Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

  1. Pomoc
  2. Vzdělávání
  3. Padlet: náš názor na tento kolaborativní pracovní nástroj pro výuku

 

Padlet: náš názor na tento kolaborativní pracovní nástroj pro výuku

  • 5 minut čtení  •  10 ledna 2023

 

Pro pedagogy z celého světa je Padlet neocenitelným nástrojem pro spolupráci a kreativitu výukové prostředí. Tato webová platforma se snadno a intuitivně používá, ale je dostatečně výkonná, aby vyhovovala potřebám učitelů, studentů a správců.

S Padletem mohou učitelé vytvořit online prostor pro své studenty, aby mohli sdílet svou práci, účastnit se aktivit a prezentovat své nápady. Je to skvělá platforma pro brainstorming, vytváření prezentací a integraci různých médií do třídy.

V tomto příspěvku na blogu prozkoumáme několik příkladů Padletu – konkrétně 8 kreativních způsobů, jak využít Padlet pro vzdělávání. Předtím však uvádíme některé klíčové funkce aplikace Padlet, o kterých byste měli vědět.

Hlavní funkce

Padlet je online platforma pro spolupráci, která uživatelům umožňuje nahrávat, organizovat a přistupovat k obsahu na virtuálních nástěnkách nazývaných „padlet“. 3 klíčové funkce, které na Padletu milujeme, jsou:

1. Vytvořte padlet wall

Padletové stěny jsou jednoduché a snadno se používají a umožňují studentům sdílet informace, klást otázky a spolupracovat různými způsoby. Lze je použít k vytvoření sdílených diskuzních témat nebo k tomu, aby studenti zveřejnili své práce k recenznímu řízení. Padlet můžete také použít k vytvoření časové osy událostí nebo pro studenty k přidání obsahu do sdíleného dokumentu.

2. Integrace s aplikacemi třetích stran

Padlet umožňuje učitelům připojit se k externím nástrojům a zdrojům a zlepšit tak zážitek z učení. S Padletem mohou učitelé do svých hodin přidávat interaktivní kvízy, ankety a další aktivity. Mohou také integrovat online nástroje, jako je Google Classroom, pro přístup k práci studentů a poskytování zpětné vazby. Tato integrace usnadňuje sledování pokroku studentů a poskytuje poradenství ohledně předmětů, které studují. Navíc nabízí možnost sdílet dokumenty, obrázky a videa, aby se studenti více zapojili a aby byl proces učení příjemnější.

3. Spolupráce v reálném čase

Učitelé mohou snadno nastavit padlet wall a pozvat své studenty, aby na ní spolupracovali. Studenti mohou zveřejňovat nápady, klást otázky a komentovat příspěvky ostatních v reálném čase. Učitelé tak mohou snáze zhodnotit průběh projektu a zajistit, aby byli všichni na stejné vlně. Díky svému intuitivnímu a uživatelsky přívětivému rozhraní je Padlet dokonalým nástrojem, který povzbudí studenty k účasti na smysluplných konverzacích a spolupráci.

Příklady padletu: 8 kreativních způsobů použití padletu

1. Brainstorm

Brainstorming je skvělý způsob, jak aktivně zapojit studenty do výuky. Padlet usnadňuje brainstorming ve virtuální učebně. Chcete-li použít Padlet pro brainstorming, vytvořte novou „zeď“ a dejte svým studentům výzvu.

Studenti pak mohou zveřejňovat své nápady a reagovat na nápady ostatních. Díky tomu může celá třída snadno spolupracovat na nápadu, i když nejsou ve stejném fyzickém prostoru.

Můžete také přiřadit

2. Skupinové úkoly

S Padletem můžete přidělovat úkoly skupinám studentů, což jim umožňuje spolupracovat na vytvoření jednotného projektu. Úkoly mohou být zadány s informacemi o termínech, členech týmu a úkolech, které mají být dokončeny. Každý student pak může pomocí Wall Padlet přidat své nápady a spolupracovat na dokončení úkolu. To může studentům pomoci lépe porozumět látce a také rozvíjet dovednosti týmové práce.

3. Budování slovní zásoby

Padlet je skvělý způsob, jak pomoci studentům vybudovat si slovní zásobu. Můžete vytvořit nástěnné příspěvky s definicemi obtížných slov a frází nebo poskytnout knihovnu vzorových frází, které demonstrují správné použití. Můžete také vytvořit ankety a zeptat se studentů na jejich znalosti slovní zásoby.

Padlet lze použít k uspořádání seznamů slovní zásoby a dokonce k vytváření mraků slov, aby studenti viděli nejčastěji používaná slova.

Konečně mohou studenti také komentovat příspěvky ostatních, což povzbuzuje konverzaci a pomáhá

4. Třídní diskusní fórum

Diskuzní fóra v Učebně jsou skvělým způsobem, jak podpořit vzájemné učení a spolupráci. S Padletem pro třídu mohou učitelé vytvořit diskusní fórum pro studenty, kde mohou posílat dotazy, komentáře a nápady. Může to být skvělý způsob, jak podnítit nové konverzace a povzbudit studenty, aby přemýšleli mimo rámec.

Kromě toho mohou učitelé vytvářet více diskusních fór pro různá témata nebo jednotky, což jim umožňuje snadno sledovat pokrok studentů a porozumění látce. To zajistí, že všechny studentské hlasy jsou

5. Portfolia studentů

Pátou na našem seznamu příkladů Padlet jsou portfolia studentů. S Padlet mohou studenti snadno nahrávat, spravovat a organizovat svá digitální portfolia na jednom místě. Mohou nahrávat dokumenty, fotografie, videa a další digitální obsah a prezentovat své úspěchy a pokroky během semestru nebo roku.

S Padletem mohou studenti snadno sdílet svá portfolia s učiteli a kolegy a také zpřístupnit svou práci veřejnosti. Studentská portfolia jsou skvělý způsob, jak motivovat studenty, aby předvedli svou nejlepší práci

6. Prezentační cvičení

Procvičování prezentací je důležitou součástí každé učebny a Padlet vám může pomoci vytvořit skvělou platformu, na které mohou vaši studenti cvičit. Můžete nastavit padlet wall, kde každý student může zveřejnit odkaz na prezentaci, kterou vytvořil. Ostatní studenti mohou přidávat komentáře, poskytovat konstruktivní zpětnou vazbu a pomáhat si navzájem lépe prezentovat.

Můžete také zapojit studenty do vzájemných úprav, čímž jim poskytnete příležitost poskytnout zpětnou vazbu a vzájemně se povzbuzovat. S Padletem mohou mít vaši studenti bezpečný online prostor k procvičování svých prezentačních dovedností.

7. Spolupráce na projektu

Spolupráce je důležitou součástí každého vzdělávacího prostředí a Padlet může být skvělou platformou pro její usnadnění ve třídě. Každému studentovi může být přidělena jeho vlastní stránka Padlet, kde může předvést svou práci a dát svým kolegům lepší představu o tom, na čem pracuje. Učitelé navíc mohou snadno sledovat pokrok svých studentů.

Padlet je skvělý nástroj pro spolupráci na projektech ve třídě a může usnadnit proces učení

8. Formativní hodnocení

Formativní hodnocení je důležitou součástí procesu učení studentů. S Padlet můžete svým studentům poskytnout virtuální prostor k procvičení a předvedení svých znalostí prostřednictvím kvízů, anket, průzkumů a dalších. Všechny tyto nástroje lze použít k posouzení porozumění studentů a získání zpětné vazby v reálném čase.

Tyto informace pak mohou být použity ke zlepšení výuky a vedení procesu učení.

Kromě toho mohou učitelé používat Padlet ke sledování pokroku

Závěr k příkladům padletů: některé často kladené otázky

Je používání palety zdarma?

Pallet nabízí bezplatnou verzi, která uživatelům umožňuje vytvářet a zpřístupňovat až tři desky. Pokud potřebujete více než tři desky nebo chcete mít přístup k dalším funkcím, jako je například možnost spolupracovat s ostatními, můžete upgradovat na placené předplatné.

Jak vytvořit nový příspěvek na Pallet?

Chcete-li vytvořit nový příspěvek na paletě, klikněte na tlačítko „Nový příspěvek“ v horní části stránky. Otevře se formulář, do kterého můžete zadat název a obsah příspěvku a vybrat příslušné kategorie nebo štítky. Jakmile formulář vyplníte, klikněte na „Publikovat“ a odešlete zprávu do fóra.

Mohu ke svým paletovým příspěvkům připojit soubory?

Ano, paleta umožňuje uživatelům připojovat soubory ke zprávám. Chcete-li to provést, klikněte při vytváření nebo úpravě zprávy na tlačítko „Přidat přílohu“. Otevře se prohlížeč souborů, kde můžete vybrat soubory, které chcete připojit.

Mohu si přizpůsobit vzhled své paletové desky?

Ano, Pallet umožňuje uživatelům přizpůsobit vzhled jejich desky výběrem motivu a nahráním vlastního obrázku záhlaví. Pro přístup k těmto možnostem klikněte na tlačítko „Přizpůsobit“ v pravém horním rohu stránky.

Mohu pozvat další uživatele, aby se připojili k mé nástěnce Pallet?

Ano, Pallet vám umožňuje pozvat další uživatele, aby se připojili k vaší nástěnce. Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko „Pozvat členy“ v pravém horním rohu stránky a zadejte e-mailové adresy uživatelů, které chcete pozvat.

Mohu určit, kdo může vidět a přidávat příspěvky na mou nástěnku palety?

Ano, Paleta vám umožňuje řídit, kdo může prohlížet a přidávat příspěvky na vaši nástěnku. Svou nástěnku můžete nakonfigurovat tak, aby byla veřejná, soukromá nebo pouze pro pozvání, a můžete také určit, kteří uživatelé nebo skupiny mohou prohlížet nebo zveřejňovat příspěvky. Pro přístup k těmto možnostem klikněte na tlačítko „Nastavení“ v pravém horním rohu stránky.

Je paleta dostupná na mobilních zařízeních?

Ano, Paleta je k dispozici na mobilních zařízeních iOS a Android. Aplikaci Pallet si můžete stáhnout z App Store nebo Google Play Store, abyste měli přístup k desce na cestách.

Na závěr, Padlet je neuvěřitelně účinný a uživatelsky přívětivý nástroj pro pedagogy. Je to skvělý způsob, jak zapojit studenty do třídy a podpořit spolupráci a komunikaci. Díky intuitivnímu designu mohou učitelé snadno vytvářet interaktivní online aktivity a úkoly a také sdílet zdroje a nápady se svými studenty. Díky svým přístupným a cenově dostupným cenovým plánům je Padlet nezbytným nástrojem pro každého učitele, který chce přenést svou třídu do digitálního věku.

Související články