1. Pomoc
  2. Vzdělávání
  3. Proč je učení s EdX tak populární?
Shrnout

Proč je učení s EdX tak populární?

EdX je globální hnutí, platforma poskytující online výukové kurzy pro množství nadšenců do učení. Zde se můžete zapsat do kurzu dle vlastního výběru a získat odborné znalosti.

Aktuálně nabízí více než 3600 kurzů z renomovaných platforem jako Harvard, MIT atd. a má více než 110 milionů registrací. Počet aktivních uživatelů dosáhl 42 milionů a studenti mohou získat rady od 15 000 instruktorů. Toto celosvětové hnutí dosud vydalo 1,4 milionu ověřených certifikací kurzů a uzavřelo partnerství s více než 160 institucemi a poskytovateli kurzů.

Stačí přejít do tohoto obsáhlého článku a dozvědět se více o EdX, kurzech, které nabízí, a klíčových principech učení.

Co je EdX?

EdX věří, že každý z nás má jiskru k vytváření změn, ať už ve svém vlastním životě, v našich komunitách nebo ve světě. Je to vzdělání, se kterým máte šanci odhalit svůj skrytý potenciál a získat přístup k síle transformace. Ne každý však má z toho či onoho důvodu přístup ke kvalitnímu vzdělání. Pokud je to i váš případ, EdX vám pomůže.

Od nabídky výukových kurzů některým všem, edX umožnila milionům a milionům studentů objevit jiskru v nich a stát se činiteli změny.

Jaké byly myšlenky za vytvořením edX?

EdX přijal tři závazky vůči světu a zůstal konzistentní. Tato konzistence je hlavním důvodem jeho popularity. Pojďme se na tyto mise podívat!

• Zpřístupněte kvalitní vzdělání všem a všude

• Propagujte výuku a výuku online a na akademické půdě

• Podporujte pokročilé učení a výuku prostřednictvím výzkumu

Kde to všechno začalo?
Ačkoli internet hrál významnou roli při umožňování inovací v různých odvětvích, vysokoškolské vzdělání bylo dostupné pouze několika zvídavým mozkům. S tímto vědomím profesor Anant Agarwal a jeho kolegové z Harvardu a MIT jednoho odpoledne v laboratoři na MIT vymysleli časově náročný experiment.

Vyvinuli platformu, která bude zobrazovat jejich kurz online a bude přístupná téměř komukoli zdarma. Později, v únoru 2012, byla EdX.org rozšířena o zahájení kurzu profesora Agarwala MIT Circuits and Electronics.

Tři klíčové principy učení s EdX

Výuka s edX je založena na pokročilé kognitivní vědě. Můžete prozkoumat a využít více než dvě desítky různých výukových funkcí. Ty vám pomohou dosáhnout vašich snů a cílů. Objevte níže klíčové principy vzdělávacího přístupu používaného edX.

Zkušenost

S učením s edX se nebudete vůbec nudit! Tato platforma nabízí řadu způsobů, jak se učit a ovládat nové dovednosti nebo znalosti. Můžete se rozhodnout pro cokoli od interaktivních prvků a vizualizace dat až po dynamické grafy a poutavé video přednášky.

Procvičování

Praxe je klíčem k učení a zvládnutí dovednosti. Čím více budete cvičit, tím více odborných znalostí získáte. Pochopení tohoto, edX umožňuje studentům procvičovat a demonstrovat, co se naučili ve svých kurzech, prostřednictvím kvízů, virtuálních prostředí, hodnocení s otevřenou odpovědí a dalších.

Aplikace

Výukové programy edX mění způsob, jakým přemýšlíte a co můžete dělat. Tato platforma vám umožňuje okamžitě uplatnit své nově nabyté a zdokonalené schopnosti v kontextu vaší práce a převést je přímo do skutečného světa!

Jaké kurzy EdX nabízí?

Jak již bylo popsáno dříve, EdX nabízí řadu online kurzů, to znamená více než 3600, od jednoho oboru k druhému. Některé z hlavních oblastí tohoto kurzu zahrnují Informatika, Data Science, Business & Management, Engineering, Humanities atd.

Některé z nejlepších kurzů, které EdX nabízí, zahrnují Úvod do informatiky na HarvardX, Příprava na test TOEFL: The Insider’s Guide, Úvod do informatiky a programování pomocí Pythonu na MIT, Úvod do biologie: Tajemství života (MIT) a Shakespearův život a dílo. . (Harvard). Tyto kurzy již zapsaly více než 4 miliony studentů.

Jak začít svou cestu s EdX?

Svou studijní cestu s edX můžete zahájit přihlášením se do kurzu. Přejděte do katalogu edX a procházejte nabídku kurzů, abyste našli jeden z vašich výběrů. Když najdete kurz, který vás zajímá, klepněte na dlaždici kurzu a dozvíte se o kurzu více.

Podrobné informace o kurzu naleznete na úvodní stránce kurzu. Pro přihlášení do konkrétního kurzu jednoduše stiskněte tlačítko Registrovat. Některé kurzy mohou mít k dispozici více než jednu lekci. V takových případech bude existovat několik registračních tlačítek, každé s jiným datem zahájení a ukončení. Můžete si vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vaší dostupnosti.

Jakmile kliknete na tlačítko Registrovat, budete se muset zaregistrovat na edx.org. Pokud jste to již udělali, tento krok přeskočte. Jakmile se zaregistrujete, kurz se objeví na vašem dashboardu.

Poznámka: Přestože se kurz po registraci objeví na vašem řídicím panelu, nebudete mít přístup k tlačítku Zobrazit kurz, dokud neuplyne datum zahájení kurzu. Pokud však kurz již začal, můžete k materiálům kurzu přistupovat bez omezení. Jednoduše stiskněte tlačítko zobrazit kurz a vstupte do kurzu a začněte cestu učení se světově proslulou platformou edX.

Mohu začít zdarma na EdX a zaplatit později?

Slyšte nás křičet ANO! Je to proto, že můžete začít svůj kurz v auditovaném stojanu a později přejít na auditovanou stopu. Mějte však na paměti, že platíte před uplynutím termínu upgradu.

Mějte na paměti, že nemáte přístup k hodnoceným úkolům potřebným k získání certifikátu, pokud a dokud neupgradujete na Verified Track. Čím dříve upgradujete, tím více času budete mít k získání certifikátu.

Naproti tomu u kurzů s vlastním tempem je termín upgradu nastaven krátce před datem ukončení kurzu. Na druhou stranu v kurzu vedeném instruktorem by termín mohl být mnohem dříve.


Závěrem lze říci, že EdX je pro studenty tou nejlepší sázkou, protože nabízí širokou škálu kurzů, do kterých se lze zapsat. Ať už hledáte jakýkoli kurz, s největší pravděpodobností ho najdete na této online platformě. Najděte to hned, zaregistrujte se a otevřete dveře efektivnímu a pokročilému učení.

Related Articles