Up

Proszę otworzyć stronę w przeglądarce, aby skorzystać z tej funkcji.

Close

  1. Wsparcie
  2. Narzędzia online
  3. Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb projektowych: oszałamiające obrazy za jednym kliknięciem przycisku

 

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb projektowych: oszałamiające obrazy za jednym kliknięciem przycisku

  • 5 minut czytania  •  8 maja 2023

 

Projektowanie oszałamiających efektów wizualnych może być trudnym zadaniem. Niezależnie od tego, czy tworzysz grafikę logo, strony internetowej czy ulotki, znalezienie odpowiedniego rozwiązania, które spełnia Twoje cele projektowe, może być trudne. Midjourney.com oferuje najlepsze rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb projektowych. Dzięki intuicyjnej platformie i ekskluzywnym funkcjom Midjourney zapewnia użytkownikom wysokiej jakości efekty wizualne szybko i wygodnie.

Ten przewodnik będzie miał na celu wyjaśnienie potrzeby ostatecznego rozwiązania projektowego, korzyści płynących z korzystania z Midjourney, przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia oszałamiających efektów wizualnych, wskazówek i sztuczek, aby jak najlepiej wykorzystać Midjourney, typowe pułapki, których należy unikać.

Czym jest Midjourney

Midjourney to usługa sztucznej inteligencji polegająca na zamianie tekstu na obraz, która umożliwia użytkownikom generowanie obrazów za pomocą poleceń języka naturalnego w aplikacji czatu Discord. Dzięki Midjourney użytkownicy mogą tworzyć estetyczne obrazy bez potrzeby kodowania lub projektowania.

Usługa wykorzystuje sieć neuronową, aby zrozumieć dane wejściowe użytkownika i wygenerować obrazy na podstawie podanych instrukcji. Użytkownicy mogą dostosowywać swoje obrazy, określając różne atrybuty, takie jak kolory, kształty i tła.

Midjourney to jedna z najpopularniejszych usług sztucznej inteligencji z tekstem na obraz online i jest wykorzystywana przez osoby fizyczne i firmy do różnych celów, w tym postów w mediach społecznościowych, materiałów marketingowych i kreatywnych projektów.

Związek między Prompt Engineering i Midjourney

Szybka inżynieria odgrywa kluczową rolę w funkcjonalności Midjourney. Inżynieria szybka odnosi się do procesu projektowania skutecznych i specyficznych podpowiedzi wejściowych dla modelu AI. W przypadku Midjourney monity są poleceniami w języku naturalnym, które użytkownicy wprowadzają do aplikacji czatu w celu wygenerowania żądanych obrazów.

Skuteczność szybkiej inżynierii bezpośrednio wpływa na dokładność i jakość generowanych obrazów. Jeśli monity są zbyt ogólne lub niejasne, sieć neuronowa zasilająca Midjourney może mieć trudności ze zrozumieniem intencji użytkownika i uzyskać niezadowalające wyniki. Z drugiej strony, dobrze zaprojektowane podpowiedzi mogą pomóc sieci neuronowej lepiej zrozumieć dane wejściowe użytkownika i wygenerować dokładniejsze i trafniejsze obrazy.

Programiści Midjourney prawdopodobnie poświęcili znaczną ilość czasu i zasobów na szybką inżynierię, aby zapewnić, że usługa jest tak skuteczna i przyjazna dla użytkownika, jak to tylko możliwe. Podpowiedzi używane przez Midjourney zostały zaprojektowane tak, aby były łatwe w użyciu i zrozumiałe, nawet dla użytkowników bez doświadczenia w sztucznej inteligencji lub projektowaniu. Celem jest uczynienie procesu generowania obrazu tak dostępnym i intuicyjnym, jak to tylko możliwe, co może pomóc przyciągnąć i zatrzymać użytkowników.

Podsumowując, szybka inżynieria jest kluczowym elementem funkcjonalności Midjourney. Projektując skuteczne i konkretne monity wejściowe, Midjourney może generować dokładne i odpowiednie obrazy w oparciu o intencje użytkownika, dzięki czemu jest przyjazną dla użytkownika i dostępną usługą sztucznej inteligencji z tekstem na obraz.

Przegląd korzyści płynących z korzystania z Midjourney

Oto główne zalety korzystania z Midjourney:

Szybkość: Dzięki Midjourney użytkownicy mogą tworzyć profesjonalnie wyglądającą grafikę w ułamku czasu, który zajęłoby to innym narzędziom do projektowania.

Wygoda: Bez konieczności pobierania lub instalacji, Midjourney jest dostępny z dowolnego miejsca za pomocą połączenia z Internetem.

Różnorodność narzędzi: Midjourney zapewnia szeroki zestaw funkcji i narzędzi, w tym pomagających w realizacji pomysłów projektowych.

Dostosowywania: Dzięki Midjourney użytkownicy mogą w pewnym stopniu dostosować swoje projekty do swoich potrzeb. Obejmuje to możliwość dodawania własnych obrazów.

Koszt: Midjourney oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne plany, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać opcję, która działa dla nich najlepiej, bez rozbijania banku.

Tworzenie oszałamiających efektów wizualnych za pomocą bota Discord Midjourney

Aby użyć bota Discord firmy Midjourney, najpierw dołącz do kanału Discord podanego w przewodniku Szybki start. Po wejściu znajdź kanał #newbies, aby przetestować bezpłatną warstwę usługi, która pozwala na tworzenie 25 obrazów.

Aby wygenerować pierwszy obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję, wpisz polecenie /imagine i dodaj opis obrazu, który chcesz utworzyć, w polu monitu. Po naciśnięciu enter bot Midjourney wygeneruje cztery opcje obrazu w ciągu około minuty.

Następnie można skalować lub tworzyć odmiany wybranego obrazu za pomocą przycisków U i V lub ponownie uruchomić zadanie za pomocą przycisku. Po wybraniu żądanego obrazu możesz go zapisać, otwierając go w pełnym rozmiarze i klikając prawym przyciskiem myszy, aby zapisać. Polecenia /info można użyć do sprawdzenia bieżących zadań i pozostałego czasu próbnego.

Jak stworzyć monit w połowie podróży

Stworzenie dobrze przygotowanego monitu ma kluczowe znaczenie dla generowania wysokiej jakości obrazów za pomocą Midjourney. Pierwszym krokiem jest wybór medium, które może pomóc w wygenerowaniu pożądanego obrazu. Na przykład możesz użyć monitu, takiego jak „Akwarelowy portret szczęśliwej pary w parku”.

Bycie konkretnym jest niezbędne w szybkiej inżynierii. Midjourney zaleca dodanie określonych stylów, takich jak dekada lub stulecie, unikalne kolory, emocje lub różne środowiska, aby wygenerować różne style i osobowości. Na przykład możesz określić konkretną dekadę, taką jak 1980, użyć unikalnych kolorów, takich jak nagietek lub cerulean, lub określić emocje, takie jak radość lub melancholia.

Ponadto określenie różnych środowisk, takich jak plaża lub ośnieżona góra, może urozmaicić generowane obrazy. Postępując zgodnie z tymi technikami, możesz stworzyć bardziej precyzyjny monit i zwiększyć prawdopodobieństwo wygenerowania pożądanego wyniku.

Kwestie etyczne Korzystanie z Midjourney AI Generator

Generator AI Midjourney stał się popularnym narzędziem do łatwego i wygodnego generowania obrazów. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej nowej technologii, pojawiły się obawy etyczne dotyczące jej stosowania. Jedną z największych obaw jest możliwość wykorzystania narzędzia do tworzenia obrazów, które są nieetyczne lub szkodliwe.

Jednym z takich przykładów jest generowanie obrazów przedstawiających polityków, takich jak były prezydent Donald Trump, w kompromitujących lub kontrowersyjnych sytuacjach. Zdarzały się przypadki, w których użytkownicy tworzyli zdjęcia Trumpa aresztowanego lub oskarżonego o przestępstwa, które były szeroko udostępniane w mediach społecznościowych. Podczas gdy niektórzy mogą postrzegać to jako nieszkodliwe użycie narzędzia, inni twierdzą, że może to przyczynić się do rozpowszechniania dezinformacji i zaszkodzić reputacji jednostek.

Innym przykładem potencjalnie nieetycznego kreowania wizerunku za pomocą Midjourney jest wykorzystanie narzędzia do tworzenia wizerunków postaci religijnych, takich jak papież, noszących nieodpowiednie lub stylowe ubrania. Chociaż może się to wydawać nieszkodliwe, a nawet humorystyczne dla niektórych, może być postrzegane jako brak szacunku lub obraźliwe dla tych, którzy mają te postacie w dużym poważaniu.

Ważne jest, aby pamiętać, że sama Midjourney nie promuje ani nie toleruje tworzenia nieetycznych lub szkodliwych obrazów. Trudno jest jednak kontrolować, w jaki sposób użytkownicy mogą korzystać z narzędzia, co budzi obawy dotyczące potrzeby etycznych wytycznych i przepisów dotyczących korzystania z obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję.

Ponieważ technologia sztucznej inteligencji stale się rozwija, konieczne jest rozważenie etycznych implikacji jej stosowania. Podczas gdy generator AI Midjourney zapewnia wygodne narzędzie do tworzenia obrazów, ważne jest, aby osoby rozważyły potencjalny wpływ swoich kreacji na innych. W związku z tym ważne jest, aby użytkownicy korzystali z narzędzia w sposób odpowiedzialny i etyczny, a jednocześnie opowiadali się za opracowaniem wytycznych etycznych i przepisów dotyczących obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję.

Typowe ograniczenia, które mogą wystąpić podczas korzystania z Midjourney

Ograniczona personalizacja: Model AI Midjourney jest trenowany na zestawie wcześniej istniejących stylów i nie zawsze może generować obrazy spełniające dokładne wymagania. Może to prowadzić do pewnych ograniczeń w dostosowywaniu.

Szybka wiedza inżynierska: Aby uzyskać najlepsze wyniki z Midjourney, użytkownicy muszą mieć szybką wiedzę inżynierską. Stworzenie dobrze przygotowanego monitu może być wyzwaniem dla użytkowników, którzy nie mają doświadczenia w szybkiej inżynierii.

Koszt: Podczas gdy Midjourney zapewnia bezpłatną wersję próbną, płatna subskrypcja może być kosztowna dla użytkowników, którzy wymagają dużej ilości generowanych obrazów.

Niewyjaśnione błędy: Midjourney może czasami wyświetlać nieoczekiwane błędy. Jeśli tak się stanie, spróbuj zapisać projekt jako plik jpg lub png, gdy przeglądarka nadal może. Następnie spróbuj ponownie załadować stronę, opróżnić pamięć podręczną i pliki cookie, a następnie ponownie wykonać tę samą procedurę.

Słabe połączenie sieciowe: Midjourney wymaga dobrego połączenia z Internetem, aby działać poprawnie. Jeśli więc wizualizacje nie ładują się lub są wyświetlane powoli, spróbuj przełączyć się na szybszą sieć o lepszej wydajności, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Wiedząc o tych typowych pułapkach i unikając ich, użytkownicy mogą być pewni, że ich doświadczenie z Midjourney będzie udane i przyjemne.

Konkluzja

Projektowanie oszałamiających efektów wizualnych może być czasochłonne i zastraszające. Ale z pomocą Midjourney tworzenie pięknej grafiki jest łatwe i szybkie. Dzięki temu przewodnikowi nauczyłeś się podstaw rejestracji i korzystania z Midjourney, aby wprowadzić swoje pomysły w życie.

Masz teraz również kilka typowych pułapek, o których należy pamiętać i których należy unikać. Teraz możesz szybko i wydajnie zacząć projektować oszałamiającą grafikę za pomocą Midjourney.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik okazał się pomocny.

Powiązane artykuły