Up

Otevřete prosím stránku ve vašem prohlížeči, abyste mohli použít tuto funkci.

Close

  1. Pomoc
  2. Vzdělávání
  3. Coursera: náš test e-learningové platformy

 

Coursera: náš test e-learningové platformy

  • 5 minut čtení  •  10 ledna 2023

 

S rychlým pokrokem v technologii a rostoucí přítomností internetu nebylo nikdy jednodušší absolvovat kurzy pro rozvoj vašich technických a odborných dovedností. Mnoho lidí začíná zkoumat možnost absolvovat kurzy online a v tomto ohledu mě napadá jedno z nejoblíbenějších jmen Coursera.

Ať už jste student, který chce dokončit svou akademickou cestu, nebo profesionál, který chce zlepšit své dovednosti a zůstat konkurenceschopný na pracovišti, tento blogový příspěvek vám poskytne komplexní přehled toho, co Coursera nabízí – bezplatné i placené možnosti. Nakonec prozkoumáme, zda se jedna z placených možností – Coursera Plus – vyplatí.

Takže čtěte dál a dozvíte se více!

Možnosti výuky poskytované společností Coursera

Na výukové platformě Coursera je několik placených možností:

Coursera Plus 

Coursera Plus je předplatitelská služba, která vám poskytuje přístup k více než 7 000 online kurzům, certifikátům a titulům od špičkových univerzit a společností. S předplatným Coursera Plus můžete absolvovat tolik kurzů, kolik chcete, jak často chcete, aniž byste museli platit poplatek za kurz.

Individuální lekce

Mnoho kurzů na Coursera je k dispozici ke koupi na bázi kurzu po kurzu. Tyto kurzy jsou často po absolvování dodávány s certifikátem a mohou také zahrnovat další zdroje, jako jsou hodnocené úkoly a zpětná vazba od vyučujících.

Specializace

Specializace jsou série kurzů zaměřených na konkrétní téma nebo dovednost. Specializace často zahrnují praktické projekty a závěrečný projekt a mohou vyvrcholit certifikátem o absolvování. Specializace lze zakoupit na základě předplatného, ​​přičemž každý týden vychází nový kurz.

Profesionální certifikáty

Profesionální certifikáty jsou programy, které vám pomohou rozvíjet dovednosti v konkrétním odvětví nebo oblasti. Tyto programy často zahrnují řadu kurzů a mohou vyvrcholit závěrečným projektem. Profesionální certifikáty lze zakoupit na základě předplatného, ​​přičemž každý týden vychází nový kurz.

Online tituly

Některé univerzity a instituce nabízejí online tituly prostřednictvím Coursera. Tyto tituly lze získat dokončením řady kurzů a mohou zahrnovat další požadavky, jako jsou zkoušky nebo závěrečný projekt. Online tituly jsou obecně dražší než jiné placené možnosti na Coursera a obvykle se kupují semestr po semestru.

Stojí Coursera Plus za to?

Coursera Plus je vzrušující a inovativní služba nabízená společností Courera. Nabízí pokročilé kurzy a studijní materiály, stejně jako personalizovaný mentoring a další vzdělávací poradenství a podporu. Se svými pokročilými kurzy a personalizovanou podporou je Coursera Plus rozhodně atraktivní možností pro studenty, kteří se chtějí dále vzdělávat.

Ale stojí to za další náklady? Tato část prozkoumá, zda Coursera Plus stojí za investici, a prozkoumá klady a zápory programu, aby pomohla potenciálním studentům učinit informované rozhodnutí. Podíváme se také na potenciální finanční dopad této možnosti online školení a zvážíme, co o službě Coursera Plus říkají ostatní studenti.

Coursera Plus ceny

Jedním z hlavních aspektů při rozhodování, zda si zakoupit předplatné Coursera Plus, je cena. Coursera Plus je služba založená na předplatném, takže cena bude záviset na tom, jak dlouho plánujete službu používat. Měsíční předplatné stojí 49 USD měsíčně a roční předplatné stojí 399 USD.

V porovnání s jinými e-learningovými platformami má relativně nízkou cenu a usnadňuje sestavování rozpočtu. Coursera Plus navíc nabízí 7denní bezplatnou zkušební verzi, takže si můžete platformu vyzkoušet, než se zaregistrujete k odběru.

Co nabízí Coursera Plus

Coursera Plus nabízí neomezený přístup k více než 7 000 kurzů a specializací. Nejenže získáte neomezený přístup do knihovny kurzů Coursera, ale také získáte přístup k exkluzivnímu obsahu, jako jsou certifikáty o absolvování, hodnocení a projekty. Máte také přístup k profesionálním dovednostem, jako je datová věda, softwarové inženýrství a digitální marketing.

S Coursera Plus můžete za rok absolvovat tolik kurzů, kolik chcete, což vám dává svobodu učit se, co vás zajímá, svým vlastním tempem. Navíc, pokud nejste spokojeni se svým nákupem, Coursera nabízí 30denní záruku vrácení peněz, která vám pomůže učinit to nejlepší rozhodnutí pro vaše vzdělávací potřeby.

Vzdělávací výhody Coursera Plus

Pokud chcete posunout své učení na další úroveň, pak Coursera Plus stojí za zvážení. S jeho předplatným all-access máte přístup k tisícům kurzů a specializací od špičkových univerzit a lídrů v oboru. Navíc se můžete připojit k jednomu z jeho mnoha programů profesionálních certifikátů a získat cenná průmyslově uznávaná pověření.

Jako bonus nabízí Coursera Plus svým členům vzdělávací výhody, jako je neomezený přístup k řízeným projektům, které jsou skvělým způsobem, jak procvičit a uplatnit své znalosti, a také přístup k výukovým materiálům. exkluzivní učení, jako jsou videa, články a kvízy. S těmito výhodami vám Coursera Plus může poskytnout výhodu, kterou potřebujete k postupu ve své kariéře.

Potenciální nevýhody Coursera Plus

Přestože Coursera Plus nabízí studentům skvělé výhody, existují také potenciální nevýhody, které byste měli zvážit, než investujete do předplatného.

Za prvé, ne všechny kurzy jsou zahrnuty v Coursera Plus, takže možná budete muset zaplatit za některé kurzy zvlášť.

Zadruhé, některé kurzy nemusí mít všechny funkce dostupné s Coursera Plus, jako jsou diskuzní fóra nebo skupinové projekty.

Za třetí, abyste ze svého předplatného vytěžili maximum, budete se muset každý týden zavázat ke studiu, abyste z předplatného vytěžili maximum.

Někteří studenti mohou konečně zjistit, že náklady na Coursera Plus převažují nad výhodami, pokud jde o jejich vzdělávací cíle, takže je méně žádoucí.

Přístup ke kurzům zdarma

Jednou ze skvělých věcí na Coursera je, že platforma nabízí široký výběr bezplatných kurzů. Tyto kurzy jsou obvykle kratší, často se zaměřují na úvody a přehledy témat a obvykle nenabízejí certifikace. Jsou však skvělým způsobem, jak rychle získat znalosti, a dobrým způsobem, jak určit, zda chcete na platformě absolvovat delší kurz.

Pro přístup k bezplatným kurzům jednoduše vyhledejte kurz a při výběru kurzu vyhledejte možnost „audit“. Auditování kurzu vám umožní přístup k veškerému obsahu kurzu a materiálům, ale po dokončení neposkytuje certifikát.

Alternativy k Coursera Plus

Pokud uvažujete o registraci do Coursera Plus, existuje spousta alternativ k tomuto programu. Zde je pět nejlepších alternativ ke Coursera Plus:

1. Udemy– Udemy je známá online vzdělávací platforma, která nabízí různé kurzy pro všechny úrovně dovedností. Mnoho z jejich kurzů je nabízeno za jednorázový poplatek, díky čemuž jsou mnohem dostupnější než Coursera Plus.

2. edX– edX je nezisková online výuková platforma, která nabízí kurzy z některých z nejlepších univerzit na světě. Mají k dispozici širokou škálu kurzů a mnoho z nich je zdarma.

3. Khan Academy– Khan Academy je nezisková online vzdělávací platforma, která nabízí kurzy matematiky, přírodních věd a dalších předmětů. Jejich kurzy jsou zdarma a jsou navrženy tak, aby studentům pomohly získat dovednosti v těchto klíčových oblastech.

4. Skillshare– Skillshare je online vzdělávací platforma, která se zaměřuje na kreativní a profesionální dovednosti. Nabízejí prémiové předplatné, které odemyká přístup k tisícům kurzů, což z něj dělá skvělou alternativu ke Coursera Plus.

5. Lynda – Lynda je online vzdělávací platforma, která nabízí kurzy všeho možného od obchodu po design. Nabízejí členství, které

Časté dotazy ohledně Coursera Plus

O: Mohu s Coursera Plus přistupovat ke všem kurzům Coursera?

Odpověď: Ne, Coursera Plus nezahrnuje přístup ke všem kurzům na platformě. Některé kurzy a specializace nemusí být součástí předplatného a přístup k nim bude vyžadovat další poplatky.

O: Mohu vyzkoušet Coursera Plus před zakoupením předplatného?

Odpověď: Ano, Coursera nabízí novým uživatelům bezplatnou 7denní zkušební verzi Coursera Plus. To vám umožní službu vyzkoušet a zjistit, zda je pro vás vhodná, než se zavážete k úplnému předplatnému.

O: Mohu své předplatné Coursera Plus kdykoli zrušit?

Odpověď: Ano, své předplatné Coursera Plus můžete kdykoli zrušit. Pokud zrušíte během aktuálního fakturačního cyklu, budete mít i nadále přístup ke Coursera Plus až do konce tohoto fakturačního cyklu.

O: Jsou pro Coursera Plus k dispozici nějaké slevy?

Odpověď: Coursera občas nabízí slevy na Coursera Plus pro studenty, vojenský personál a další skupiny. Vyplatí se podívat na webové stránky Coursera, kde najdete aktuální akce nebo slevy.

Závěr: Stojí Coursera Plus za to?

Zda Coursera Plus stojí za to, závisí na vašich vzdělávacích cílech a rozpočtu. Pokud plánujete absolvovat hodně kurzů na Coursera, předplatné vám může z dlouhodobého hlediska ušetřit peníze. Pokud však plánujete absolvovat pouze několik kurzů, může být nákladově efektivnější platit za každý kurz jednotlivě.

Související články