Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

  1. Pomoc
  2. Online nástroje
  3. Dokonalé řešení pro všechny vaše designové potřeby: ohromující obrázky kliknutím na tlačítko

 

Dokonalé řešení pro všechny vaše designové potřeby: ohromující obrázky kliknutím na tlačítko

  • 5 minut čtení  •  8 května 2023

 

Navrhování ohromujících vizuálních efektů může být obtížný úkol. Ať už vytváříte grafiku pro logo, webové stránky nebo leták, nalezení správného řešení, které splňuje vaše designové cíle, může být náročné. Midjourney.com nabízí dokonalé řešení všech vašich konstrukčních potřeb. Prostřednictvím intuitivní platformy a exkluzivních funkcí poskytuje Midjourney uživatelům vysoce kvalitní vizuální prvky rychle a pohodlně.

Tato příručka se bude snažit vysvětlit potřebu dokonalého designového řešení, výhody používání Midjourney, průvodce krok za krokem při vytváření ohromujících vizuálních prvků, tipů a triků, jak získat co nejvíce z Midjourney, běžných nástrah, kterým je třeba se vyhnout.

Co je Midjourney

Midjourney je služba umělé inteligence převodu textu na obraz, která umožňuje uživatelům generovat obrázky pomocí příkazů v přirozeném jazyce v chatovací aplikaci Discord. S Midjourney mohou uživatelé vytvářet esteticky příjemné obrázky bez nutnosti jakéhokoli kódování nebo designu.

Služba využívá neuronovou síť k pochopení vstupu uživatele a generování obrázků na základě daných instrukcí. Uživatelé mohou přizpůsobit své obrázky zadáním různých atributů, jako jsou barvy, tvary a pozadí.

Midjourney je jednou z nejpopulárnějších online služeb umělé inteligence převodu textu na obraz a používají ji jednotlivci i firmy pro různé účely, včetně příspěvků na sociálních médiích, marketingových materiálů a kreativních projektů.

Vztah mezi rychlým inženýrstvím a midjourney

Rychlé inženýrství hraje klíčovou roli ve funkčnosti Midjourney. Prompt engineering odkazuje na proces navrhování efektivních a specifických vstupních výzev pro model AI. V případě Midjourney jsou výzvy příkazy v přirozeném jazyce, které uživatelé zadávají do chatovací aplikace pro generování požadovaných obrázků.

Efektivita rychlého inženýrství přímo ovlivňuje přesnost a kvalitu generovaných snímků. Pokud jsou výzvy příliš obecné nebo nejasné, neuronová síť napájející Midjourney může mít potíže s pochopením záměru uživatele a může produkovat neuspokojivé výsledky. Na druhou stranu, dobře navržené výzvy mohou pomoci neuronové síti lépe porozumět vstupu uživatele a generovat přesnější a relevantnější obrázky.

Vývojáři společnosti Midjourney pravděpodobně strávili značné množství času a zdrojů na rychlém inženýrství, aby zajistili, že služba bude co nejefektivnější a uživatelsky přívětivá. Výzvy používané společností Midjourney jsou navrženy tak, aby byly snadno použitelné a srozumitelné, a to i pro uživatele bez zkušeností s umělou inteligencí nebo designem. Cílem je, aby byl proces generování obrazu co nejpřístupnější a nejintuitivnější, což může pomoci přilákat a udržet uživatele.

Stručně řečeno, rychlé inženýrství je kritickou součástí funkčnosti Midjourney. Navržením efektivních a specifických vstupních výzev může Midjourney generovat přesné a relevantní obrázky na základě záměru uživatele, což z něj činí uživatelsky přívětivou a přístupnou službu AI převodu textu na obraz.

Přehled výhod používání Midjourney

Zde jsou hlavní výhody používání Midjourney:

Rychlost: S Midjourney mohou uživatelé vytvářet profesionálně vypadající grafiku za zlomek času, který by to zabralo s jinými návrhářskými nástroji.

Pohodlí: Bez nutnosti stahování nebo instalace je Midjourney přístupná odkudkoli pouze s připojením k internetu.

Různé nástroje: Midjourney poskytuje rozsáhlou sadu funkcí a nástrojů, včetně toho, aby vám pomohly přivést vaše nápady na design k životu.

Přizpůsobení: S Midjourney mohou uživatelé přizpůsobit své návrhy do určité míry tak, aby vyhovovaly jejich potřebám. To zahrnuje možnost přidávat vlastní obrázky.

Náklady: Midjourney nabízí bezplatné i placené plány, takže si uživatelé mohou vybrat možnost, která jim nejlépe vyhovuje, aniž by museli vyloupit banku.

Vytváření ohromujících vizuálních efektů pomocí aplikace Midjourney Discord Bot

Chcete-li použít robota Discord společnosti Midjourney, nejprve se připojte ke kanálu Discord, který je uveden v jejich příručce pro rychlý start. Jakmile jste v kontaktu, najděte kanál #newbies a vyzkoušejte bezplatnou úroveň služby, která umožňuje vytvoření 25 obrázků.

Pokud chcete vygenerovat první obrázek generovaný umělou inteligencí, zadejte příkaz /imagine a do pole výzvy přidejte popis obrázku, který chcete vytvořit. Po stisknutí klávesy Enter vygeneruje robot Midjourney během asi minuty čtyři možnosti obrázku.

Poté můžete zvětšit nebo vytvořit varianty vybraného obrázku pomocí tlačítek U a V nebo pomocí tlačítka znovu spustit úlohu. Po výběru požadovaného obrázku jej můžete uložit otevřením v plné velikosti a kliknutím pravým tlačítkem myši uložit. Příkaz /info lze použít ke kontrole aktuálních úloh a zbývající zkušební doby.

Jak vytvořit výzvu Midjourney

Vytvoření dobře vytvořeného promptu je zásadní pro generování vysoce kvalitních obrazů pomocí aplikace Midjourney. Prvním krokem je výběr média, které může pomoci vygenerovat požadovaný obrázek. Můžete například použít výzvu „Akvarelový portrét šťastného páru v parku“.

Být specifický je v rychlém inženýrství zásadní. Midjourney doporučuje přidat specifické styly, jako je desetiletí nebo století, jedinečné barvy, emoce nebo různá prostředí, aby se vytvořily různé styly a osobnosti. Můžete například určit konkrétní dekádu, jako je rok 1980, použít jedinečné barvy, jako je měsíček nebo blankyt, nebo určit emoci, jako je jubilant nebo melancholický.

Určení různých prostředí, jako je pláž nebo zasněžená hora, může navíc poskytnout generovaným obrázkům větší rozmanitost. Pomocí těchto technik můžete vytvořit přesnější výzvu a zvýšit pravděpodobnost generování požadovaného výstupu.

Etické otázky Použití generátoru umělé inteligence Midjourney

Generátor AI společnosti Midjourney se stal oblíbeným nástrojem pro snadné a pohodlné generování obrázků. Nicméně, stejně jako u každé nové technologie, byly vzneseny etické obavy týkající se jejího použití. Jednou z největších obav je potenciál jednotlivců používat nástroj k vytváření obrázků, které jsou neetické nebo škodlivé.

Jedním z takových příkladů je generování obrazů zobrazujících politické osobnosti, jako je bývalý prezident Donald Trump, v kompromitujících nebo kontroverzních situacích. Vyskytly se případy, kdy uživatelé vytvořili obrázky Trumpova zatčení nebo obvinění ze zločinů, které byly široce sdíleny na sociálních médiích. Zatímco někteří to mohou považovat za neškodné použití nástroje, jiní tvrdí, že to může přispět k šíření dezinformací a poškodit pověst jednotlivců.

Dalším příkladem potenciálně neetického vytváření obrazů pomocí Midjourney je použití nástroje k vytváření obrazů náboženských postav, jako je papež, které nosí nevhodné nebo stylové oblečení. I když se to může zdát neškodné nebo dokonce humorné pro některé, může to být považováno za neuctivé nebo urážlivé pro ty, kteří mají tyto postavy ve velké úctě.

Je důležité si uvědomit, že Midjourney sama o sobě nepropaguje ani netoleruje vytváření neetických nebo škodlivých obrázků. Je však obtížné kontrolovat, jak se uživatelé mohou rozhodnout nástroj používat, což vyvolává obavy ohledně potřeby etických pokynů a předpisů týkajících se používání obrázků generovaných umělou inteligencí.

Vzhledem k tomu, že technologie umělé inteligence se neustále vyvíjí, je nezbytné zvážit etické důsledky jejího používání. Zatímco generátor umělé inteligence Midjourney poskytuje pohodlný nástroj pro vytváření obrázků, je důležité, aby jednotlivci zvážili potenciální dopad svých výtvorů na ostatní. Proto je důležité, aby uživatelé používali nástroj zodpovědně a eticky a zároveň se zasazovali o vypracování etických pokynů a předpisů týkajících se obrazů generovaných umělou inteligencí.

Běžná omezení, která mohou nastat při použití Midjourney

Omezené přizpůsobení: Model AI Midjourney je trénovaný na sadě již existujících stylů a nemusí vždy generovat obrázky, které odpovídají vašim přesným požadavkům. To může vést k určitým omezením přizpůsobení.

Rychlé technické znalosti: Chcete-li získat nejlepší výsledky z Midjourney, uživatelé musí mít nějaké rychlé technické znalosti. Vytvoření dobře vytvořeného promptu může být náročné pro uživatele, kteří nemají zkušenosti s rychlým inženýrstvím.

Náklady: Zatímco Midjourney poskytuje bezplatnou zkušební verzi, placené předplatné může být nákladné pro uživatele, kteří vyžadují velké množství generovaných obrázků.

Nevysvětlené chyby: Midjourney může někdy zobrazit neočekávané chyby. Pokud k tomu dojde, zkuste uložit svůj návrh jako soubor jpg nebo png, dokud je váš prohlížeč stále schopen. Potom zkuste stránku znovu načíst, vyprázdnit mezipaměť a soubory cookie a provést stejný postup znovu.

Špatné připojení k síti: Midjourney vyžaduje dobré připojení k internetu, aby fungoval správně. Pokud se tedy vizuály nenačítají nebo se zobrazují pomalu, zkuste pro dosažení nejlepších výsledků přepnout na rychlejší síť s lepším výkonem.

Tím, že uživatelé vědí o těchto běžných nástrahách a vyhýbají se jim, mohou si být jisti, že jejich zkušenost s Midjourney bude úspěšná a příjemná.

Závěr

Navrhování ohromujících vizuálních efektů může být časově náročné a zastrašující. Ale s pomocí Midjourney je vytváření krásné grafiky snadné a rychlé. Prostřednictvím tohoto průvodce jste se naučili základy, jak se zaregistrovat a používat Midjourney k tomu, abyste své nápady přivedli k životu.

Nyní máte také některá běžná úskalí, kterých je třeba si být vědomi a vyhnout se jim. Nyní jste připraveni začít navrhovat ohromující vizuální prvky rychle a efektivně pomocí aplikace Midjourney.

Doufáme, že pro vás byla tato příručka užitečná.

Související články