nauki zdalnej. Nauczyciele mogą używać grup do przydzielania i oceniania zadań, organizowania wirtualnych spotkań i prowadzenia dyskusji z uczniami.

Czy mogę zobaczyć aktywność grupy Schoology?

Tak, możesz zobaczyć aktywność grupy Schoology, przechodząc do zakładki „Aktywność” w menu głównym. Spowoduje to wyświetlenie źródła wszystkich ostatnich działań w grupie, w tym nowych postów, dodanych zasobów i przesłanych zadań.

Wniosek

Mamy nadzieję, że te wskazówki dostarczyły Ci przydatnych pomysłów na efektywne zarządzanie grupami Schoology i korzystanie z nich. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym weteranem, czy nowicjuszem w Schoology, te strategie pomogą Ci w pełni wykorzystać to potężne narzędzie i zapewnić uczniom możliwość współpracy i efektywnej nauki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o efektywnym używaniu Schoology, w Internecie dostępnych jest wiele zasobów. Na przykład Centrum pomocy Schoology oferuje mnóstwo informacji na każdy temat, od tworzenia grup i zadań po ocenianie i informacje zwrotne. Dodatkowo możesz rozważyć dołączenie do grupy użytkowników Schoology lub społeczności online, gdzie możesz łączyć się z innymi nauczycielami i dzielić się najlepszymi praktykami.

Powiązane artykuły